Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyű a havanese tartása?

Könnyű a havanese tartása?

Figyelt kérdés

Főleg bichone gazdi segítségét kérném.Könnyű a kutyusotokat tartani?könnyen tanul?eleven kutyus?:) Játékos?Mennyit eszik egy nap?Hányszor szoktátok sétáltatni?könnyen szobatiszta lett?

Ha még eszetekbe jut valami azt kérlek írjátok le!

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv.:Katalin


2010. dec. 10. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább divatosnak és majmolásnak mondanám.
2010. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért?Már az is baj ha valakinek havaneseje van?Most az fogjátok elítélni?Eddig a yorkit most meg a havaneset? ilyen embereket.
2010. dec. 10. 14:21
 3/12 anonim ***** válasza:

a kérdéseidre a válasz: tőled függ. ha tanítod, tanulni fog, ha leviszed naponta 3-4x akkor szobatiszta lesz...

a tápok zacskóján pedig rajta van az etetési útmutató, de nem hinném, hogy sokat enne.

2010. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egyébként, ha ilyet kutyát vennék, csakis máltai selyemkutya, ugyanis neki nem hullik a szőre (mint a yorkinak). szóval... küllemre meg hasonló a havanesehez.
2010. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
tartani szerintem nem nehéz jó fejek :) tanulni is viszonylag könnyen velem konkrétan az volt hogy magától tudta h vissza kell hozni a labdáját :) mennyit eszik? kb 400g-ot szóval egy nap kutyakonzerv 1/3 át hát nekünk most bent vannak de amúgy kint én ezért nem nagyon sétáltatom. igen, könnyen szobatiszta lesz amikor én tanítottam neki az nemért semmit megtanulta magától vagyis arra gondolok, hogy rájött ,hogy neki sem jó ha ott virít előtte a végtermék :) szerintem nagyon jófej kiskutyák ajánlom :D Üdv: ZG
2010. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy havanese kutyusom van. Nagyon gyorsan tanul:-) Szereti a többi kutyust, imádja a gyerekeket. Itthon tudtam vele maradni, uh nagyon gyorsan szobatiszta lett. Naponta kb 7-szer rohantam le vele, de meg is lett az eredménye. A szőre rendszeres ápolást igényel. Én kétnaponta fésülöm, egyébként teljesen összecsomósodik a szőre. Fürdetni nem kell olyan gyakran, de nagyon fontos, hogy jó minőségű sampont használj, mert a rossz sampon kiszáríthatja a bőrét. A szemét minden nap bórvízzel át kell mosni. Imád játszani és futkározni. Szobakutya létére, hatalmas mozgásigénye van. Én naponta 4-szer viszem sétálni és itthon is játszom vele, tanítgatom. Az egyik séta ebből az kb másfél órás, ahol el is engedem és játszhat más kutyákkal is. Kiskorától engedd oda más kutyákhoz játszani, mert egyébként nagyon félős lehet. Szerintem nem könnyű a tartása, elég időigényes kutyus. De persze minden kutyával foglalkozni kell. Mindenképpen prémium táppal etesd, az enyém 90 grammot eszik naponta. Én szoktam neki főzni is, mert a száraz tápot nem annyira szereti, viszont nagyon fontos neki mert minden vitamin benne van a jó tápokban, amire egy kölyökkutyának szüksége van. Végül de nem utolsósorban, nagyon fontos, hogy egy jó tenyésztőtől vedd a kutyust. Sajnos nagyon sokan szaporítják ezt a fajtát és nagy esély van rá ha nem jó helyről veszed, hogy beteges kutyát kapsz ( valami örökletes betegséggel), vagy pedig köze nem lesz a havanesehez:-( Itt vannak jó tenyésztők: [link]

Remélem segítettem! Sok sikert a kutyushoz!!:-)

2010. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, ha rendszeresen fésülöd, akkor egyáltalán nem hullik a havanese szőre sem:-)
2010. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 14:40es teljesen jól leírta!

Nekem egy 8 hónapos kan havanesem van és megerősítem a jellemzőket:

- nagyon játékos - gyerekekkel is játszik, egy energiabomba

- igazi családi kedvencek

- más kutyákkal is jól kijön

- nem hullik a szőre

- ragaszkodó - gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges.

- ajánlatos minden nap jól kifésülni a szőrét

- mozgásigénye az van. nem elég neki a 15 perces séta.

- nem eszik sokat(enyém száraztápon él)

- nagyon éber- ha kopognak már jelez

- élénk, ragaszkodó

- könnyen tanítható

- sokat képesek aludni

- jól tűri a kutyaruhát :D

- rendszeresen kell kozmetikába hordani,de akár az otthoni ápolását is elsajátíthatod. Fürdetni nem szabad sűrűn,csak kb 3 havonta.

- vigyázni kell, mert könnyen a gazdi fejére nőhet :D

- néha kicsit makacs

- kíváncsi természetű

- a lábán a hosszú szőr iszonyat piszkos lesz egy esős séta után. Szóval akár naponta 3-4szeri séta utána le kell mosni a lábát + megszárítani,erre készülj fel!


(az itteni keresőbe írd be hogy,havanese és rengeteg infót fogsz találni róluk)


Összegezve: Ha ezt a kutyát választod nem fogod megbánni!

Remélem segítettem.:)

2010. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Huh,köszi mindenkinek!:)
2010. dec. 10. 15:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapos havanesem van. Aki szereti a babuzsgatni a szőrüket és képes velük foglalkozni annak könnyű. De nem írok sokat mert az előttem szólók elmondták.
2011. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!