Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar enni a kutyám :S!...

Nem akar enni a kutyám :S! Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés
Van egy most 8 hetes kiskutyám,aki nem akar enni.Vagy esetleg válogat(na)?Nem igazán akarja elfogadni a neki való száraz tápokat és a konzerveket sem.Próbáltam adni neki a royal canint,friskiest,pedigre-t. (Beáztatva adtam.)Beleszagol,jó esetben pár falat után (2-3 !)otthagyja.A gond az,hogy akitől a kutyus van,nem táppal etette (csak az elválasztáskor adott neki tejelválasztó kaját),hanem elmondása szerint kapott húslevest tejet joghurtot stb,azt mondta a kutyakaját nem eszi.Szerintem ez szoktatás kérdése lenne.Véleményem szerint egy fejlődésben való kiskutyának a korának való tápokat kellene enni és nem házikosztot.Én is táppal szeretném etetni.Tegnap azt hallottam,keverjek a szárazhoz kenőmájast,akkor úgy adtam és beleeszegetett,most reggel azt is otthagyta.Amúgy egészséges vidám kiskutya :).Tegyem elé 10 percre és ha nem eszi akkor is vegyem el utána ,és próbálkozzak másik etetésnél ugyanezzel,vagy adjak neki másféle kaját (de miket szabad?),igazából nem akarom,hogy válogatós legyen.Amúgy nem fajtatiszta kutyusról van szó,de az egészséges élethez neki is joga van!Segitsetek,mert én nagyon aggódom,hogy nem eszik!Köszi!
2010. dec. 6. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen volt, kedves finnyás. Majd eszik ha éhes lesz.
2010. dec. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a tápot húslevesbe áztatni, hogy úgy eszi-e.
2010. dec. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már volt olyan tapasztalata párszor, hogyha nem eszi a tápot, akkor kap valami finomabbat, akkor próbálkozni fog. Én se ennék karfiol levest, hogy a nem megevésnek az a következménye, hogy kapok gumicukrot.


Ha rendszeresen jártok állatorvoshoz - gondolom az oltások miatt most igen - és kizárható az egészségügyi probléma, akkor próbáld meg azt, amire te is gondoltál.


Elé teszed, ha nem kéri elveszed. Nincs asztalnál puncsolás, nincs jutalomfalat, következő etetésnél van következő lehetőség. ha azt is elszalasztja, akkor megint elteszed. Szerintem egy kölyök max 1 nap koplalás után belátja, hogy jobb nem válogatni.

2010. dec. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fél éves kutyust hoztam el a menhelyről, ő is ugyanezt csiálta. 4-5 napig bírta! Addig énse ettem, már olyan éhes voltam, még énis megettem volna a száraztápot :)


Egyébként én napi 3 szor tettem elé a kaját, és májkrémmel is meg levesekkel bekevertem.

2010. dec. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én s bekevertem neki kenőmájassal,de úgy sem akarja enni,de a konzervvel is ugyanez a helyzet.most elé tettem a konzervet, még májat is főztem bele neki,de nem eszi.akkor most vegyem el,és majd pár óra múlva ismét kináljam ugye?Egyébként amit elvesztek előle mert nem kell azt kidobjátok és minden alkalommal új adagot tesztek elé,vagy ugyanazt?(most nem romlandó húsos ételre gondolok,hanem a beáztatott száraz tápra)
2010. dec. 7. 05:56
 6/6 A kérdező kommentje:
amúgy lehet,hogy hibáztunk tegnap,mert megsajnáltuk és kapott főtt husit,főtt répát.De mától következetesnek kell lenni.Az utólsó válaszadótól kérdezném,hogy 4-5 napig nem evett a kutyusod :S ?Gondolom a kényszer rávitte,hogy megegye.Azóta is megeszi?Azért aggódom meddig fog tartani ez a nem eszem meg a kutyatápot dolog!A nagy koplalásba nem lesz baja?amúgy neki úgy sem jött be a táp,hogy húslevesbe áztattam,szétrágta és kiköpte.
2010. dec. 7. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!