Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kérdés egy kérdésbe ....

Két kérdés egy kérdésbe . Klikker vs HELP?

Figyelt kérdés
Aki olvasta előző kérdésem a klikkerel az tudja majd . Elkezdtem még tegnap este és ma már ha meghalja akkor odafigyel ahonnan jön a hang . De ez nem mindig talán 10/6x odafigyel . Ez javulás vagy csak azért néz oda hogy adjak neki kaját mert leginkább a zsebemet nézi mikkor klikkelek. Második kérdésem : Hogy tudnám ezekről leszoktatni 7 hónapos NJ keverék . Ugrál szétrág mindent megbontja a hullámlemezt szétrágja a konektorokat ( kutban van 1 szivattyú annak a dugoját már lerákta ) ha rászólok abbahatja de ha nem lát megbont mindent ami az útjába kerül .
2010. nov. 30. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

MINDIG azért fog odanézni a klikkerre, hogy adj kaját. Klikk=kaja. Ez egy szerződés közted és a kutya közt. Elolvastad a klikker.hu-n a tanuljunk részt?


A klikkerezéshez, türelem, kitartás, és legfőképp tudatosság kell. Amíg nem érted a módszer lényegét, addig nem is fogod tudni jól alkalmazni, és csalódást fog okozni.


Akkor klikkerezz, ha pontosan tudod és érted, hogy mit miért csinálsz, mikor miért kattintasz.


Ez a rombolás meg tipikusan energialevezetésnek tűnik (esetleg szorongásnak, de ezt kevésbé gondolom egy német juhászról).


Hiába leszel a tanítás mestere, amíg nem adod meg a kutyának a megfelelő életmódot, addig nem lesz rendben a kapcsolatotok. Úgyhogy tessék sétáltatni, futtatni, tanítani, kutyatársaságba vinni, hogy kifáradjon testileg, szellemileg és ösztönszinten is. Utána lehet visszatérni a fegyelmezésre.

2010. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
aha értem am végigolvastam . csak nekem az a rossz a monitorrol olvasásnál hogy a betük összefojnak . Am nem hiszem hogy rossz az életmódja mert mikkor hozzánk került 4hónaposan akkor szinte tök sovány volt alig volt rajta valami . most meg 7 hónaposan 27kg meg elég sokat játszok vele .
2010. nov. 30. 15:18
 3/15 A kérdező kommentje:
hopp lemaradt . én úgy tudom hogy a fegyelem mindenek az eleje . Kutyás társaságba nem tudok vele járni mert ahoz 2km et kéne gyalogolnom mert ahol lakok ott a parkba nem vihetek kutyát mert sok a kisgyerek .
2010. nov. 30. 15:19
 4/15 anonim ***** válasza:

Minden klikk után adsz neki kaját/jutalmat? Mert ez lenne a lényeg. Ha nem azzal összezavarod. A klikkernek az a lényege h a klikk jelzi a kutyának h éppen abban a pillanatban amikor megnyomtad a klikkert, ő jót csinált. És mivel megtanulta h a klikk után kaja jön, így a klikk neki egy megelőlegezett jutalom.

Egyelőre még természetes h a zsebedet nézi, mivel még a kondicionálási szakaszban vagytok. De amint elkezdtek tanulni a kutya elkezd gondolkodni h vajon mi az a feladat amire kapja a klikket és elkezd koncentrálni az adott feladatra. Ne várj túl sokat tőle, főleg 1 nap után, és főleg úgy h egyelőre te se tudsz túl sokat az egészről, és még arra sem vetted a fáradságot h elolvasd a "hogyan kezdjük tanítani" fejezetet. Így nehéz lesz és csak csalódni fogsz benne és összezavarod a kutyádat. Már az előzőekben is írtuk neked h addig ne klikkerezz amíg te magad nem vagy tisztában a működésével, a módszer lényegével, h mit szeretnél elérni és azt hogyan tudod megtanítani neki.


A rombolásról: jól látszik h ez a kutya nincs lefárasztva se agyilag, se szellemileg. Meg ne haragudj, de 2 km séta (vagyis 15-20 perc) ne legyen már akadály. Egy német juhászt vettetek magatokhoz, egy energiabombát, akinek igénye van a feladatokra, a mozgásra. Csak akkor tudod elkezdeni az engedelmes képzését a kutyádnak, ha megvan hozzá a tekintélyed, a határozottságod, a következetesség és a megfelelő kapcsolatod a kutyával.


