Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tehetnék bejelentést (...

Hol tehetnék bejelentést ( feljelentést) egy utcára kiszökdöső nagytestű kutya miatt?

Figyelt kérdés

3 hete megtámadott egy másik nagytestű kutyával együtt ( volt még egy kis termetű kutya is) mikor pórázon vittem a 4 és fél hónapos kölyök kutyámat, velem volt a kisfiam is. Nekem a kezemet harapta meg (8 napon belüll gyógyul, azzal együtt hogy behegedt még nagyon érzékeny), a kutyámnak egy nyilt seb lett a bal melső lábán 4-5 cm nagyságú és az oldalán egy ökölnyi gennyes duzzanat lett amit a doki feltárt és kitisztított, nekünk ezt még 4-szer meg kellett tenni, mire annyira összezsugorodott, hogy már nem telt fel gennyel. Ezek után kaptam egy értesítést mivel feljelentettem az önkormányzatnál, hogy 8000 forintra büntetik mert ez nem az első eset volt! Nekem a doki meg a gyógyszer , kötözésre járkálás sokkal többe került...

Tegnap is kinnt volt a kutya ( egyedül,legalább nem falkában) és ma reggel is szembe jött velünk. Nem támadott, de nem hiszem, hogy meg kell várni míg emberre is rátámad. Szóval ha az önkormányzat nem tesz ezügyben semmit, akkor hova fordulhatok?


2010. dec. 2. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is gyakori ez a probléma, Én is többször voltam az Önkormányzatnál, de hiába, akkor javasolta valaki az ÁNTSZ-t. De mivel sokat kéne utaznom odáig, Én még nem voltam ott.
2010. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

énis voltam önkormányzatnál.nálunk aza aprobléma hogy a szomszéd kutyája állandóan az udvarunkban van,már a gyerkőcöt nem merem kiengedni.szoltam a szomszédnak,azt mondja nem az ő kutyája...

önkormányzatnál azt tanácsolták keressem meg az állatvédőket.

hozzáteszem a kutya itt eszik a mi kutyánk kajáját(a szomszéd azt tanácsolta etessem a saját kutyánk valami rács alatt hogy az "ővé" ne egye meg a kaját).a kutya se oltva se féregtelenitve nincs.matt helyzet!tűrjük tovább

2010. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy a fiammal történt e valami, nem szerencsére, őt egy udvarból kijövő bácsi félre tolta a közelünkből, csak nagyon megijjedt. Volt már dolgom verekedő kutyákkal, szét tudtam szedni őket, itt az volt a gond, hogy 2 nagytestű kutya jött nekünk, egyet lerugdaltam az én kutyémról a másikfeléről cibálta a másik és így tovább, már átszaladt az agyamon, hogy ezt nem fogom sokáig bírni, mikor megjelent a kutyák gazdája és visszahívta őket, hozzám oda se jött bocsánatot kérni vagy megkérdezni, hogy esett e bajom.
2010. dec. 2. 12:37
 14/21 anonim ***** válasza:
66%

1. ebrendészetet értesíted, akik elszállítják a kutyát.

2. állat által okozott kár ügyében MINDEN esetben a BÍRÓSÁGHOZ kell fordulni

3. jegyzői hatáskörbe tartozik a "veszélyeztetés kutyával" szabálysértés. 30 ezer ftra büntethető a gazda, de ha 8 napon belüli sérülést okoz, akkor 50 a teteje. ez belterületre vonatkozik

4. ha külterületen (beépítésre nem szánt) csatangol a kutya, akkor meg 50 ezert ft a max kiszabható bünti.


embered valószínüleg személyes körülményekre tekintettel szabhatott ki csak 8 ezret. mondjuk ezen is csodálkozom, mert én eddig csak figyelmeztetést láttam kiszabva kutyás szabálysértések miatt :D

ha van kérdésed csak szólj ;)

2010. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedbe a rendőrségre mennék és mivel már valószínűleg elmúlt a sebed lehet beszélned kéne azzal a bácsival aki félrehúzta a gyereked mint szemtanú
2010. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség semmit se fog csinálni, mert nem az ő hatáskörükbe tartozik. reflexből átteszik az illetékes jegyzőnek. esetleg megpróbálhatod veszélyessé nyilváníttatni a kutyát, szintén az önkormányzatnál
2010. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 LadyLoss ***** válasza:

[link]


Őket lehet hívni! (alias Illatos út), de sokat tőlük sem lehet várni. Én is bejelentettem egy kóbor nagytestű kutyát, mire közölték, hogy nem tudnám én megfogni és bevinni?!

Nonsense!!!!!!

2010. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy feljelentős levelet írni, és azt másokkal is aláíratni, akik a környéken szintén összeakadtak a kutyákkal, vagy akiket pusztán zavar, félelmet kelt bennük.

