Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek/válasszak?

Szerintetek mit tegyek/válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kutyám mellé egy másikat, mert sokat van egyedül sajnos de odaadni senkinek nem akarom... de a mostani kan kutya és szerintem nem nagyon örülne egy másik kan kutyinak:S egyébként keverék a kutyusom emberekkel nagyon kedves de ha sétálunk gyakran morog kanokra. Szukákkal nagyon elvan mert mért is ne lenne:D aa másik probléma meg az hogy staffit vagy bullterriert szeretnék de nem tudom ők mennyire agresszívak segítsen valaki légyszi:)
2010. dec. 8. 00:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én a helyedben nem vennék másikat, (de ez az én véleményem). Ha nincs időd a jelenlegi kutyádra, akkor másikat felelőtlenség lenne venned. Pláne bullterriert, meg amstaffot----> ők teljes mértékben szeretetéhesek, és ha nincs meg a napi foglalkozás agyilag és testileg akkor ajjjaj nem fogsz velük bírni. Szerintem a jelenlegi kutyáddal próbálj többet foglalkozni.
2010. dec. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ egyébként volt 8 hónapig szuka kutyus az enyém mellet és foglalkoztunk vele eleget láthatóan az enyém is boldogabb volt tőle ezért is szeretném. A mostani kutyusom hétvégente kutyaiskolába jár kiviszem sétálni a Dunapartra minden hétvégén 2-3 órára hétköznap naponta 3x 25-30percre leviszem sétálni csak szerintem így is kevés az idő amit vele töltök a meló miatt is:S:(
2010. dec. 8. 01:16
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem akkor adja magát a dolog. Nincs mese, ha annyira jól megvolt egy szukával, akkor azt venni. Akár egy menhelyi keverék is megteszi!
2010. dec. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 4 kutya van. :) 2 csivava (ivaros kan, ivartalanított szuka), 1 tacsi keverék (ivartalanított szuka) és egy 5 hónapos németjuhász (ivaros kan). Nem hiszem, hogy bántanák egymást a fiúk (összeszoktatás kérdése), mert egy kölyköt hamarabb fogadnak, mint egy felnőtt állatot. :) Nálunk az előző szuka németjuhász keverék is verte a kutyákat az utcán, de ha ha hazahoztuk akkor semmi gond nem volt a többiekkel. Hidd el, nem lesz gond, ha veszel mellé még egy barátot. :) Ő sem unatkozik, mert tökéletesen le tudja magát kötni egy másik baráttal, míg te nem vagy otthon. :) Így meg csak akkor tudja kiszórakozni magát, ha veled lehet. Én azt mondom, hogyha megengedhetitek magatoknak, vegyetek mellé egy társat. :)

2010. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy milyen kutyàd van, de egy staffinak nem elég napi 3x 30 perc séta. Ez egy nagyon energikus, hiperaktiv fajta, szétszedi a lakàst ha nincs lefarasztva (testileg, agyilag)
2010. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

ha erre a kutyára sincs időd akkor hogyan fogsz 2 kutyusról gondoskodni?

2 kutyával csak duplán fognak a gondok jelentkezni!

neveld meg a már meglévőt, foglalkozz vele többet, szóval legyél te a társa akiben megbízhat és akit tisztelhet, és ne tegyél tönkre mégegy kutyát a lustaságod miatt!

2010. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokaat:) Bocsi csak nem voltam netközelben :)) alakul majd lassan a lakás és akkor meglesz valahogy oldva...:) illatos útról kinek mi a véleménye??
2010. dec. 15. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Amstaffot meg hasonló karakterü kutyát nem ajánlanék. Nekik egész napos felügyelet kell, rettentő sok mozgásigény,munka stb hogy kiegyensúlyozottak legyenek.
2010. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ne másik kutya legyen a kutyád társasága, hanem Te magad! ennyi erővel egy futópadot is vehetnél neki...

két kutyához még több idő kell, és még több foglalkozás, különben duplán a fejedre nőhetnek.

2010. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy 2 kutyára több idő kell, de legalább nem unatkoznak, amíg nem vagy otthon, szerintem! Nálunk is ez volt, és vittünk még egy kutyust. Csodálkoztunk, hogy amikor hazaértünk, nem igényelték annyira a foglalkozást, kicsit labdáztunk, de nem is figyeltek. Aztán mondta a szomszéd bácsi, hogyha tudnám, mit művelnek egész nap... egyszer amikor szabin voltam, lefigyeltem, hogy tényleg szinte egész nap játszottak. És mind a kettő boldog volt.

Az egyik ismerősöm meg egy cicát vitt a kutyája mellé és ők is nagyon jól elvannak. Bár lakásba nem ajánlok 2 nagyobb kutyát.... Max 2 tacsi- vagy középméretűt.

2010. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!