Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől tényleg agresszív lesz?

Ettől tényleg agresszív lesz?

Figyelt kérdés

van egy kölyök amstaffom, nem szeret sétálni, kint lenni (remélem csak egyelőre, így napi 4-5x 10-15 percet van lent max) ezért hogy alvás előtt lefáradjon, rongyozni szoktunk, semmi más játék nem köti le, csak a lakás rombolása:) de valaki azt mondta, ettől agresszív lesz, amúgy tényeg nem egy szent :)

de akkor mivel fárasszam le?


2010. dec. 9. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
minek lefárasztani? ha nem akar mozogni, akkor ne mozogtasd.
2010. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem lesz agressziv csak az marad benne hogy minden ruhát szét tép próbáld labdával vagy kimondottan neki készült plüssökkel ha meg mindig hagyod hogy te játsz vele nem fog békén hagyni később jutalom falat és nevelés
2010. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

azért lefárasztani, hogy ne bontsa el a házat...

oviba viszem majd, de csak a veszettségi után lehet úgytudom

2010. dec. 9. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
heréltesd ki, akkor megnyugszik.
2010. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a rongyozás valóban erősítheti a támadókedvet és zsákmányszerző ösztönt,(...de lehet úgy is használni, hogy az ellenkező legyen az eredménye:)

elsősorban a sétát kéne újra megszerettetni vele és sok fegyelmezett sétával lehet javítani a kutya-ember viszonyon is és jó lehetőség a fizikai és szellemi fárasztásra is

ha nagyon szereti a rongyot használhatod motivációként is a sétáknál, akár képzésnél is, ez segíthet abban, hogy a figyelmét magadra irányítsd

2010. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez ebben a formában azért nem igaz, de tény, hogy az ÖV-re való felkészítést szokták így rongyozással kezdeni,mert felébreszti a játékösztönt.


Próbáld inkább agymunkával kombinálni. Az én kutyám is cibálós, ezért mi pl. használjuk a kötelet jackpotként. Valamit gyakorolunk, falattal jutalmazom, de amikor csinált egy tökéleteset a feladatból, vagy csak egy látványos előrelépést, a feladat megértése felé, akkor jön a húzóckodás, és vége a tanulásnak. Mióta így csinálom sokkal jobban megmaradnak neki a tanult dolgok.


De ha csak simán rongyoztok, akkor is fontos megtanítani neki, az eresdz parancsot, és kicsit kézben tartani a zsákmányösztönt. Én ezt elmulasztottam mikor kicsi volt, marha nehéz kijavítani, szétpörgi magát, ha van a közelben valami zsákmányjáték.


Mi most olyanokat gyakorolunk, hogy a zsákmány jelenlétében is menjen az engedelmes, akár úgy is, hogy leültetem a zsákmány mellé, de nem nyúlhat hozzá, hanem helybenmaradást kell csinálnia mellette.


Tehát ilyeneket mindenképpen gyakorolj ha zsákmány játékot játszol. Ki kell bírnia, hogy akárhogy rázod a rongyot, nem nyúlhat hozzá, míg nem adsz rá engedélyt. Aztán ha ügyes, a jutalom lehet minden esetben rongyozás, szerezze is meg a zsákmányt, őrizgesse csak, de kérésre mindig adja át.


Ha így gyakorolosz, akkor nem vadítod, hanem egy magasabb szintű fegyelmet tanítasz neki, erős ösztönhelyzetben is. Jól fog még jönni, mikor a görkorisok levadászásáról, vagy a focizó gyerekekről kell letiltanod :)

2010. dec. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

agresszív nem, de ésszel kell csinálni.

én speciel mindegyik kutyámnál elkezdtem már egész pici korában, így könnyebb volt megalapozni a későbbi munkát is velük. vannak alapvetőségek, pl. mindig Te nyerj a végén. a játéknak mindig a "csúcson" legyen vége, ne hagyd kifáradni, és mindig úgy vedd el, hogy még érdekelje, hirtelen rakd zsebre, vagy vágd a hónod alá, és köss hozzá valami parancsot is "vége van", "menjél" vagy ilyesmi, meg fogja tanulni, hogy mikor van játék, és mikor nincs. illetve az ilyen kemény szájú állatoknál az sem hátrány, ha idejekorán megtanítod ereszteni. itt is jól jön, ha szereti ezt a játékot, mert egyben a végrehajtott parancs jutalmazása is lehet: abbahagyod a húzást, eresztetsz (ha magától nem akarja, akkor rányúlsz a szájára és finom erőszakot alkalmazol), ha eresztett rongy hónod alá, és nagyon örülni neki (tutujgatás, simogatás), aztán játék tovább. amíg nem megy stabilan az eresztés, addig játék végén ne ezzel a módszerrel vedd el a rongyot, mert rögzül benne, hogy rossz dolog (játék vége) éri, ha megcsinálja.

2010. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
több séta kell 1 kutyának nem 10-15 perc 1-2--4-5 óra csakitti lány létére és többiek jol mondják hasznosak
2010. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy több kell, de egyszen nem hajlandó
2010. dec. 10. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!