Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? (Kérdésed...

Mit csináljak vele? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Rájött a kutyám hogy hogyan tud kibújni a nyakörvből és ha meglát egy kutyát egyből kibújik és ha nem fogom meg a nyakán a bőrt akkor elmegy a kutya után.Már tök szorosra vettem a nyakörvét és még így is majdnem kibujt.Mit csináljak vele, hogy ne bújjon ki a nyakörvből?
2010. dec. 9. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki hámot, abból nem tud kibujni, meg a kutyának is egészsegesebb.
2010. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
használj hámot.
2010. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így igaz, használj hámot, de abból is jól nézd meg h melyiket!

Én azt a fajtát ajánlom ami a nyakánál és a hasánál fogja a kutyát, nem pedig a lábánál. Ugyanis az utóbbit azt a munkakutyáknak találták ki, hobbi használatra kényelmetlen a kutyáknak mert eldeformálhatja a lábát.


Itt egy kép arról a fajtáról amit ajánlok:

[link]


Semmivel sem drágább mint a másik fajta, viszont egészségesebb és biztonságosabb. Szerintem...

Én is ilyet használok az én kutyámra.

2010. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vegyél hámot!! kényelmesebb számára,egészségesebb és nem tud kibújni belőle. :) Az én kutyusomnak is hámja van =) Sok sikert =)
2010. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aracsi993 ***** válasza:
szerintem nem egészségesebb a hám. sőt még húzni is jobban fog. vegyél láncot de ne fojtóra akd hanem biztosítsd ki.ha abból s kibújik akkor nincs más választás csak a hám.
2010. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kicsit erősítene kellene köztetek a láthatatlan pórázt. Az én kutyám nem egyszerű eset, de 4 hónapnyi kutyasulival elértem, hogy nem a póráz tartja vissza, ha valahova menni akar, merthogy az nincs is rajta.
2010. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Helytelen póráztechnikát használsz. A kutyád azért tud kibújni a nyakörvből, mert te ezt hagyod neki.Gondolom a kutyád mikor ki akar bújni belőle, el kezd hátrálni rángatja a fejét jobbra balra,Talán még le is ül. ugyanakkor te mennél tovább előre és húzod a kutyát magad felé előre.Ezzel hozzájárultál, hogy a kutya kibuújjon a nyakörvből. A teendő a következő: Vagy használj egysoros végtelen nyakörvet vagy ha azt nem akarsz akkor jó a bőr is. Olyan szorosra tedd rá, hogy két ujjad a nyakörv alá simán beférjen. Mikor a kutyád ki akar bújni a nyakörvből akkor te ne tarts ellent,Vagyis ne húzd, hanem a pórázt inkább a hátráló kutya fele mozgasd és ugyanezzel a lendülettel Kissé a föld felé és egyúttal magad felé rántod mivel te az oldalán állsz és nem előtte.Többszöri próbálkozásra beválik a kezdőknek is.
2010. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egysoros fojtóból tuti nem fog kibújni. :) De helyesen rakd fel. Ha a kuty a bal oldaladon ül, akkor annak a karikának (amire rá kell akasztani a pórázt)a kutya BAL oldaláról kell feljönnie. Tehát a bal oldalról húzod fel a karikát.
2010. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!