Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak szinte minden...

A kutyámnak szinte minden hónapban nyomatni kell a bűzmirigyét. Árt ez neki? Mit kell tenni hogy ne kelljen ilyen sűrűn nyomatni?

Figyelt kérdés
Útóljára 2 hónapja voltunk,de már szinte teljesen megőrül úgy húzza a fenekét+vakarja a fülét :S
2010. nov. 26. 15:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

[link]


5. Tanácsok.

.

.

c) Kozmetikusnak ne engedje, hogy ürítse az állat "bűzmirigyét". Az nem az ő dolga, rendszerint nem szakszerűen végzik. Ha az ürítés kellő ismeretek nélkül történik, a beavatkozás az alapbajnál súlyosabb következményekkel járhat! (Ad analogiam: az ember sem a fodrászával vizsgáltatja a prosztatáját!):-)

2010. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat,én azért hordom kozmetikushoz mert itt a környékek kb. 20 kutyás őt ajánlotta és tény hogy nagyon rutinosan csinálja,ja és ingyen.
2010. nov. 28. 19:04
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, hát ha neked a pénz a legfontosabb... Nagyon jól csinálja, de azért havonta vissza kell hozzá járni.... Neked ez tényleg nem mond semmit?
2010. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

Ha nincs pénz, akkor nem érdemes kutyát venni vagy befogadni. Azért felelősséget válalsz érte és van, hogy sokat kell költeni állatorvosra. Az én kutyámnak sajnos, a bűzmirigyes műtétje mellett volt még jó pár műtétje, így alakult. Amellett is rengeteget kellett költeni, és most úgy néz ki, allergiás, így egy vagyon lesz a sampon, kaja, immunerősítés, stb. De egy forintot nem sajnáltunk és nem sajnálunk, ha bármi baj van, rohanunk orvoshoz.

Egyébként, lehet akármilyen rutinos a kozmetikus, nem végzett állatorvosi egyetemet...

2010. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket az elkeserítő válaszokat...

Van a 20 kutyás közül aki csak 3 havonta jár és ez a többség..ugyhogy..az én kutyám hajlamos rá..ez van...és jobban szeretjük mint bármely "gazdag" ember

2010. nov. 29. 17:18
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
3 havonta is baromi sok!! Az én kutyám is érzékeny, de fél évnél gyakrabban nem kell nyomatnom!! Igaz én adok neki csontos húst és soha nem engedtem, hogy kozmetikus nyúljon hozzá.... Értsd meg végre, hogy ez nem olyan dolog, amit a kozmetikusra bízunk, akkor sem, ha mindegyik hirdeti és esetleg ingyen csinálja!! Nem beszélve arról, hogy a kozmetikusok "automatikusan nyomom a bűzmirigyet" akciója kifejezetten káros, nem piszkáljuk a bűzmirigyet, amíg nincs gond! Ha meg igen, akkor meg bízzuk szakemberre. Mert ha ilyen tünetek jelentkeznek, akkor ott már gyulladás is fennáll, aminél már antibiotikum és gyulladáscsökkentő is szükséges. Ha nem szakszerűen kezelik a dolgot (pl. kozmetikus) akkor azt érik el, hogy annyira beszűkül a kivezető csöve a sok gyulladástól, hogy már képtelen lesz önmagától az ürülésre. Vidd el egy dokihoz!!
2010. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem kérkedni akartam, félre ne érts. De, ha kutyát vállaltok, akkor tudnotok kell, hogy bármikor történhet valami az egészségével, ami pénzbe fog kerülni. Sajnos, nekünk rengeteg minden közbejött, de gondolkodás nélkül rohantam az orvoshoz. Amikor havonta kellett nyomtani a bűzmirigyét, akkor már gyanús volt nagyon, aztán egyik nap észrevettem a székeltében vért, majd megnéztem a fenekét és egy lyukat láttam ott. Onnantól kezdve kb. 1 hónapig kínozták rendesen szegényt, majd orvosváltás itán kiderült, műtéttel mindent rendbe lehet hozni.

Nem azt mondom, hogy a kutyádnak is ez kell, de egy látogatást az állatorvoshoz megér, csak hozd szóba ezt a problémát és kérdezz rá a műtétre, mikor ajánlja.

Egyébként, egyetértek az utolsó válaszolóval, lehet attól is ez a probléma, mert a kozemtikus túl gyakran megcsinálta. Egyrészt, valóban nem szabad gyakran, másrészt, hiába nyom ki naponta akár 20 kutyusnak is, attól még nem szakszerű a beavatkozás, amit csinál.

Tényleg megmutatnám egy állatorvosnak a kutyit. Lehet, hogy konzultációért nem is kérne pénzt vagy minimálisat.

2010. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!értem,de ha csak egy sima kozmetikára visznek egy kutyát akkor is kinyomja a kozmetikus egy kérdés nélkül(én nem hordom,keverék)nem tudom mit csináljak :S
2010. nov. 30. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!