Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyának van bűzmirigye?

Minden kutyának van bűzmirigye?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És kell vele vmit csinálni?(pl: kinyomni stb.)Vagy csak akkor ha begyullad.
2010. nov. 26. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem kell nyomkodni.
2010. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ki kell nyomni ha megtelik, mert begyulladhat róla a füle.
2010. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudjuk ,hogy megtelt?
2010. nov. 26. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt így nem tudom leírni, jobb ha állatorvoshoz viszed vagy tőle kérdezed meg.
2010. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, minden kutyának van bűzmirigye.

Ha a bűzmirigy nem ürül rendesen, annak mindig vannak tünetei. Pl. rágcsálja a tappancsait, rázza és vakarja a fülét, húzza a fenekét.

De ha nem ürül rendesen akkor azt érezni is fogod, van egy jellegzetes r˙hadt büdös szaga:)

Az a baj, ha az állatorvossal megnézeted, akkor ő nyilván csak úgy tudja megállapítani, ha megnyomja. Ha viszont már 1x ki lett nyomva, akkor nagyobb az esélye, hogy nem fog tudni ugyanúgy ürülni magától, mint korábban.

2010. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 capsread ***** válasza:
A bűzmirigy nyálkát termel, amit a kutya a székletére pakolva ürít. Ha csontot adsz neki, gyorsabban ürül a bűzmirigye. Ha a széklete tocsog a nyálkától és nem tud leülni, na akkor gyulladt be neki. De amíg ez nem történik meg, nehogy kinyomasd, mert többé nem fog tudni ürülni magától, és a kutya érezhetően büdösebb lesz.
2010. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Őszíntén szólva az én tapasztalataim mások. Bár az én kutyám elég beteges. Nekünk az állatorvos azt mondta hogy vigyük el havonta kinyomatni neki. Igaz hogy nehezebben ürül meg minden de legalább nincs sose begyulladva és nincs tőle baja. Bár ugye ehhez el kell vinni havonta.
2019. jún. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!