Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beagle nagyságú kutyának...

Egy beagle nagyságú kutyának mennyi a napi táplálék igénye?

Figyelt kérdés
És házi modszerrel hohy mérhetném neki ki az adagját?
2009. jan. 15. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos a száraz tápokon oldalt rajta van, hogy mennyit igényelnek testsúly szerint.

Én azt modnanám, hogy szárazból két-három 'csésze' vagy egy fél kilós húskonzerv. Akkor, ha már nem kölyök, és csak egyszer eszik...

2009. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
mi félig rakjuk neki a kutyatálat, olyan 200gramm lehet kb
2009. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem az elég kevés,mert egy átlagos méretű(3kg) yorkinak 150gramm a napi igénye.(könyvbe olvastam)
2009. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mérd meg a súlyát, majd nézd meg a tápos zacskón, hogy akkora súlyra mennyit javasolnak. Esetleg kérdezz meg egy tenyésztőt, az még azt is megmondja, melyik tápot érdemes venni nekik.
2009. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki kell kísérletezni, de nagy vonalakban a tápokon lévő útmutató megfelelő. Maga is megeszi, amire szüksége van, télen többet, nyáron kevesebbet, amit meghagy, abból tudod, mennyitől lakik jól. Lehet, hogy a megadottnál sokkal levesebb az igénye, vagy nem is kedveli a konzervet, csak szárazat eszik majd. Az is lényeges, mennyit mozog.

Én adnék neki 40-50 deka konzervet, és mellette lenne állandóan a száraztáp, hogy egyen, ha megéhezik. Ha hízni kezd, akkor szárazkaja előtte lenne mondjuk naponta 1 órát, addig ehet belőle, és kapná a konzervet is persze. Vagy többet mozgatnám.


Kutyámmal még most is dolgozunk az adagján, most a hidegben többet eszik, mint ősszel, de van, amikor otthagyja a felét. Nem akarom kiéheztetni, így inkább többet adok neki, és ha nem eszi meg hamar, elveszem előle, és fél nappal később visszakapja. Szárazat ehet, amennyit akar. Majd tavasszal lerohangáljuk. :)

2009. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!