Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehesen egy kutyám?

Figyelt kérdés
Először is: bérházban lakunk a másodikon. Egy csivava kutyust szeretnék. Nem muszály fajtisztát, mert azok elég drágák.Már nem tudom mennyi ideje gyűjtöm rá a pénz, hogyha lesz akkor majd én is besegítsek :). Megvan hozzá az anyagi helyzetünk is. Van egy tengeri malacom is akit imádook<3. Már 5-6 éve meg van, és mindennap foglalkozom vele, etetem, itatom, szóval, minden amit kell megcsinálok. A tengerimalac is imádja a családot. Ha kiveszem a ketrecből, mindig összetakarítok utána. Már egyszer kérdeztem a szüleim, h lehet-e kutyám. Anya simán igent mondott, apa pedig azt mondta, hogy még magad körül, sem tudsz rendet tartani, nemhogy a kutya után!- (ez nem most volt hanem már vagy egy féléve vagy több). Tudom, hogy nem könyörögnöm, hanem bizonyítanom kell.Azóta, szorgalmasan segítek a lakásban a takarításban és nem csak a kutya miatt, hanem a szüleim miatt is, mert régen tényleg nem csináltam semmit.JÓ látni, hogy amikor hazajönnek a szüleim, nem kezdenek el takarítani, hogy ne szaladjon a lakás, hanem látják, hogy rend van és nyugodtan ledőlhetnek egy félórára. Mostmár végre igazából azt érzem, hogy felkészültem a kutya tartásra. :D A szülinapom szeptemberben lesz.Szerintetek felhozhatom a témát, hogy lehetne egy kiskutyám?
2011. júl. 19. 09:35
1 2
 1/15 Simca válasza:
nekem 20 év alatt nem sikerült, és feladtam.. majd ha lesz saját házam :D
2011. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Piszkáld őket minden nap sokszor,hogy légyszi hagy legyen kutyád.(és adj érveket,hogy miért. :) )

Nekem bevált.. xD


Egyébként nem akarok okoskodni,de jobb ha tudod,mert máshol kiröhögnek.. Nem fajtiszta hanem fajtAtiszta. :P

2011. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de szerintem próbáld meg nyugodtan! Viszont sokat kell majd foglalkozni Vele. Egy malacka ugyan tündéri és okos, kutyim előtt nekem is volt, érte is évekig könyörögtem... De egy kutya más... Ő ha nem foglalkozol vele, rongálhat, főleg ha kölyök, drága és nagyon sok oktatást igényel és attól, hogy kicsi, sok mindenre meg kell tanítanod, amihez következetesnek kell lenned. Szóval hozd fel a témát és együtt válasszatok egy aranyos kutyust, de megfontoltan! Nekem egyébként nem lehetett kutyám amíg otthon laktam, de amint elköltöztem a sors megajándékozott egy kutyussal, akit befogadtunk a Férjemmel, szóval, ha most nem jön össze, ne keseredj el, ha önálló leszel, majd azt teszel, amit csak szeretnél és nem kell könyörögnöd semmiért! :))) Sok boldogságot a kutyihoz!
2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Természetesen, százszázalékosan felhozhatod :)

Bár. Nekem van egy kutyám, kertesházban lakunk :) Mindennap szart takaritani, egy óránként vizet adni, megfürdetni, sétálni vele, bicajajozni vinni, tanitani, játszani vele nem egy kis feladat :) Az irásodból lejött hogy lány vagy, hány éves?.

14/F

2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igen :)

De azért gondold át mégegyszer, hogy 10-15 évig gondját tudod-e viselni, ha baja van orvoshoz vinni stb...

Itt vannak csivava keverékek szerintem aranyosak:

[link]

2011. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem tudnál egy kutyával is foglalkozni. Nem a tengerimalac miatt, hanem mert felelősségteljes vagy. Ha kérdezik, hogy mit szeretnél, mond hogy egy kiskutyát. (akár egybevonva pár ünnepet: névnap+szülinap+karácsony)
2011. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Simca válasza:
2011. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok és igen lány :P

Köszönöm az eddigi válaszokat, nem gondoltam, hogy ilyen hamar érkezni fognak :D Majd csak szeptember elején szeretném felhozni a dolgok. Tudom, hogy nem olyan kis felellősség mint egy tengeri malac, ezzel tisztában vagyok... de komolyan ami másnak ezekkel az állatokkal munka az nekem kikapcsodódás. Egyszer már volt két kutyánk a telkünkön. Egyzserűen imádtam őket nem bírtam betelni velük. Nyáron persze a szüleim dolgoztak, én pedig mindennap felmentem a kutyákhoz megetettem, megitattam, játszottam velük, kifésültem őket, tanítottam, és mindennap 10-18ig nem is láttak anyáék, úgy kellett haza ráncigálni. xD Azonban az egyik kutyát elvitte valaki :,( a másikat pedig megmérgezték :,(. Ezért szeretnék a lakásba mert én nem akarom kitenni ilyen veszélynek az új kutyámat.

2011. júl. 19. 10:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes!! Jó gazdi leszel! Én vagyok az, akinem felnőttként lehett kutyija és először a Férjeméknél laktunk kertes házban és gondolhatod mennyit idegeskedtem össze, hogy nehogy megmérgezzék.. Tanítgattuk, h ha bedobunk kaját azt ne egye meg, de tudod, ki tudja... De már velünk él lakásban szerencsére és nagyon imádja! Nagyon várhatja a kutyid, h hozzád kerülön végre, és drukkolok!!
2011. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. júl. 19. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!