Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg segit az ivartalintas...

Provokativ88 kérdése:

Tényleg segit az ivartalintas abban h a kutyus ne jelolgessen lemindent?

Figyelt kérdés
mar vlhol irtam h van harom fiu kutyusom meg egy lany .csivavak meg egy yorki... es ivar erettek lettek a manuszok,es itt paran ajanlottak nekem ivartalanitast.Mennyire segitene ilyen ugyben ?
2010. dec. 7. 11:08
 1/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen, nagyrészt. Másrészt nem lesz a nemi-vágyhoz indíttatása. Nyugodtabb lesz a többi kutyával szemben is. A territorális viselkedése is lecsökken
2010. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minél előbb érdemes megcsináltatni, mivel ez a fajta viselkedés rögzülhet is - amikor már nem szagok alapján, hanem megszokásból jelöl mindent -, és utána már az ivartalanítás sem segít sokat (akkor már kutyája válogatja h mekkora mértékben csökken). De alapvetően igazuk volt akik ezt ajánlották!
2010. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen!
2010. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyban hozzá járul a probléma megoldásához, mivel így nem kevésbé lesznek dominánsak egymással szemben. De az ivartalanítás mellett pluszban át kell venned felettük a falkavezér szerepét. Hisz nem szabadna a Te területeden (lakásodban) jelölgetniük ha Te vagy a falkavezér. Ez azt jelenti, hogy magukat tekintik vezérnek.
2010. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom valaszokat ezen heten beszelek az orvossal.
2010. dec. 7. 15:16
 6/7 A kérdező kommentje:
kulomben vlmit nem ertek.hogy miert alaszkodik megnekem foleg az ameik jelolget,harom kozul foleg egy pisil le mindent masik ketto meg nem.... csajszikaval sincs gond ,kicsike husika szotfogado.ugyh telleg neme rtem ha o lenne vezer akkor nem adna meg magat nekem.AMugy meg ha azt mondom h sipirc ahelyetekre szo nelkul befekszenek kosarukba es meg nem hivom oket addig nem is jonnek ki... ezen filozok akkor miert ha ok akarnak lenni a Janik ????
2010. dec. 7. 16:08
 7/7 A kérdező kommentje:
veget elirtam...hogy akkor miert ilyenek ha ok akarnak lenni a Jani?
2010. dec. 7. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!