Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak szinte minden...

A kutyámnak szinte minden hónapban nyomatni kell a bűzmirigyét. Árt ez neki? Mit kell tenni hogy ne kelljen ilyen sűrűn nyomatni?

Figyelt kérdés
Útóljára 2 hónapja voltunk,de már szinte teljesen megőrül úgy húzza a fenekét+vakarja a fülét :S
2010. nov. 26. 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Amivel lassíthatod a folyamatot, az az, ha naponta kap valami csontos húst enni. Az megkeményíti a székletet (sokkal keményebb lesz, mint egy jól formált, nem lágy sima tápos széklet), így a bűzmirigy jobban ürül. Ezt a tippet egy állatorvos adta nekem még régebben, az én kutyáimnál bevált.
2010. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánknál is ez volt a gond, kellemetlen volt neki és gyakran kellett kinyomatni. Meg voltak más gondok is, begyulladt nagyon szegénynek. Így a végén sok szenvedés után eltávolították a bűzmirigyét egy műtétettel. Ha előbb tudom, hogy van ilyen lehetőség, gondolkodás nélkül kértem volna a műtétet, de ehhez a tudáshoz orvost kellett váltani...

Én ajánlom ezt a műtétet, soha többet nem fog szenvedni ilyesmi miatt és nem kell kinyomni neki semmit.

2010. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ez milyen fajta kutyáknál jellemző? Pincsi? Vagy más is?
2010. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nincs fajtához köze. Nekem például szánhúzóim vannak.
2010. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!nekem tibeti spániel keverékem van.Az a baj hogy nem nagyon van ilyesminkre pénzünk...(amúgy meg nem fáj neki mert amint látom hogy húzza a fenekét rögtön,góó kutyakozmetikus és észre se veszi.
2010. nov. 26. 21:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne kutyakozmetikussal csináltasd!

Kizárólag állatorvos nyúlhat az állat végbélnyílásába, kozmetikusnak tilos! Ő valószínűleg nem is tudja szakszerűen, rendesen kinyomni.

2010. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kozmetikussal csináltassátok. Nem emlékszem már mennyibe kerül a bűzmirigy kinyomás, olyan 3 ezer körül lehetett, de lehet jobban jártok hosszútávon így is, ha eltávolíttatjátok. A műtét árára sem emlékszem, de nem volt olcsó az tény, meg tudjátok érdeklődni az állatdokinál.
2010. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak sem ürül rendesen a bűzmirigye, és ezért nemrég rákérdeztem a bűzmirigy eltávolításra...azt mondta, hogy soha nem végezne ilyen műtétet, még az eddig látott legsúlyosabb esetben sem csinálta volna meg.

3-4 havonta szokta neki kinyomni, és 1500 ft-ot fizetünk érte.

2010. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

És miért nem végezne ilyen műtétet az orvosod?

Amúgy szerencsés helyzetben vagy, ha 3-4 havonta nyomják ki, nálunk havonta volt és annyira begyulladt, hogy 1 hónapon keresztűl vissza kellett járni az egész átmosására, kialakult egy lyuk a fenekén a kutyámnak, így a fenekén ment be a folyadék és a lyukon távozott, elég szörnyű látvány volt. Annira fájt neki, hogy bódításban kellett végezni. Hát igen, úgy gondolom, nálunk meg kellett csinálni a műtétet. De azóta semmi baja és tök jól zajlott a műtét is (rutin műtét). Nem értem, mi a problémája ezzel az orvosodnak.

2010. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem szabad kozmetikussal nyomatni a bűzmirigyet, főleg nem, ha problémás a kutya!! Még orvosban is találkoztam olyannal, akire nem bízom a dolgot még egyszer! Ha legközelebb szánkázni kezd, egy jó dokihoz vidd. És ne csodálkozz, ha esetleg jól le fog b..szni a kozmetikus miatt...
2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!