Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha egy ingerült,...

Mi a teendő, ha egy ingerült, nagy testű kutyával találom szemben magam. Hogyan védjem meg magam, és mit (vagy mit ne) csináljak?

Figyelt kérdés

Hali.

Azt hallottam, hogy ilyenkor határozottnak kell lenni és nem szabad a kutya szemébe nézni, meg kimutatni a félelmet. De nem tudom, hogy ez működne-e, meg hogy utána mit csinálnék...


Tehát mi a teendő, ha egy kóbor kutyával találom szemben magam, aki olyan állapotban van, hogy bármikor nekem eshet és megharaphat?


Köszönöm előre. (Egyébként 14 éves vagyok és fiú, ezért nincs tapasztalatom erről. :D)


2010. dec. 2. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez így igaz nem szabad mutatni hogy félsz és semmi képen ne kezdj el szaladni mert akkor még rosszabb!:)
2010. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
igazából állattól függ... ez olyan, mint a részegek, van ami beléd köt, van ami nem. Évekig féltem az utcán sötétben, utána egyszercsak nem féltem a kutyáktól, legfeljebb megszagolgatni jön oda. De tényleg ne fuss, menj tovább, ahogy eddig tetted.
2010. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Egy db kóbor kutya önmagában a legritkább esetben harapós. Nincs oka, hogy rád támadjon, hiszen gyorsabb nálad, és mivel nincs megkötve, bezárva, el tud menekülni.


ha mégis úgy érzed, hogymegtámadna. akkor ne fordíts neki hátat, ne fuss el, de ne is fordult szembe vele és semmiképpen ne nézz a szemébe. Oldalazva, nagyon lassan távolodj el.


Ha megtámadott, ahkkor kuporodj le, gömböolyödj össze, és a kezeddel védd a fejedet, arcodat. de mint mondtam, ez nagyon nem valószínű. A kutyák ha támadnak, akkor csoportosan teszik. Magányos kutya csak a területét védve támad, vagy ha úgy érzi, hogy sarokba van szorítva. Szóval ne mássz át a szomszéd kerítésén, és ennyi. :-)

2010. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a kutya szagról megérzi ha az ember fél tőle, mert megváltozik a testszagod. Vegyél gázspray-t szerintem, ha ilyen helyzet fenyeget.
2010. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát én nem kuporodnék le semmiképp, szerintem akkor mégkissebbnek is nézne magánál, garantáltan szétmarna:S
2010. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Épp most lógtak be a kertembe a szomszéd kóborló nagytestű kutyái,egy kan és egy vemhes szuka,kb.roti méretűek.Épp készültem kiengedni az én kutyámat éjjeli pisilésre,szerencsére előbb mindig körülnézek a kertben.A kóborlók ugyanis kutyára támadnak.Hiába felnőtt bullterrier az enyém,nem sok esélye lett volna két roti méretű kutyával szemben.

Kimentem,leüvöltöttem a hajukat és eltűntek vita nélkül.

2010. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

egyszer a szomszédomék elutaztak és rámbízták a gyönyörű dalmatájukat.

elvittem sétálni.

hát nem pont akkor volt nyitva egy másik szomszéd kapuja, ahol egy ritka agresszív és vad németjuhász lakott?...

de.

azonnal átfutott az úton és ránk támadt, egyből a kutyát marta, erre én hangosan ráüvöltöttem és az oldalába rúgtam...

tudom, hogy ez nem szép dolog, de... nem tudtam mást tenni...

majd a dalmata elé álltam és szó szerint mint egy idegbeteg üvöltöttem a németjuhásszal, és tettem két lépést felé...


ettől berezelt és elment...

egyszer az apukám azt mondta, ha félsz az állattól, azt megérzi...

és igaza volt. legyél határozott, félelmetes...

egyébként ha minden kötél szakad, a kutyafélék orra a legérzékenyebb...

2010. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
utsó vagyok. esetleg még ha a farkát meg tudod fogni, emeld fel vele a hátsó felét. ettől elbizonytalanodnak a kutyák és nem is tud odakapni
2010. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Hát,...... a kóbor kutyánál nem lehet a gondolkodásra hagyni, mert már kopog a szeme az éhségtöl és akkor már nem gondolkodik valamint, ha már kiszemelt magának nem fog tágítani. El kellene futni, vagy fel egy fára, szóval fedezékbe. El kellene érni, hogy mivel a szájával harap a többi testrésze nem vészes, valahogyan azt távoltartani magadtól, az álkapcsát fogószorítással ártalmatlanítani kell.
2010. dec. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
egyetlen egy kobor kutya semm fog bántani még ha félsz is tőle mert csak éhes szegény ha adsz neki egy kis kaját már olyan kezes bárány lesz akkár hogy simizheted is(nem minden esetbe de viszont nem fog bántani):D én nekem most 3 utcáról 1 menhelyről(sintér telep) befogadott kutyám van.tudod te mennyit szenvedet az a kutya az utcán ?!rugták,verték,fejbe vágták,éhezet,más kutya meg támadta,szomjazott,fázott ázot és még sorolhatnám....ne félj tőlük bizalomal és szerettetel fordulj hozzájuk ne haraggal és rossz szándékal mert akkor támadni fog mi érthető is mivel ha bántod védekezik.az egyik kutyám sidney félt az emberektől mert bántották,a lába el volt törve,zuzodások is voltak rajta jocskán,bordái és a kutya maga mint a bot olyan vékony,a fejét valamivel be verheték mert egy 1,5 cm mély seb volt rajta és egy rá adásul el is ütöték úgy vettem észre hogy a patakba van és a gyerekek rugdosták a másik kettö kira és boci őket együtt találtam mind ketten félig holtra verve a sinhez kötözve,soványan:( én az 1-ik kutyusom menhelyről hoztam ki de nem akarták ki adni mert mondván iszonyat hamis volt és ahol ő volt az egész cella sorba nem volt más kutya mert féltek a gondozok is ő szimplán agyon verve,meg rémülve,"megveszve"rontott ki a rács mögül nem is egyszer a gondozok szerint ezért vas rudakkal erősiteték meg a celláját de nekem akkor is ő kellet és saját felelőségre kihoztam szájkosárral,attam neki juti falit és egyfolytába előtte tartottam és így mentünk haza(kocsival)aztán otthon el volt különítve de csak be bujt a sarokba és vicsorgott és le gugoltam hozzá le tettem neki a főtt csirke húsit és el mentem aztán meg ő jött már oda 2 nap múlva hozzám fark csoválva,dörgölözve hogy simizem és a többi kutyussal is jól kijött.emberekkel főleg persze idegenekkel szembe még nem teljesen bizalmas de nem is lesz szegénykém most 1 éve van velem a többi(kb 2-3-4,5 éve) mintha nálam lennének kis kora óta meg mostmár ő is kezd ki bontakozni.szerintem azért ha nagyon félsz hordj magaddal gáz sprayt!hát tanácsot nem nagyon tudok ezen kivül mondani mert engem úgy mond "imádnak"a kutyák:)
2010. dec. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!