Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen kétségbe vagyok esve...

Teljesen kétségbe vagyok esve a kutyám miatt! :- (? )

Figyelt kérdés
Picit hosszú a történet, de igyekszem tömören. Szóval van egy 4 éves kan komondorom, aki nagyon önfejű. Tulajdonképpen ő apám kutyája, de apám sajnos nem foglalkozik vele (nem sétáltatja, nem tölt vele semennyi időt stb.), mégis ő a kutya számára a falkavezér. Emiatt elkezdtem vele én foglalkozni, hibásnak érzem magam, hogy nem előbb, de megoldást szeretnék találni, nem a múlton rágódni. Tehát a probléma az vele, hogy szörnyen agresszív más kutyákkal, meglát egyet a kerítés mögött már húz oda, és ott acsarkodik, alig lehet elvinni. Ilyenkor mit kéne tennem? Eddig azt tettem, hogy az orrát meglegyintettem, azt mondtam, hogy fuj, és elvonszoltam. Nem tudom, ez jó megoldás-e. Sajnos kutyasuli nincs a közelünkben, nem tudom őt elvinni. A másik, hogy nem is tudom összeismertetni kutyákkal, mert egy faluban élek, és itt SENKI nem sétáltatja a kutyáját, tehát sosem fog szocializálódni. Van egy másik kutyám, őt is folyton bántotta, de arról már nagyjából leszoktattam a jan fenneles kizárós módszerrel. Mit javasolnátok? A fő gond, hogy nem én vagyok a falkavezér, így rám nem nagyon hallgat, csak apámra, aki nem foglalkozik vele. Egyébként emberekkel jól megvan, őket nem ugatja meg az utcán, figyelmen kívül hagyja őket. Előre is köszi a válaszokat!
2010. nov. 28. 13:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nem engedtem oda hanem ,hám volt neki és vettem egy nyakörvet aztán amikor már mesziről láttam hogy jön egy kutya addig amíg nem nézte feszült figyelemmel addig nem avatkoztam bele persze szorosan mellettem jött amikor meg megugatta akkor a kezemmel megböktem és mondtam hogy cst többszőr amig abba nem hagyta az elsőnapok nehezek és a változást nem lehet látni de mivel eddig én hámmal sétáltatam aztán nyakörvel az már önmagába + volt mivel kistestű...2-3. heten már kevésbé volt agreszív de kutyához nem engedtem oda csak akkor amikor láttam hogy nem agreszív már 3 -4 kutyával egyáltalán nem agreszív aminek örülök..sokat foglakoztam vele nyáron mivel nem volt suli napi 3 szor vittem le 1 vagy 1 és fél órára és akkor sokat találkozunk kutyákkal ..így megtanulta mi a helyes ..még mindig nem minden kutyával barátságos de az hogy nem tépi kezemből a pórázt az már nála nagy dolog...sok sikert kívánok
2010. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy újra írtál!:) Ment a zöld kezecske
2010. nov. 30. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!