Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata tartható lakásban, ha...

Dalmata tartható lakásban, ha rendszeresen sétáltatom, vagy az inkább kínzás neki?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy dalmatát, de nem tudom, mennyire lenne ideális egy ilyen nagy mozgásigényű kutyusnak, ha lakásban tartanám. Mennyi időközönként kéne sétáltatni, hogy ne érezze rosszul magát?
2010. nov. 30. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Több dalmatát ismerek, mindegyiket lakásban tartják.

Az egyik picit dagi volt, mert keveset mozgott. Szerintem ha megfelelően tudod sétáltatni, lakásban is jól érzi magát.

2010. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

ne annyira....a dalmata sem pincsi.

hidd el, láttam német juhászt a pici panelban, megzakkan...

2010. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az én német juhászom közel sem zakkant meg panelban :)


Egyébként minden kutya tartható panelban, csak megfelelően kell tartani. Az pedig a gazdán múlik, hogy milyen életvitelt képes biztosítani a kutyájának. Ha tudja magáról, hogy hétvégenként, vagy hóban, szakadó esőben nem lesz kedve felkelni reggel csak azért, hogy egy félórát lent ázzon a kutyával akkor ne vállaljon olyan fajtát ami igényli a mozgást.

Szerintem egy dalmatának napi 3 óra hossza mozgás elég. Reggel leviszed egy fél órára (vagy ha Te koránkelő típus vagy (én spec nagyon nehezen bírok felkelni) akkor többet is lehetsz lent de min fél órát). Mikor haza érsz suliból/munkából leviszed egy nagy sétára ez olyan két órás legyen. Itt találkozik kutyákkal, ingerekkel, labdázik meg amit szeret majd csinálni. És este 9 fele meg egy fél-egy órás sétára leviszed. Szerintem ennyi simán elég neki. Persze ez egyed függő. Lehet hiperaktív kutyust fogsz ki, de lehet lustábbat fogsz kifogni.

2010. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gfero ***** válasza:
30%
a dalmata nagy mozgásigényű nem valami jó egy lakásba bezárni .vadász ösztönei vannak sokat szeret futni
2010. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, látom megoszlanak a vélemények :)

Egy oldalon olvastam, hogy inkább lakásban szeret lenni, mint kertben, mert ott a gazdival lehet. De ha majd eljutok addig, hogy vegyek egyet, kikérem a tenyésztő tanácsát. Mindenesetre köszi a segítséget, jöhetnek még válaszok

2010. nov. 30. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt sosem értettem, akik szerint egyes fajták a mozgásigény miatt kertbe valók. Miért, a kertbe bezárva mivel jobb? A kerti kutyát általában közel sem sétáltatják annyit, mint a lakáskutyát. A kertben meg magától egyedül nem fog futkosni.


Tény, hogy a legeslegjobb, ha van kert, és emellett meg van a napi minimum 1 séta, kutyatársasággal, tanulással, stb.


De a kertbe zárásnál még mindig sokkal jobb a lakásban lakás és rendszeres sétáltatás.

2010. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
ha sókat sétáltatod napi 2szer akkor bent is lehet tartani
2010. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A rövid szöre miatt egyáltalán nem kerti kutyának való, a mozgásigénye tényleg nagy, de ha rendszeresen lemozgatod, semmi gond nem lesz. Kifejezetten fázós fajta, jobb helye van a meleg lakásban :)
2010. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem is a rövid szőre miatt inkább lakásba való, sok hosszú, futkosós sétával - de utána melegedjen csak bent.

Egyébként érdemes arra is figyelni, hogy ha pl. egy külföldi könyvet olvasol, mégis hol adták ki - milyen éghajlaton! Mert lehet, hogy dél-olaszországban vagy floridában jó egy rövid szőrű kutyának a kertben is, naná, ahol soha sincs mondjuk 10 foknál hidegebb, az teljesen más, mint egy olyan helyen mondjuk Magyarországon, ahol télen akár mínusz 10-20 fok is lehet.

2010. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megfelelő szellemei és fizikai kihívást, munkát biztosítva neki semmi gond nem lehet vele, sőt mint a többi kutya a dalmata is szociálisan érzékeny társas lény, igényli a közelségünket.

Naponta legalább 3 alkalommal érdemes sétáltatni (kb. 8-9 órát kényelmesen elvan egy felnőtt egyed), egy-egy óra alkalmanként elegendő lehet és reggel kifejezetten ajánlott egy óriás sétára elvinni, hogy jól induljon a nap.

2010. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!