Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lenne Bichon Havanese...

Milyen lenne Bichon Havanese mini tartása?

Figyelt kérdés
Csakmert erről a fajról, különösen a miniről,nincs sok írás a neten, ami van elolvastam, inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi és nem linkekre, előre is köszi, minden érdekel a Bichon Havanese MINI kutyáról
2011. szept. 18. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Mini NINCS!
2011. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Mini?? Mindenből van már mini? Mini német dog nincs?
2011. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, hogy milyen a mini meg, hogy mi különbség van a mini meg a normális között. Nekem is Havanesem van, nem nagy méretű, azt hittük majd lesz kb olyan nagy mint az anyja, de fele akkora lett. Az apja kisebb volt mint az anyja, de ő még az apjától is kisebb :)Lehet, hogy olyan a mini mint az enyém (?)


Egyébként csak jót tudok róla mondani, maximálisan olyan mint amilyennek a fajtaleírások alapján vártam. Okos, akaratos, ugra-bugra, de ha kiszaladja magát akkor nagyon simulós, hízelgős, nyugis kutyus, nagyon sok szeretetet ad, valahogy képes megérezni az aktuális hangulatunkat és mindig úgy közeledik, hogy pont passzoljon. Könnyű vele együtt élni. Van egy fiunk, jól eljátszanak, könnyen összeszoktak. A gyereket nagyon védelmezi az idegenektől és ha valaki olyan jön akit még nem látott akkor ront neki a kapunak, de mikor beengedjük az illetőt akkor megnyugszik, megszaglássza és ennyi. Soha nem bántott még senkit. Nálunk kinti-benti kutya, ha hideg van bent van a házban, de nyáron egész nap és éjjel is kint van. Könnyen szobatiszta lett, nem kellett vele sokat szöszölni. Kajára nem érzékeny, mindent megeszik. Többféle tápot is adtam már neki, de a házi kosztot sem veti meg. Játékos kutya, de csak akkor ha játszik vele valaki, egyedül nem játszik pedig vannak játékai. Ha nem vagyunk itthon akkor alszik egész idő alatt, nem rombol. Mikor a fogait váltotta akkor sem tett tönkre semmit csak a csontot rágta amit még a tenyésztőtől kaptunk. A szőre gondozást igényel. Nekem rövidre van nyírva csak a fülén hagyom meg hosszúra, olyan édes kislányos pofija lesz ettől a frizurától. :) Most egy kicsit piszkos mert áprilisban volt utoljára fürdetve, de hamarosan meg fogom fürdetni mert ha bejön a hideg idő költözik be a házba. :) Nem szoktam gyakran fürdetni mert nem tesz jót. Jó minőségű samponunk van, de minden séta után fürdethetném mert a fehér szőrén egyből meglátszik a piszok. A mancsait szoktam letörölgetni, de azt is csak akkor ha sár van. A körmeit elvileg vágni kell, de én még nem vágtam neki mert szokott betonon is sétálni és kopik magától is, nincs túlnőve neki. A popsiján a szőrt érdemes rövidre nyírni és áttörölgetni ha mégis oda ragadna a bélsár. A fülére nagyon kell figyelni, renderesen nézegetni kell és ki kell pucolni. Ez minden lógó fülű kutyusnál így van. Lehet kapni állatorvosnál fültisztító folyadékot én is azt használom, sokáig elég és egyszerű használni is. Az ára sem vészes valami 1400 Ft körül volt.

Hát nagyjából ennyi. Remélem segítettem. :)

2011. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mini??? Már mindenből csinálnak minit???!! Jajj istenem a végén még táska mérető ír farkaskutya is lesz...
2011. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem a minin kell kiakadni!Ha nem tudtok érdemleges választ adni ne írjatok!!!!
2011. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

De igen, a minin kell kiakadni, mert sokan azért akarnak kutyát tartani, hogy a táskájukba préseljék, és lehetőleg minél kisebb helyet foglaljon.

Aki egy kicsit is utána olvas a fajtáknak, az tudja, hogy hivatalosan nem létezik mini. Talán ezért nem talál róla semmit a kérdező.

2011. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A MINI HÜLYESÉG. Szaporítók által kialakított "fajta" egyszerűen nem létezik!
2011. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik

de ügyik vagytok!!!!!!

2011. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Havanese csak egy féle méretben van, mégpedig az, amit a standard előír. Az összes többi csak divatos duma, hogy ezzel jobban el lehessen adni.

Ennyi. Erről nem lehet többet elmondani. A standardnak van egy alsó határa, ami már a nagyon kicsiket kizárja a tenyésztésből, ugyanis nem egészséges kölykök születnének.

2011. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is Havaneseem van (de nem mini, sztem nincs is mini) o peldaul nagyon nagy mar most pedig meg 1 éves sincs. (A tobbi tesoja is mar lassan tul novi az anyja meretet!
2016. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!