Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Buszra kutyával hogy lehet...

Buszra kutyával hogy lehet felülni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mond hogy fakvezető xd csak most szabadnapot kapott...am szájkosarat tegyél rá és vegyél jegyet neki
2010. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Póráz, szájkosár és jegyet veszel neki, teljes árút...de ha nagyon picike, pl kölyökwesty vagy valami ilyen picike, azokat fel szokták engedni a sofőrök..anyum kölyök pekingijét szokta trolin vinni és sok sofőr még meg is simogatja, merthogy aranyos....nem mindig olyan szigorúak ők sem. :)
2010. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

*vakvezető


Állatok szállítása:


Kutya csak díjfizetés ellenében szállítható. A kutyaszállítás díja azonos a vonaljegy árával a vonal teljes hosszán. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. Az értékszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén "EB" felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint.

A rendőrségi és vakvezető kutyák szállítása díjtalan.

Kutyát csak szájkosárral, pórázon és tiszta állapotban szabad szállítani. A kutyát a mozgólépcsőről való leszálláskor fel kell emelni. Nagyobb testű kutya esetében a forgalmi ügyeletes engedélyével igénybe lehet venni az üzemképes, álló lépcsőt. Kutyát a mozgólépcsőn az utas csak saját felelősségre szállíthat. Egyéb kisebb állat díjmentesen szállítható, olyan csomagolásban, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg, és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be.

2010. dec. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Nagytestű kutyának egyértelműen jegy kell + póráz és szájkosár.

Nekem kicsi kutyám van, és egyszer akartam neki jegyet lyukasztani, de mondta az ellenőr, hogy nem kell :D

Volán buszon még nem utaztam vele, ott szerintem komolyabban veszik a kutya szállítást. Ugyanúgy, mint vonaton, ott nincs bliccelés, mert megbüntetnek.

2010. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Így van.


Helyi járaton vonaljegyet kell venni.


Helyközi járaton:

A kutya szállításáért az útipoggyász fuvarozására megállapított díjtételeket kell alkalmazni, kivéve a vakvezető, a mozgáskorlátozottakat segítő és rendőrségi kutyát, amelynek szállítása díjtalan. Egyéb élő állat szállítása díjtalan.


a) ha az utas 1-50 km távolságra utazik 155,- Ft

b) ha az utas 51-100 km távolságra utazik 195,- Ft

c) ha az utas 100 km-en felüli távolságra utazik 270,- Ft


Ezen kívül kell a póráz és a szájkosár...és persze az oltási könyv is jó, ha nálad van. Minden, kutya által okozott kárért a vezetője a felelős, és általában egy ember egy kutyát vezethet.

2010. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi,nekem kis testű kutyám van :)
2010. dec. 13. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Póráz plusz szájkosár. Nekem beaglem van és ha jófej a buszsofőr akkor nem kell neki jegyet venni de amúgy ha kutyautáló akkor igenis kell :(
2010. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
csak pórázzal, szájkosárral és a jegy annyi neki mint egy diákjegy, de a rendes sofőrök nem kérnek jegyet ;)
2010. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

És ha szállító box-ba vagy táskába viszem akkor is kell szájkosár?

2010. dec. 13. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Én akárhányszor utaztam a kutyámmal (Yorkshire terrier) sosem kellett neki jegyet lyukasztani, de még olyat sem láttam, h valaki más lyukasztott volna kistestű kutyáért.
2010. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!