Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya tartható lakásban...

Milyen kutya tartható lakásban, de kiváló személyvédelemre is? Bullterrier?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 14:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Miattam járhatsz padlócirkálókkal örző-védőzni, elhiszem, hogy aranyos, szerethető kutyák, valaki ilyen-olyan okból nem akar nagyobb kutyát, de ez itt egy komoly kérdés volt. Személyvédelmi feladata lenne a kutyának. Egy csivava, yorki hogy tudná már azt megvalósíthatni? Lehet, hogy eszeveszettül ugatna, kapkodna a támadó felé, de elég vicces lenne a támadónak. Még számomra is, pedig egy gyenge nő vagyok, nemhogy egy nálam nagyobb, agresszív embernek.

A válaszokat ennek ellenére köszönöm, dobermann mellett döntöttem, mivel tartható lakásban, a mozgásigényét meg ki tudom elégíteni.

2010. dec. 12. 11:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Jó döntés szerintem a dobermann,főleg lakásba.Nekem németjuhászom van,igaz udvarban.Ha meg egy jó személyvédőt is szeretnél belőle faragni,én azt ajánlom,hogy tanuljatok mindketten egy szakember segitségével.Láttam már mi a különbség a képzett és az ösztönösen védő között...Nekem szerencsém van,mert a haverom segitségével tanulunk,ő csendőr, kutyakiképző,a kutyás osztagnál,úgyhogy nem kell kutyasulira költeni.De szerintem megéri a pénzt és a fáradságot a suli is,ég és föld egy kiképezett dobi és egy ösztönből védő dobi között...SOK SIKERT
2010. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, mindenképpen vinni fogom suliba! :)

2010. dec. 13. 05:52
 14/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egyszer már leírtam, hogy a Yorki nem alkalmas személyvédelemre. Túl kicsi. Egy támadó egy jól irányzott rúgással felküldheti a csillagos égig.Jelző kutyának jó. Azt mindenki tudja, hogy öleb. Viszont személyvédelemre csak nagytestű kutyát tudok elképzelni. Sokáig tartana a felsorolása. A kutyát egy lehetséges támadásra csak a kutyaiskolában lehet megtanítani. Nem mindegy, hogy a kutya csak oda-oda kapkod,vagy telepofával ráfog a csibészre.
2010. dec. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!