Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól használhatok fojtó...

Mikortól használhatok fojtó nyakörvet?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy milyen korban lenne ideális fojtónyakörvet használni németjuhásznál? Most 5 hónapos a kutyám, de nagyon húz sétáltatás közben, szerintetek használjak fojtót, vagy inkább még várjak vele?
2010. dec. 6. 23:07
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Jaj.. az lemaradt, hogy szerintetek az egy soros a jobb, vagy a több soros?
2010. dec. 6. 23:08
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem a fojtó nyakörv a megoldás a problémádra. Abba ugyanúgy bele tud feszülni a kutya és ráadásul a legtöbb kutyát nem is érdekli, mivel csak a torkát nyomja.


Én inkább a retriever pórázt javaslom ebben az esetben:

A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni esetleg klikkerrel.


Innen lehet rendelni:

[link]


Készíteni is lehet. A lényeg, h 5-6 mm-nél ne legyen vastagabb. Ezért nem jó a Fressnapfban meg a K9nél kapható, 1 centinél is vastagabb pórázok.


Ezen kívül sokaknál bevállik a "hátra arc módszer".


Amint előremegy, megfeszül a póráz, egyből hátra arc. Lehet h az első időkben egy helyben fogtok forgni egy 2 méteres szakaszon, de ha türelmes vagy, gyorsan megérti, h csak veled együttműködve, a te szabályaid szerint tud majd előrehaladni.


Sok sikert!

2010. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. dec. 6. 23:24
 4/26 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb ha haltit veszel neki.

Az nem csúszik le a torkáról.

Mert nem oda kell tenni.

Ha húz akkor teljesen vissza tudod fordítani a fejét. De pici rántásokkal többre mész, mert az orr hát érzékenyebb mint a nyaka.

A Fressnapf-ba többféle méretben lehet kapni.


[link]

[link]

2010. dec. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!:D


Nem túl drasztikus egyébként minden nagyobb húzásnál lerántani a fejét vele? Még nem használtam, csak úgy elképzelem a szituációt, mit érezhet közben. :S Bár igazából kutyaiskolában a fojtót részesítik előnyben.

De minden megoldásra kíváncsi vagyok. :)


Ha esetleg nem ezzel sétáltatod akkor is szépen tud jönni?

Mindenkinek köszi!

2010. dec. 7. 05:50
 6/26 Norczy ***** válasza:

Én sem ajánlom a fojtónyakörvet! Mást helyette én nem tudok mondani, én hám párti vagyok,de azzal nem lehet könnyebben kezelni a kutyát. :)

Viszont egészségügyi dolgok miatt nem ajánlanám a fojtónyakörvet: nyomja a torkát, azaz akár sérülhet is ott valamilyen porc, a sok nyomástól ami éri ilyenkor a szemet korábban vakulhat meg a kutya. Amellett tényleg nem fog sokat érni a fojtónyakörv, mert ugyanúgy húzni fog, csak közben "meg akar fulladni" a kutya.

2010. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy rutinos kutyás, ne használj fojtót szerintem. Kicsi még. Vagy a lefordulós módszer, vagy lépésről lépésre motiválni. Kajával, vagy labdával.
2010. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)


Rutinos vagyok már, de nagy termetű kutyából ő a második. Az előző németjuhász keverékemet 6 hónapos kora körül fogadtuk be az utcáról, ő is olyan 8 hónapos korában kapott először fojtót (jártunk kutyasuliba, a mostanival is fogunk). Csak mivel ő nálam van kölyök kora óta, gondoltam megkérdezem. :)

Idővel természetesen le fogom szoktatni a húzásról, meg ugye mondtam, hogy fogunk suliba is járni, csak mivel ott fojtót kérnek valahogy rá kéne szoktatni (8 hónaposan már szeretnénk elkezdeni járni). Igen, olvastam, hogy nem sok jót írnak a fojtóról..:S De ezért is kérdeztem, hogy hátha a kettő-három soros jobb.

Az előző keverékemnek egy soros volt, bár ő szépen tudott jönni, ezért nem nagyon használtuk.


A többi kutyám meg kis termetű, ők hámosak (nyakörvük ugyan van, de nem rángatnám őket rajta).

2010. dec. 7. 10:19
 9/26 anonim ***** válasza:
18%

Tennék én a TE nyakadra fojtónyakörvet"kedves kérdező"minimum egy 20sorosat,biztos ami biztos alapon!!!!

Szégyelld magadat..szép kis gazdi vagy......szegény kutyus

2010. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az embereknek az a bajuk, h gőzük sincs h a fojtónyakörv jó kézben egy korrektül használható kiképző eszköz. Ha jól van használva az legtöbbször csak lóg a kutya nyakán - mivel nem kell használni. Nem értem ezen miért kell felháborodni. Az tény h én nem láncot, hanem textilt használnék, és nem is csak simát hanem retriever pórázosan.
2010. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!