Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek van westi kutyájuk,...

Akiknek van westi kutyájuk, mire figyelmeztetnék a leendő gazdikat az állat tartásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyire zehéz szobatisztaságra nevelni? Milyen igényei vannak? Ki hol, mennyiért vette?
2010. nov. 30. 16:20
 1/7 gfero ***** válasza:
a westi igen érzékeny a kutyatápra kerülni kell a szója tartalmú tápokat ,csak jó minőségű táppal lehet tartani.folyamatosan kel fésülni őket.2szer évente kutyakozmetikushoz kéne vinni
2010. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Az előttem szólónak igaza van, nekünk is volt egy drága kis wetie-nk, 10 évesen elpusztult, mert az ételallergiája elhatalmasodott rajta és végül leálltak a veséi. Ez a faj rendkívül fogékony az ételallergiára, csak minőségi kutyatápot adj neki. A szőrét minden nap ki kell fésülni, kozmetikushoz elég 2-3 alkalommal évente elvinni. Főleg nyár előtt és tél előtt. Télen jó, ha adsz rá ruhát, hogy ne fázzon meg. Egyáltalán nem nehéz szobatisztaságra nevelni, nekünk soha nem volt gondunk vele, pedig kan kutya volt, mégsem jelölt. Mi annak idején Veszprémben vettük, az apja Rishitte Conrad By Ashgate volt, az anyja pedig Polliana Zlaty Javor. 10 éve 120 ezer forintba került a mi kiskutyánk.
2010. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még azt tenném hozzá, hogy nem szabad elfelejteni, ez a kutya egy terrier, így nagyon fontos a következetes nevelés, mert nagyon könnyen a gazdái fejére nőhet és akkor egy kis diktátor pukkancs lesz belőle.
2010. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a legfontosabb, hogy az ember lássa meg benne a kutyát és tisztelje is meg azzal, hogy kutyaként bánik vele és nem egy elkényesztetett gyereket akar faragni belőle... -következetes és türelmes nevelést, rendszerességet, fegyelmezett sétákat igényel és lehetőleg még kölyökkorban alaposan szocializálni kell
2010. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:

Westienk van, és a legnagyobb problémánk vele a szőrzetápolás. Ha nem fésülgetem meg rendszeresen, akkor csomós, gubancos lesz. A fésűnek már a látványa is elég, hogy úgy elbújjon, hogy órákig kell keresnünk. Fésüléskor nyöszörög, sóhajtozik akkor is, ha hozzá se érek.

A feneke tája rendszerint kakás lesz, és az ottani tájék tisztítása, illetve az ottani szőrlevágás kész cirkusz.

A hasi részen ritkásabb a szőre, de nagyon érzékeny terület, az itteni fésülés egy rémálom.

Fogorvoshoz kell járnunk vele kétévente, mert hamar fogköves lesz, és olyan büdös lesz a lehelete, hogy el lehet ájulni tőle.

Fürdetés után nagyon szeret belehemperegni a legbüdösebb kupacba, amit csak talál séta alkalmával.

A mi kutyánk 7 éves, és mindkét szemére szürkehályog nőtt, amire azt mondta az állatorvos, hogy nem műthető, mert az ő korában már veszélyes az altatás.

Végül sajnálom, de az a tapasztalatom, hogy ezen fajtájú kutyák nem éppen észkombájnok. Nagyon aranyosak, ragaszkodóak, de nehezen tanulnak, viszont könnyen felejtenek.

A mi westienk ugatós, ha 200 km-re egy kutya elugatja magát éjszaka közepén, akkor neki arra válaszolnia kell.

Mégegy: jól kijön a saját macskánkkal. A cica a falkavezér. A szomszéd macskái viszont a legfőbb ellenségei. Vicsorogva acsarkodik velük a kerítésnél.

Egyébként egy tünemény, imádjuk, kedves, szeretnivaló kis állat. Rengeteg vele a gond, de megéri a bajlódás vele.

2010. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia. A mi kutyánk 3 éves, a neve Lavina, ami hűen tükrözi a temperamentumát.. Energiabomba, sokat kell vele foglalkozni, igaz így is szokta meg, mert a kezdetektől fogva hozzászoktattuk a különböző játékokhoz, programokhoz (ő benti-kinti kutya). Első kutyának nem feltétlenül ajánlom, mivel (ahogyan itt már valaki leírta) terrier, így makacs, önfejű. A nevelésben nem lehet pardon. :-) Hiába sajnáltam sokszor, nem hagytam magam elcsábulni az apró kis hógolyótól. És ez nagyon-nagyon fontos már az első perctől kezdve, különben a fejedre nő!! Persze ez minden kutyára érvényes, de rá különösképpen.

Valóban hajlamos az allergiára, nekünk egyszer ki is jött egy csonttól... Én külön főzök neki, de tápot is kap olykor.

Szobatisztaság-ügyben nem hiszem, hogy megkülönböztetünk fajtákat, szerintem ez kutyafüggő (vagy még inkább gazdifüggő...) Ha van udvar, lényegesen könnyebb a tanulás.

Előttem valaki írta, hogy nem túl okos, hát a mienk nagyon is az, csak (mivel terrier és makacs) van, hogy úgy tesz, mintha nem lenne az... Gyorsan tanult és tanul a mai napig. A következetesség, a szabályok mindenkori betartása nagyon fontos! Nincs olyan, hogy áá most az egyszer megengedem neki...

A szocializáció is iszonyú fontos, más kutyákkal illetve egyéb állatokkal. Van cicánk is, az első pár nap kemény volt, de végül vette az akadályt. Lavina 1 éves volt, amikor a cica hozzánk került és előtte pár hónapig két macskagyűlölő kutyával laktunk együtt, akiktől sikeresen el is tanulta az utálatot. Olyannyira le tudtuk erről szoktatni, hogy póráz nélkül is simán el tudunk haladni idegen macskák mellett. Tehát meg lehet tanítani sok mindenre, ha elég akaratod, keménységed van hozzá. És itt természetesen NEM a bántalmazásra gondolok!! Te kell legyél a falkavezér.

Ja, mi Írországból hoztuk őt, így az ár teljesen más, mint itthon.

Összefoglalva, nem egyszerű egy westievel, rengeteg törődést igényel. Sajnos sok hirdetést látok, hogy fél éves-éves westieket el akarnak adni/ajándékozni, mert nem bírnak velük... Olvass utána alaposan, a neten rengeteg olvasmányt találsz róluk, meg egyáltalán a kutyanevelésről.

Ja és a mienk is hajlamos a sok ugatásra, amennyire lehetett próbáltuk tanítani a felesleges ugatás mellőzésére, de az ösztöneiben benne van, hiszen neki régen ez volt a dolga a vadászatok alkalmával. Ásni is szoktak, igaz a mienk nem csinálja.

Ami még fontos, hogy jó helyről vedd a kutyát, fontos az egészsége miatt. Igaz drágább is, de sokkal kisebb a valószínűsége, hogy beteg lesz...


Elnézést, ez hosszúra sikeredett... :-)

2010. dec. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Még valami (az előző vagyok), itt egy link Cesar Millan-ról, nézegesd az adásait, rengeteget lehet tanulni tőle. Ő megtanít arra, hogy tulajdonképpen mi is a kutya és hogyan kell bánni vele fajtától függetlenül. Íme: [link]

Ne haragudj, ha már ismered...

2010. dec. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!