Kérheted a papíron, hogy az adatokat bizalmasan kezeljék, így nem derül ki, hogy ki tette a feljelentést.

Ha többen aláírják a papírt, akkor látják, hogy nem csak egy ember ,hóbortja" a feljelentősdi.


Nekem is volt ilyen esetem, a fickó állandóan kiengedte a kutyáját az utcára. ( az utcánkban lakik )

Zsák utcában lakunk, és kutyával járok melózni vonattal.

Egyik nap melóból hazafelé kint volt az utcán a fickó kutyája ( labi mix ) és nekiugrott kutyámnak.

Csak az én kutyám meg tudja védeni magát, ha leveszem a kosarat róla. Kénytelen voltam levenni, és a pórázt is. Ám nem jött ki senki a házból hiába ordibáltam az utcáról. Hát bementem az udvarra és bekopogtattam az ajtón. Akkor egy tizen éves lány kinyitotta, de nagyon meg volt rémülve, sírt meg minden. Persze nekem nem az volt a szándékom hogy megillyesszem. Megkérdeztem tőle, hogy van e valaki rajta kívül aki tudna segíteni szétszedni a kutyákat. ( kutyám védekezik és támadásba lendül, főleg ha a másik állandóan visszatámad, ha lehívom róla )

Sajnos nem volt senki aki segítsen. Akkor már vagy húsz perce is volt, hogy bunyóztak a kutyák, de egyszer csak, sikerült kiszakítania magát a labinak, és belátta, hogy jobb ha feladja, és elrohant a ház hátsó udvarába.

Kutyám ment volna utána, de rászóltam, és lábhoz jött.


Egy hét múlva, mikor már kezdtek gyógyulni a sebek rajta, kersztlányommal sétálni indultunk volna. Már mint kutyát akartunk sétáltatni a határba.

Az utcában ahonnan a labit kienegedik, a fickó kifigyelte, amikor elindultunk, és várta hogy odaérjünk.

Kérdőre vont, hogy hogy merek én bemenni az ő udvarára, és illyesztgetni a gyerekét.

Persze én mondtam volna ahogy történt az egész, de nem hallgatott meg, sőt még én voltam a szemétláda, és hogy képzelek ilyet és különben is magánlak sértés, és majd jól megver ha egyedül leszk, és stb...

És akkor ki akarta hívni a kutyáját, mármint a kutyámra akarta küldeni, de a szerencsétlennek több esze volt, ( naná, hiszen egy héttel ezelött majdnem meghalt ) és visszarohant ahová a múltkor.

Erre a fickó felkapott egy baltát, ( oda volt készítve ) és kijött az utcára, miközben ordította, hogy a fejedbe vágom a baltát. ( mindezt a keresztlányom döbbenten nézte végig )

Amikor lendítette a kezét akkor kutyám slégan elém ugrott, így az Ő fejét ért. Szétspriccelt mindenfelé a vére, még a csajszi nyaka, szeme is tiszta vér lett.

Aztán a fickó, mint aki jól végezte dolgát, visszament a portájára, miközben azt dünnyögte, ,hogy én nem viccelek".


Na ekkor lett belőle ügy, mert ugye kihívtam a rendőrséget.

És bár a rendőrség is szarik rá nagy ívben, de kitartottam, és mindig fellebeztem amikor lezártak egy egy vizsgálatot. Mert szerintük nem történt garázdaság, nem történt állatkínzás, és nem történt személy sérülés, ezért testi sértés kísérlete című vizsgálatot is lezárták.

Ám fellebeztem, és kértem az ügyem áthelyezését a Pest megyei ügyészségre. Na ott kiderült,hogy a rendőrségnek nem is jogában lezárogatni a vizsgálatokat, mert azt csak az ügyészség teheti.

Így került sor a tárgyalásra, ahol súlyos testi sértés kísérlete címen pénzbírságra büntették, és 200 000 ft kártérítés kifizetésére kötelezték.

Szal én azt mondom ( bocsi hogy hosszúra sikerült ), hogy legyetek óvatosak, és ne adjátok fel. Ha kitartotok kitartasz akkor van esély, hogy tesznek valamit a probléma megszüntetésére.

2010. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ez több mint durva! Ha jól olvastam a hozzászólásod, akkor a te kutyád el is pusztult, ugye?
2010. dec. 4. 14:42
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem. Túlélte.

A korházban azt mondta a doki, hogy piszkos szerencséje volt. Ezt főleg a genetikának köszönheti, mert laza a bőre ezért a balta a bőrrel együtt elcsúszott a csontról.

Vagyis a koponyát nem érte el.

De ha érte volna, és beduzzad az agy ( a szervezet így védekezik ) akkor meghal, mert állatoknál még nincsen olyan szerkentyű mint az embereknél.


[link]

2010. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!