Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajták közül melyike...

Az alábbi fajták közül melyiket válasszam az amstaffom mellé?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyust az amstaffunk mellé. A mostani kutyánk nagyon barátságos, okos, és nyugodt természetű. Az összeszoktatással egyáltalán nem lesz gond. Körülbelül egy hete vittek el tőlünk egy kétéves mopszot, aki három hónapig volt nálunk, míg nem találtak neki gazdit. Az égvilágon semmi probléma nem volt.

Ezek közül szeretnénk valamelyiket: Shetlandi juhászkutya, yorkshire terrier, angol cocker spániel, boston terrier, francia buldog, bichon havanese, bolognese.


Tudom, hogy sokan azt fogják írni, hogy ilyen kutya mellé nem vehetek kicsi kutyát. De az amstaffom itt a kutyafuttatón játszott már uszkárral, beagle-lel, boston terrierrel, havanese kutyus lakik a szomszédban, úgyhogy vele elég sűrűn találkozik, de van egy játszótársa, akivel minden nap szoktunk találkozni, egy tacskó. :)

És már előfordult olyan is, hogy az amstaffom nem tetszett a kiskutyáknak, vagy épp nem volt kedvük játszani vele, és rámorrantottak, odakaptak a kutyámnak, hogy ezt tudassák vele, erre ő csak arrébb ugrott és farok csóválva elment vagy egy másik kutyushoz, vagy hozzám.

Természetesen szokott nagy kutyákkal is játszani, de főleg kicsikkel.


Szerintetek melyik az a fajta a felsoroltak közül, amelyik legkevésbé domináns természetű?


Előre is köszönöm válaszaitokat, és kérlek indokoljátok meg, hogy melyik fajtát miért választanátok.


2010. nov. 26. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2010. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratulálok,igazán jól nevelt kutyád van:)Jó az ilyet olvasni,főleg egy ilyen kutyafajtánál,amit a legtöbben csak a kinézete miatt vesznek meg,hozzáértés nélkül.A felsoroltak nagy része nem igazán domináns fajta,de én talán mégis a shetlandi juhászkutyát ajánlanám,attól függetlenül is,hogy valóban gyönyörű kutya.Nyugodt,barátságos,intelligens,könnyen képezhető és jól kijön mindenféle állattal(nemcsak más kutyákkal).Kevésbé domináns és alapvetően nagyon emberszerető,kedves kutya.A yorkshire terrier már keményebb dió,igazi terrier-jellem,önfejű,és bár okos,mégsem,,adja meg magát"egykönnyen az embernek-továbbá már sajnos,a divatnak,,hála"csúnyán túltenyésztették a fajtát és rengeteg az ideggyenge,öröklött betegségekben szenvedő egyed.Az angol cocker is jól megfér más kutyákkal,és ahogy így olvasom sorra őket,egyik sem egy tipikus vadállat:)Nem sorolom fel mindet,szerintem a sheltie lenne a legjobb,minden szempontból és az amstaffotok vérmérsékletét tekintve is a legjobb társa lehetne.
2010. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2010. nov. 26. 18:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok jó szocializált amstaff szép munka eladás is.Amstaff pitbull rondábnak tartják az emberek félnek rosszat mondanak haraposak veszélyesek. Na és? az én barátnőmnek is a stafi tetszik egyszer lesz is tenyésztésbe stafi melé meg 1 beagle labrador retriever féle
2010. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem beaglém van az amstffom mellett és imádják egymást.Viszont az én staffordom elég bamba mondjuk még csak 11 hónapos, de néha akaratlanul is fellöki vagy megtapossa a beaglét játék közbe.Csak azért írom, hogy lehet a spániel lenne a legjobb, mert talán ő a legnagyobb.De ha a tied vigyáz játék közbe a picikre akkor nincs gond.
2010. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretnék még több választ és indoklást a kérdésemre. Én leginkább egy boston terriernek örülnék, mert már kiskorom óta szeretnék egy ilyen fajta kutyát. De azt hallottam róla, hogy eléggé butácska, és domináns. Ráadásul ő is egy terrier, így nehezebben kezelhető, mint például egy juhászkutya.
2010. nov. 28. 10:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratulálok, hogy egy ilyen okos és engedelmes kutyád van! :)


Nekünk is van egy amstaffunk, ő nem ilyen engedelmes, de nem panaszkodom, rosszabb is lehetne. Mi egy éve hoztunk mellé egy angol cocker spánielt, akibe első látásra beleszerettünk a tenyésztőnél. Nagyon jól megvannak, irtó édesek tudnak lenni amikor odabújnak egymás kosarába és együtt alszanak :-)

2010. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyan fajtát válassz, amelyiket valóban önmagáért szeretnél. Az már a Te dolgod, hogy összeszoktasd őket és megférjenek egymással.
2010. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem francia bulldog nagyon edes kutyak. bar a shetlandi is szep okos ez lenne a legjobb valasztas
2010. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem egy tacsi keverék van az amstaffom mellett. Kb egy hónapja élünk együtt 4 en :) Menhelyről hoztunk haza egy kis tacsi keverék kutyust. az össze szoktatás első percei izgalmasak voltak de mára imádják egymást. Én tacsira szavazok bár az nem volt a kérdezettek között. Nekem mindenki azt mondta nem marad feje a kutyusnak... Még van neki:) sok sikert! Ja a kan amstaff már herélt.

2010. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!