Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le kell vágni a kutya szőrét...

Breegooca kérdése:

Le kell vágni a kutya szőrét a szeme körül, vagy nem? (hosszabb szőrű kutyákra gondolok)

Figyelt kérdés
van egy havanese fajtájú kutyám, eddig egyszer volt nyírva, s akkor a kutyakozmetikus a szeme körül is levágta szőrét. azóta már visszanőtt, és eléggé a szemébe lóg. én úgy tudom, hogy nem kell levágni körülötte, mert nem véletlenül nő oda is szőre, mert érzékeny a szeme, és a szőr védi az erős fénytől. Édesapám viszont egyfolytában ezzel b*szogat, h szerencsétlen kutya vak, s egy óvatlan pillanatban levágta, amíg nem figyeltem. -_-''
2010. dec. 4. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,ahogy te. Mármint hogy nem kell levágni,ugyanis inkább védi a szemét.
2010. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszúl tudjátok mindketten. Le kell vágni neki, mert zavarja, csipásodhat, begyulladhat tőle a szeme. A füléből is ki kell tépni a szőrt, hiába nőtt oda..
2010. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A puliknak nem kell, mert nekik tényleg kell a fény elleni védelem, viszont bichonnál fogalmam sincs.
2010. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

most látom, kicsit rossz kategóriába tettem a kérdést :D

a csipáját le szoktam szedni, de most konkrétan a szeme fölötti szőrre gondolok, a napellenzőjére :D

2010. dec. 5. 01:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyik kutyának sincs szükség arra, hogy védje a szemét a fénytől. Ha azt szeretnéd, hogy hosszú legyen, akkor egy kis hajgumival fogd össze neki a feje tetején, így nem fogja zavarni, és a csipásodást is elkerülheted.
2010. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MME ***** válasza:
Szerintem vágd, nekem is van hosszú szőrű kutyám, és az rongálja a szemét, hogy belelóg a képbe.
2010. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kozmetikus azt mondta, hogy nem kell vágni, sőt, nem ajánlatos, mert ahogy nő vissza, szúrja és irritálja a szemét (a saját kutyám kapcsán kérdeztem, ő bolognese). Szerintem is fogd el neki onnan egy kis gumival vagy csattal.
2010. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MME ***** válasza:
De ha mindig röviden tartod, hogy ne zavarja a látásban, akkor nem fog odaérni a szeméhez...
2010. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..! próbáltam a csatot, de hát szerencsétlenen olyan idiótán állt és azért mégis csak fiú kutya..:)
2010. dec. 11. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!