Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Shar-pei...

Mit gondoltok a Shar-pei kutyáról?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem tetszik, nincs is kutya kinézete!:S:S

nyilván, ha kapnék ajándékba egyet a tudtom nélkül, biztos nagyon szeretném, mivel imádom az állatokat. De soha nem vennék magamnak!


22L

2010. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyon cukii ^^ Bár én nem ajánlom emeletesházba! Elég mozgékony kutya (: Emeletesházba inkább kissebb kutyákat ajánlott tartani. Pl. Westie,Hawanese,Yorkshire... Nekem kicsi Yorkim van a neve Golyó :D Amúgy nézz utánna a neten! Rengeteg dolog van róla írva. Akisgyüröttimádnivalópofijuk *-*
2010. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

első vagyok

még a pici kutya oké a panelba, bár épp ma volt téma ebédnél, apum mondta, hogy ő törvénybe hozná, hogy kutyát nem lehet 4 fal között tartani. Nem erre hivatott, nekik tér kell, és "élet"

2010. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Minden álmom már évek óta. De komolyan, teljesen odavagyok értük. Ha minden igaz, jövőre veszünk egyet. A párommal lakok már egy éve, most egy 10 hónapos németjuhászunk van, őt is imádom.

21/N

2010. dec. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nekünk van,nagyon szeretjük csak jót tudok mondani róla,olyan aranyos hogy a cicával alszik, a kajáját a cicának előbb átengedi. Nagyon szeret nivaló!
2010. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szeretnivaló,mint minden kutya,de nem igazán az én esetem.Persze,aranyos,meg szép is(ahogy a szememben az összes kutyu)de problémás a bőre,ugyanis a redők között nem szellőzik,emiatt mindenféle fertőzések,gomba is kialakulhat...Sok törődést igénylő fajta.
2010. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 3 éves shar-pei-em, és tapasztalatból mondom, nincs sok gond vele. Pár naponta meg kell törölgetni a szemét és a fülét, átfésülni, semmi különösebb probléma nincs vele. Szegénykém nem egy észlény, de nagyon kedves, ragaszkodó kutyus. Lakásba én sem ajánlom, elég mozgékony.

Elég furcsa természete van, nagyon nehezen szokja meg az idegeneket, nem engedi magát simogatni, de ha valakit megszeret, azzal szívesen játszik. A szeretetét pedig úgy fejezi ki, hogy a szájába veszi a kezünket :) Édes :)

Én csak ajánlani tudom a shar-pei-t!

2010. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Rusnya.. :S
2010. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem tudom, mit gondoljak. A népszigetisek mondták, hogy olvasni kell a fajtaleírásnál a sorok között, és hogy a shar pei valójában egy önálló, független, makacs kutya, amelyik nem keresi a kontaktust az emberrel, szóval nem egy hűséges típus, és sokszor közönyös. És keményfejű, makacs.


Ahhoz képest van az utcánkban egy kan, egy törpe snacival él együtt, amelyik szintén kan. Na az utóbbi egy idegbeteg állat, mindenkit és minden kutyát megtámad, ehhez képest a shar pei egy angyal, nagyon higgadt, elviseli azt a dögöt (már bocsánat, de nagyon elegem van belőle, a kutyámnak állandóan nekimegy, az a szerencséje, hogy az enyémnek van annyi esze - négyszer akkora - hogy nem harap vissza 10-15 kilós kutyának, húgom is megharapta néhányszor, szóval egyszer szívesen kezelésbe venném), nem válaszol vissza neki, jófej az emberekkel (bár tényleg távolságtartó, nehezen engedi magához közel az embereket), és jófej a kutyákkal. Bár szeretett szökni, amíg nem erősítették meg a kerítést.

2010. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Aki azt írta hogy rusnya annak az értelme a 0-át üti ^^ JÓL JEGYEZD MEG! EGYIK ÁLAT SEM RUSNYA! Na mosthogyezt tisztáztuk én mondok egy olyat ami lehet hogy nemigaz de az én véleményem! Szerintem minden kutya makacs és önfejű akárcsak az ember! De istenem ez a rusnya...Ez szívenütött. Pont erre tudtad mondani hogy rusnya? Ezekre az édes kis szeretetreméltó pofikra? Látszik hogy nemvolt gyerekszobád! Amúgy az én Yorkim is igen nem agresszív hanem...wáá nemjut eszembe a szó. Na mindegy :P Szóval ő olyan hogy a családból mindenki huzogathatja nyúzhatja élvezi ^^Jóó nemszoktuk huzogatni meg stb...Csak jelképesen mondtam! :D Deha más mondjuk hozzámer érni odakap! Nameg a többi kutyával barátságos mindaddíg amíg én megnem siimogatom azt a másik kutyát :'D nadee nemezalényeg ^^ A Shar-Pei egy igenis aranyos és szeretetreméltó kutyus =)

13/L

2010. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!