Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hallom, hogy egy kiskutya...

Azt hallom, hogy egy kiskutya nem mehet más kutya közelébe, amíg meg nem kapja a negyedik oltását is, szóval 14-16 hetes koráig. Ez ugye nem igaz a beoltott kutyákra is? A kölykök védett kutya-macska közelébe sem mehet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 00:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A fertőzést az utcán is összeszedheti a mancsával...
2010. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem utcáról beszélek, hanem egy másik házról, aminek zárt udvara van.
2010. okt. 14. 01:29
 3/17 anonim ***** válasza:

Túl van lihegve ez az oltás mizéria. Ha nem engeded oda 15 hetes koráig más kutyákhoz csak a saját és a kutyád életét nehezíted meg, mert kimarad a szocializáció és csak pisloghatsz h ezt hogyan dolgozza fel a kutya, van amelyik sokkal félősebb lesz, valamelyik agresszívabb, vagy csak bizonytalan - egyik sem jó...

Én vinném, és vittem is. De ez az én személyes véleményem. Mindenki mérlegeljen!

2010. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2010. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A kölyök kutya oltott kutyától is kaphat fertőzést.

Mert az oltott kutya ugyan nem lesz beteg, de hordozója betegségnek.


Azon kívül lehet, hogy megússza a kutyád, lehet hogy nem -- neked kell eldönteni, hogy rizikózol-e vele, vagy vigyázol rá.

2010. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
De azt tegyük hozzá h ez a "vagy megússza vagy nem" ez nem 50-50%. Sokban függ a környék fertőzöttségétől. Pl. a mi környékünkön, Óbudán, nyugodtan vihettem, mert egy fertőzött terület, így a "vagy megússza vagy nem" arányai igencsak eltolódnak a "megússza" felé - mondjuk 90-10 arányban. Ahol már simán fontosabb a szocializáció számomra!! Nekem fontosabb h a kutyám ne legyen félős, agresszív, bizonytalan idegen helyeken, idegen kutyákkal, idegen emberekkel, zajokban. Ehhez viszont az kell h pont ebben az időszakban minél több ilyen inger érje.
2010. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, akkor azt hiszem a második oltás után megkockáztatom a dolgot. Én is fontosnak tartom a szocializációt, de féltem is a kicsit... Nehéz ügy.:D
2010. okt. 14. 11:14
 8/17 anonim ***** válasza:
a nem kimaradt... szóval "NEM egy fertőzött terület"
2010. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Milyen 4. oltás? Nem 3 van kölyökkorban?
2010. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, kár hogy kockáztatod a kutyusod életét...

Bár, ha neked nem olyan fontos -- csak akkor minek a kutya?

2010. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!