Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell etetni egyszerre...

Hogy kell etetni egyszerre két kutyát?

Figyelt kérdés
Az egyik meg akarja enni mind a kettőt, ha hagynám. De legalábbis a finomabb falatokat előbb kiszedi a sajátjából aztán rohan a másikhoz. Már nagyon unom elhatároztam, hogy ennek véget vetek valahogy, rangsor ide vagy oda.
2011. szept. 21. 12:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

én volt, hogy hét kutyát etettem egyszerre mindenféle lopás vagy morgás nélkül...


roppant egyszerű volt: mindegyik kutyám megtanulta már 8 hetesen, hogy addig nincs evészet, míg engedélyt nem adok rá. aztán letettem a tálat egyeske elé, majd ketteske elé, és így sorban rangsor szerint. mindenkinek megvolt a maga helye, ahol enni kapott, ott toporgott mindenki a saját sarkában, mikor vittük ki a kaját. aztán ahogy lent volt minden tányér még kitartottam őket egy másodpercig, aztán adtam engedélyt étkezni. mivel hasonló adagokat kaptak (méretükhöz arányosan), ezért hasonló időben is végeztek vele. nem volt lehetőség hiénázásra, csak a tiszta tálakat nyalták körbe vacsi után.

2011. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ha meg akarja enni, rászólsz és kész. Ha te vagy a főnök akkor ennyi kéne hogy legyen, ha meg nem akkor miről beszélünk? Én 3 kutyát etetek együtt, sosem jutott eszükbe szándékosan elvenni egymástól. Ha a sajátjukat megették, átnéznének a másikéba egy kicsit de akkor ott vagyok és rászólok, de már ilyen is ritkán van.
2011. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én úgy szoktam, hogy kirakom a három kaját, hívom a kutyákat, megvárom hogy lenyugodjanak és rangsor szerint adom a parancsot az evéshez. Mindig különböző ideig várok, nehogy azt szokják meg, sőt néha olyan kedvem van akkor nem a rangsor szerint szólítom őket. Ezt is el kell fogadniuk. Sőt néha kiöntöm a tápot és együtt kell enniük, hogy ne veszekedjenek, de mondjuk eszükbe sem jutott soha.
2011. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ezt a külön sarkos megoldást. Rászólásra nem nagyon reagál- mintha süket lenne. A másik meg nyámnyilla és inkább félrehúzódik.

Ha nem sikerül rögtön jó ha elveszem tőlük és csak következő étkezésnél próbáljuk meg újra?

2011. szept. 21. 12:17
 5/29 A kérdező kommentje:
Együtt adni lenne a legkényelmesebb, de hát akkor a szuka fölenné az egészet.
2011. szept. 21. 12:18
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A rangsort kellene elsősorban helyretenni, mert az, hogy a kutyád nem reagál arra ha rászólsz, egyértelműen mutatja, hogy nem tisztel téged.
2011. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Kinti kutyusok. Nemigen volt alkalmunk foglalkozni a nevelésükkel, mert még nincsenek régóta nálunk. kb fél évesek. Elég drága tápot vettünk amiből ugyebár kimért adagot kapnak, ezért főleg nem lenne jó, ha mindíg csak az egyik lakna jól.
2011. szept. 21. 12:26
 8/29 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy egy rangsort hogy kell helyretenni.
2011. szept. 21. 12:27
 9/29 A kérdező kommentje:
Ha már kialakult ez az áldatlan állapot, hogy lehet helyerhozni?
2011. szept. 21. 12:29
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass:

[link]


Szükségmegoldásként én különzárva etetném őket, amíg nem normalizálódik a helyzet.

2011. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!