Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy mopsz...

Nagyon szeretnék egy mopsz kutyust. Csak lakásban lehet tartani?

Figyelt kérdés
Van ahol azt írják hogy lehet a kertben, van ahol azt hogy csak a házban. Tudom hogy társasági kutyuska, sokat lennénk vele, de aludni egész napra semmikép nem jöhetne be. Ilyen feltételekkel ne vállaljak ilyen kutyát?
2010. dec. 4. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár elég bőrős fajta, mégiscsak rövidszőrű és kistermetű, ráadásul nem is pörgős annyira, hogy magát fűtse, szóval nem éppen kinti kutya. Ráadásul most jön még csak a tél, -20 fokban is kint leszel vele órákat a hidegben? Dícséretes, ha igen, de szerintem inkább válassz más fajtát, ha kutyát szeretnél, nagyobb termetűt, aktívabb, nagyobb bundájú kutyust.
2010. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

hát ugy gondoltam hogy azért napközben bejöhetne amikor itthon vagyok de felügyelet nélkül a lakásban és éjszakára nem. dehát akkor inkább nem... nem szeretném kinozni szegénykét

más kutyám nem lesz... mopsz vagy semmi:)

2010. dec. 4. 14:54
 3/7 Zsuu.zsii(: válasza:

nekemis volt mopsz kiskutyám

nagyon nagyon kényes de olyan szinten

hogy édesanyám fizetése fele

arar ment el hogy a kutyát ápoltuk

én a helyedbe gondolkoznék milyen fajtát válasszak.. :)

2010. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már nappal bemehet, miért nem aludhat szintén bent? Nem nagyon értem a logikádat. Meg kell nevelni és akkor nem fog rombolni, ha ettől tartasz. De ha így állsz hozzá, inkább ne legyen kutyád.

A kérdésre válaszolva: igen, csak lakásban lehet tartani.

2010. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem mopszot nyáron vegyél. És ha megvetted és jőn a tél akkor vegyél neki egy vizlepergetős meleg kutyaruhát és kutyaólat ahova bemehet. Tegyél az ólba neki neki valami meleg takarót és az ajtajához valami lepedőféleséget hogy ne legyen hideg. Vagy ha van garázs vagy filagória akkor oda tedd be.
2010. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is van 1 mopszom, 4 éves. Azért írom h csak bent tartható, mert a rövid orra-kicsi termete miatt hajlamosabb a megfázásra. Nyáron természetesen kint alszik a faházunkban, de azzal is számolnod kell hogy ez a fajta szinte egész évben hullatja a szőrét, így télen tele van a lakás szőrrel....de akkor sem lenne szívem kint hagyni!
2010. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A mopsz nyáron nagyon nehezen viseli a meleget, nehezebben veszi a levegőt. Ilyenkor (is) mindenképp lakásban a helye! Nyáron kora reggel és késő este indulunk vele hosszabb sétára, mert ekkor még/már nincs olyan meleg. Napközben pedig csak egy gyors egészségügyi sétára megyünk, de előtte levizezzük a kádban langyos vízzel.

Télen sem javasolnám kint hagyni, egyrészt mert rövidszőrű, másrészt kis termetük miatt a hasukig ér a hó, egy pillanat alatt megfáznak.


Ezek mellett jó dolog kertes házban tartani mopszot, de állandó helyet kell számára biztosítani bent, a házban, a meleg és hideg hónapokban pedig a fent leírtakra kell odafigyelni.

2011. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!