Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az Erdélyi Kopó...

Mit gondoltok az Erdélyi Kopó kutyáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyát venni mert sok jót hallottam róla és kinézetre is tetszik nekem.Kertes házhoz kellene és nagy udvarunk van.Szerintetek jó házőrző?És családi kedvencként is lehetne őt tartani?Előre is köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 19. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én csak egyet ismerek de ő jó házőrző.Nagy mozgásigényű kutyu.Szépek nekem is tetszik.
2011. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A fiamnak volt, Marcang volt a neve, de mi csak Marcinak hívtuk. Tavaly halt meg. Imádnivalóan okos kutya volt. Mindenkivel jól kijött, úgy az idegen kutyákkal, mint a macskákkal. A kisgyerekeket is nagyon szerette. Türelmes, és odaadó volt. Nagyon hiányzik nekünk.
2011. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Vadászkutya! A tenyésztő, aki hozzám vágta, azt mondta, 2 kutya elbánik egy medvével.

Az enyém kedves, jó kutya volt, jobb gazdit érdemelt volna.

Iszonyatosan nagy mozgásigénye van. Hiába volt kertben, ha csak tehette elszökött, és estig haza sem jött.

Akkor annyit rohant, hogy olyan izomláza lett, hogy 3 napig fel sem kelt.

Szót nem fogadott, olyankor vissza nem jött.

Macskát, tyúkot levadászta, nem tarthattunk.

Sétáltatni próbáltuk, de ha macskát látott, átcibált az úton, kész balesetveszély volt.

Erős kezű gazdi mellé való, de én csak egy fiatal kislány voltam :(

2011. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Félévesen a menhelyről hoztam haza, nagyszerű házőrtő. Be jöhet, de ki nem enged senkit. Jelez, rohangál, dolgozik, Imád játszani, főleg labdázni, nem érzékeny a hidegre, kint lakik a házában. A matracát szétszedte, kihúzta. Jó étvágya van, mindent megesz, sőt falánk. Imád sétálni, de a macskákkal vigyázni kell, mert akkor húz. Egyébként értelmes, okos, intelligens kutya, be lehet tanitani sok mindenre. Te is inkább nézz körül a menhelyeken, találsz ott is fajtatisztát, mert aki erdőbe viszi és elengedi, lemondhat róla, nem megy vissza.
2011. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt erdélyi kopónk, azóta is siratom nála jobb kutyánk sohase volt (L) szeretem még most is naponta gondolok rá és sokszor megsiratom holott már 2 éve, hogy elment:(

Leírom Ő milyen volt. Hihetetlen okos, vezényszavakat szinte elsőre megtanulta, szobatisztaságot 2 hét alatt, akkor 3 hónaposan elsajátította. A családban mindenkit imádott. Reggelente (mivel bent aludt) ő keltette anyuékat, mikor anyukám felkelt kávét főzni elég volt neki annyit mondani, hogy keltsd fel apát! Ő egyből rohant be hozzá, tényleg, mintha értette volna, hogy mit mondunk neki. Tény, hogy nagy mozgásigénye van, de mi rendszeresen vittük erdőre, mezőre sétáltatni. Volt, hogy már olyan messzire elment, hogy nem is láttuk, de nem féltünk, mert 10 percenként rohangált vissza, hogy megnézze, hogy megvagyunk e még. Ha szóltunk, hogy jöjjön és mutattuk a pórázt, rohant vissza és hagyta, hogy ráakasszuk. Meg kell nevelni, mert makacs és bohóc, de ha megneveled rendesen egy hihetetlen okos kutyát kapsz cserébe. Az életét áldozta volna értem. Volt, hogy csak én sétáltattam (lány vagyok, elég gyenge.. ) és elénk jött (kiszökött egy udvarról) egy hatalmas komondor, nekünk támadt.. ő meg egyből felvette vele a harcot és visszaterelte az udvarra a kis jószágot:D Ismerte a szomszédokat, meg akik jártak hozzánk, őket farokcsóválva várta, de ha idegen jött, akkor egyből ugatott jelzett. Volt, hogy elromlott a csengőnk és ő szólt, hogy állnak a kapuba. Nagyon játékos, gyerek mellé is ajánlott. Én például imádtam vele bújócskázni.. igen ezt szó szerint vedd.. ő bújócskázott.. elbújtam, majd anyuék mikor szóltak, hogy keressen meg ő fel alá futkozott, mindenhova benézett, míg meg nem talált.

Hogy őszinte legyek még tudnék róla ódákat zengni, de szerintem ilyen késői órán így is kiakadsz, hogy ennyit írtam neked:D Egyet mondok. Bátran vegyél, nem fogsz csalódni ebben a fajtában (persze neveld meg rendesen, érezze, hogy te vagy a főnök). Erdélyi kopók lett a kedvenc kutyafajtám (pedig míg ő nem volt nem is szerettem ezt a fajtát)

2011. jan. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)Akkor nem fogok benne csalódni:)Most már rajta vagyok az ügyön,csak az a baj hogy nem találok sehol ilyen kutyát:((Felhívtam egy illetékest aki ilyen kutyák tenyésztésével foglalkozik,de azt mondta hogy csak vadászoknak adnak el,magánszemélyek nem vehetnek:((Most megnézem majd a menhelyeket,de én jobban szerettem volna egy kiskutyát hogy én magam neveljem fel.Ti nem tudtok tenyésztőt aki adna el belőlük?Vagy ti honnan szereztétek?
2011. jan. 20. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora körül mindenképpen meg kell vele értetni, hogy ki a falkavezér. Nekem sem volt könnyű, de megfogadtam az állatorvos tanácsát. Nyaknál kell megfogni a szíjat, lenyomni a földre és jól megrázni. Ha érzi a nagyobb erőt, fölényt, hátára dobja magát, vagyis ez a megadás. Lehet, hogy még próbálkozik, de hamar megtanulja, ki a főnök. Ez főleg a kanoknál fontos, de a szukák is kőkemény ellenfelei lesznek mindenfajta támadónak. Engem sétánál nem engedett a sarokra, megfogta a pórázt és visszahúzott. Közben morgott és vicsorított. Kilestem: egy részeg állt ott, felemelt kezében sörösüveggel. Megmentett a Saci.
2011. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én öt hónaposan hoztam el az Illatos útról, ahová befogott kutyaként került. Azok ott mind halálraítéltek, ott nézzél körül először. Az mindegy, hogy pici korától te neveled, vagy már pár hónaposan viszed haza. Ha nincs törzskönyv, az ne zavarjon, mit számít az egy házőrzőnél, Sanyinak sincs, mert ő is örökbefogadott. Egyébként allergiás volt a zöld kabátra, a zöld gumicsizmára és ütésnyomok voltak rajta. Vadász uraság éppen "kiképezte" és szegény kutya megszökött tőle.
2011. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2011. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2011. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!