Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyát legalkalmasabbak...

Mely kutyát legalkalmasabbak a személyvédelemre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 15:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
nem a levegőbe beszélek, engem is kerülgetnek..vanhogy átmennek a túloldalra:D:D
2010. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 aracsi993 ***** válasza:
a bulldogoknak elképesztő fizikumuk akaratuk avn és ha valamit a fejükbe vesznek nem éreznek fájdalmat nagyon magas a fájdalomküszöbük de ha azt akarod h elkerüljenek akkor a pitbullt és a staffordot ajánlom (én spec meghalok értük imádom őket de nagyon sokan félnek tőlük) rotit dobbermant is tarthatsz de nekem sajnos rossz tapasztalataim vannak velük.(mondjuk ez is a gazda hibája) akárki mondja h "na csapjá rá a köcsög kutyára stb.. ) nem fizikálisan nem fáj nekik de lelkileg sok sérülést tud nekik okozni akár egy ütés is. szeresd a kutyát és fegyelmezd és végül nem azért fogja megcsinálni amit kérsz mert jutalmazod hanem mert szeret és hűséges.
2010. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 aracsi993 ***** válasza:
sokan mondják h "a kutya a legjobb barátunk" de én szerintem a kutya olyan mintha a gyerekünk lenne.
2010. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Az a poén hogy az én vizslámtól is sokan eltávolodnak. Nagy ívbe kikerülnek Lemennek a járdáról, vagy az út másik oldalát válasszák. :D

Viszont elrémisztésnek egy szófogadatlan kutya legjobb. Ha azt látják hogy nem tudsz vele bánni, megy a póráz végén jobbra-balra. Én is elgondolkodok akkor hogy nah hova lépjek :D (nah jó ez poén)

Szerintem egy NJ, vagy egy AMstaff, Roti, Boxer, és hasonló kutyák elég elrémisztőek tudnak lenni. Viszont az szerintem nemfeltétlen igaz hogy egy nagyobb testű rémisztőbb.

De aki fél a kutyáktól annak oly min1. Vagy épp aki nem fél akkor lehet akármilyen.

2010. dec. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nagyon sok fajta van ami személyvédelemre oktatható. Én inkább a nagytestűeket ajánlanám, mivel már a nagyságuk is visszatartó.Pl. Rhodesiai,-Rottweiler,- Dobermann,-Német juhász,- Fila,- Kanári szigeteki,- Snaci,- Argentin,-Masztik.....stb. A National Geo-n volt egy teszt a kutyák harapás erősségéről.Sorendben : Roti-Stafi-Német ju.
2010. dec. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

pitbullt személyvédelemre inkább ne... évtizedeken keresztül szelektálták arra, hogy csak állatot támadjon, és embert ne. elő lehet hozni belőle a "vadállatot", de én nem tenném. van három pit a családban, meg ismerek még jó párat, az általános tapasztalat az, hogy nem szerencsés "be-emberesíteni".

a klasszik őrző-védő kutyákra voksolnék én is, elsősorban a fekete színűekre - azoktól különösen félnek az ilyen népek!

2010. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
nemkell "be-emberesíteni" . a fogd és az ereszd parancsot kell neki megtanítani. elég erősen ráfog, amitől megijed a putris banda, aztán egy ereszd,és hozzám !ennyivel levan rendezve,,nem úgy kell elképzelni, hogy széttépik az embert...
2010. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:32


Pitbull miért ne lenne jó személyvédelemre?

Az igaz, hogy az emberekkel nagyon barátságosak (ami szerintem különösen jó dolog), de ha a gazdit bántják, akkor nem fogja farokcsóválva végignézni. Tapasztalat!

Nekem igaz, hogy amstaffom van, de nem sok különbség van közöttük. Engem már védett meg a kutyám egy csapat nem napon barnult embertől. Ráadásul akkor még csak hét hónapos volt. Úgyhogy szerintem nagyon is alkalmas. :)


Elég sok fajtát felsoroltak már itt, ezért én nem fogom leírni neked újra ugyanazokat. :)

Egyet viszont elmondok: a rottweilerekkel nekem is elég sok rossz tapasztalatom volt. Ennél a fajtánál különösen nagy figyelmet kell szentelni a tanulásra, szocializációra.

2010. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
rottweiler
2010. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Pitbull miért ne lenne jó személyvédelemre? "


ne keverjük a pitet a stafforddal. pit bullt elég erősen szelektálták és bizony az emberekhez való hozzáállása is fontos szempont volt. külön képzés nélkül nem támadnak emberre (ha mégis, az ált idegrottyant), pont ezért lehet őket könnyen ellopni.

2010. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!