Nem bántásból, de én azt érzem, h te úgy szeretnél egy "Rex felügyelőt", h nem teszel bele se időt, se energiát - legalábbis nem eleget. Így nehéz dolgod lesz.

2010. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Két kilóméternél többet is megteszek egy nap a kutyámmal, pedig nekem kifejezetten lusta fajtám van, és csak napi kétszer sétáltatok, ami erősen átlag alatti.


Életmód alatt nem azt értjük, hogy eleget egyen, hanem azt, hogy legyen lemozgatva, kielégítve a mozgás igénye, érje elegendő új inger, stb.


Nem tudom az milyen felfogás, hogy a fegyelem az alapja, szerintem a tanítás az alapja, amit viszont pozitív megerősítéssel lehet a legkönyebben megoldnai. Ha már ismeri a feladatokat, amiket vársz tőle, akkor lehet elvárni, hogy fegyelmezetten végig csinálja.


A németjuhász egy munkakutya ennek megfelelően okos, és nagy a mozgás illetve munkaigénye.


Ha a zsebedet nézi, annak az is lehet az oka, hogy már akkor nyúlkálsz, mikor még nem klikkeltél, ezért nem a klikk előzi meg a kaját, hanem a nyúlkálás. Érdemes kicsit gyakorolni a tükör előtt mielőtt élesben nekiállsz. Kiveszel két tálat, és szépen klikk után átteszed a falatot egyikből a másikba. ha már te tudod fegyelmezetten csinálni, akkor van rá esély, hogy neki is menni fog.


Tényleg nem akarlak lebeszélni, mert a klikker egy baromi jó és hatékony módszer, de a te hozzáállásoddal azt hiszem inkább nem javaslom, csalódni fogsz, és nem a módszer miatt, hanem magad miatt.

2010. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen minden klikk után adok neki jutalomfalatot . + Azért van a zsebembe a kezem mert itt keresztszél van nem olyan jó érzés ám ilyenkor naphoszakat kint tölteni . De amikor nem fúj a szél akkor megyek ki és elég sokat vagyok a kutyával . Mindig le van fársztva . Du 5 kor játszunk 1 jó nagyot labdázunk a botot és a rongyot próbálja elvenni tőlem . utána egy nagy séta ez olyan fél7 körül érek haza . utána kaját kap elfekszik . De reggel amikor felkel már rombolja a környezetet .
2010. nov. 30. 23:42
 7/15 A kérdező kommentje:
+ nekem reggel 6 kor meg nincs időm sétáltatni a kutyát .
2010. nov. 30. 23:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint ez kevés neki. De pont a klikkerrel való tanulás/tanítás jó arra h agyailag lefáraszd a kutyát, pl. reggel 15 perces gyakorlás, új feladat tanulása vagy az előző napi elkezdett feladat folytatása. A kutyának gondolkodnia kell, dolgoztatja a kis agyát és közben fárad.

Valamint azt se felejtsd el, h még csak 7 hónapos. Egy 7 hónapos kutya szétrobban az energiától.

Hol laktok? Jó lenne ha kapna valami célirányos képzést. Gondolok itt kutyasulira, engedelmes csoportos tréningre és ha az már megy egy kis ÖV.

2010. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kutyasuli lesz . Csak anyagi okok végedt nem tudok menni .
2010. dec. 1. 09:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocs, de én még mindig úgy érzem, hogy keveset mozog az a kutya:

"nem tudok vele járni mert ahoz 2km et kéne gyalogolnom"

És? Az oda-vissza 4 km. Minimum ennyit amúgy is kellene vele sétálni naponta. Én dupla ennyit sétálok a kutyámmal úgy, hogy közben szabadon futkározik a mezőn a többi kutyával, tehát számukra az jólal több km, mint számunkra. Pedig az enyém közelsem olyan energikus, mint egy NJ. Szóval hidd el, hogy látványos javulást csak úgy tudsz elérni, ha lefárasztod a kutyát. A fáradt kutya pihen, és nem rombol.

2010. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!