Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig az a mérges aki...

Miért mindig az a mérges aki hibázott?

Figyelt kérdés
Állandóan az van hogy séta közben odarohannak hozzánk kutyák teljesen váratlanul. Ezeknek nagy része bántani akarja az enyémeket, kis rész inkább normális. De ez majdnem mindegy hiszen kérdezés nélkül egy kutya se jöjjön hozzánk mert nem lehet tudni milyen a másik. Az én kutyáim pórázon vagy engedelmesen láb mellett. És amikor én és a kutyáim el akarjuk kergetni akkor még a másik gazdának áll feljebb meg tökre meg van sértődve hogy szólok neki, vagy jobb esetben rám sem néz, annyit sem mond hogy bocs, mintha mi sem történt volna! Csak szerintem nem normális ez?
2010. nov. 25. 20:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem.

Ti vadállatokat tartotok?

Hogy lehet az, hogy nem mehet oda az egyik kutya a másikhoz?

Ha rendszeresen sétáltattok és rendszerint ugyanazon a környéken, akkor ismerősöknek kellene hogy legyetek.

A saját kutya tökéletes, a másiké meg vadállat, aki minden ok nélkül támad?

A kutya ha nem barátkozhat kutyával, el fog vadulni!

A gazda dolga, hogy megfelelő körülmény teremtsen a kutyák közötti barátkozásnak, ismerkedésnek. Ezt tanítani kell, megfelelő mederben tartani és nem tiltani!

Vagy van olyan, aki sosem engedi el pórázról a kutyáját és a mindig engedelmesen láb melletti séta jelenti a mozgásigény kielégítését?

Kutyáknak is tanulni kell a kutyákkal való viselkedést és ha a gazdi ebben nem segít, akkor nem fogja jól megtanulni.

A másik kutyáját is szeretni kellene, nem csak a sajátot.


Az ember önző: az én kutyámm, az én kedvencem, ami nekem tetszik, ahogy nekem tetszik...

Pedig aki kutyát tart, az falkaállatot tart és meg kellene tanulni a falkaszellemet.

De az ember önző, nem tanulni akar, nem alkalmazkodni, hanem mindent a maga kényére alakítani.

Nem kellene egy kis gondolkozás váltás?

Nem a világra kell szőnyeget borítani, hanem cipőt felvenni...

2010. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
No, azért most kíváncsi vagyok, ki lesz mérges az írásomra... ;-)
2010. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Most nagyon igazad van, látod tudsz te normális is lenni, ha akarsz:))

Én is pont ezt mondtam, mégis mi van ha odamegy egy másik kutya? ( abban az esetben, ha nem támadni megy). Nálunk egy egész kis csapat kutyás verődött össze, nénik, bácsik, fiatalok, kiskutyával, nagykutyával, odamennek egymáshoz a kutyák, játszanak is, mégse lesz baja egyiknek se.

2010. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szívemből szóltál.


Viszont azért vidéken tényleg nehezebb ilyen szempontból, mert a házuk környékét védő szocializálatlan kutyák vannak többségben, akik viszont tényeg támadnak. Ők az utca törvényei szerint élnek, fél vad kutyák ahhoz képes, ahogy mi városi emberek tartjuk őket.

2010. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ez sajnos tényleg probléma.

De talán aki itt is rendszeresen sétáltat idővel tudna kapcsolatot teremteni velük. A kaja, a nasi, a jutalomfalat talán itt is célt érhet.

Meg a jó szó és jó szándék.

Biztos, hogy nehezebb, de talán nem reménytelen...

2010. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%

12:08-

Ha egyetértünk, akkor normálisnak tartasz, de mi van, ha nem?

A kérdező sem fog szerintem normálisnak tartani.

Nem lehetne kicsit objektívebben fogadni egymás írását?

2010. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
hát bocs, de van amikor nem tudom felfogni a gondolkodásmódodat. Alapvetően, ahogy a válaszaidat olvasom, midnenben egyetértünk, de sokszor nagyon átesel a ló túloldalára, és leragadsz a részleteknél, nem a lényeget nézed( régen kedvenc kutyák - kérdés).
2010. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Arra reagálni, hogy egy kérdés értelmetlen és rossz beidegződéshez vezethet, szerintem nem a lényegtől való eltérés.
2010. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

oncogito! Te nem ismersz engem, se azt ahol lakom, sem a kutyáim! Az hogy az utcán nem akarok minden kutyával barátkozni, mióta jelenti azt hogy én nem járok más kutyák közé? Most komolyan én vagyok a rossz mert elvárok annyi tiszteletet hogy más is vigyázzon a kutyáira ahogy én? Én vagyok a rossz ha nem akarok hogy pl a tüzelő kutyámhoz odajöjjön? Vagy a beteg kutyámhoz.. Vagy nem akarom hogy elkapjon valamit egy láthatóan beteg kutyától? Vagy akármihez. Ti az érveket komolyan meg sem halljátok?

Nem ismerek egy kutyást sem, mivel itt senki nem sétáltatja a kutyáját! Az nem séta, hogy egy évben egyszer elviszi magával, vagy hogy kitör a keritésen, kiszökik miközben beáll a kocsi. De bocs még én kérek elnézést mert jobban tudsz mindent...

És hiába tanitom az én kutyám ha a másik rátámad... Nem nem ok nélkül támad, azért támad mert nincs szocializálva. Ez k*rvára elég ok.

Tök szivesen nem foglalkoznék velük, a probléma csak az hogy megsebesitik és veszélybe sorodják az én kutyáim. És tök mindegy merre megyek, előbb-utóbb mindenhol történik valami baleset.

2010. nov. 26. 14:28
 20/20 A kérdező kommentje:

Ja, röhögnöm kell... Legközelebb majd nasikát fogok dugdosni az acsargó roti szájába... És könyörögve fogok rohanni a bunkó gazdája után hogy gondolja már meg magát... Mióta az én dolgom ez? A világ összes kutyát tán ne kezdjem el nevelni?

12:21 neked is ajánlom hogy olvasd el indokaim mert úgy látszik nem értetted. Tudod nem ahhoz kéne hasonitanod a kutyás kultúrát ahol te élsz mivel leirtam hogy itt nem olyan. Hiába barátságos 100 kutyából egy ha még egy oltása sincs, ha mocskos, beteg, bolhás vagy az egyetlen célja hogy megd*gja a kutyám. Most komolyan nekem kell magyarázkodni hogy miért van jogom eldönteni hogy kivel akarok barátkozni? Ezt ugye nem gondoljátok komolyan?

2010. nov. 26. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!