Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretem a kutyákat....

Nagyon szeretem a kutyákat. Hogyan érjem el?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyám amerikai akita és egy tisztavéru alaszkai malamut. kb 1 hónapos kora korul kerul hozzám. Nagyon megszerettem, tanítgattam, minoségi tápokat vettem neki, csontokat, játékokat...sokat sétáltunk eggyut, a boltba is el vittem, ruhát vettem neki, hiába kinti kutya....Sosem bántottam még, nem is áll szándékomban bántani, az igaz hogy már kiabáltam rá, de gondolom azért nemharagudott meg.

Ebbol azt akarom kihozni, hogy január 2-ikén lesz 6 hónapos, és nemakarja-nemtudja megtanulni, ki a falkavezér. Ez nekem nagyon fontos, mindent úgy csináltam ahogy írták...eloszor mi eszunk, mi lépunk ki az ajtón, nemengedjuk az ágyba, akkor játszunk, ha mi dontjuk el, lábunk mellet jojjon(pl. ez a láb mellet jovés még nemakar sikerulni, mert állandóan húz, hiába próbáltam juti falattal, vagy egy pálcát tettem elé, semmi)

Szóval nemtudom mi lehet ezzel a baj, tudnátok nekem írni valamilyen megoldást erre a dologra? Csak ezzel van bajom, nemtudja ki a falakvezé=r és nemakar a lábam mellet sétálni.


2010. dec. 13. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha elkedz húzni akkor azonnal indúlj el az ellenkező iárnyba vele minden féle beszéd nélkül.Ezt párszor megcsinálod gyorsan ráfog jönni,hogy ne húzzon.

Az északi kutyák a legmakacsabb jószágok közé tartoznak :D

Nem könnyű elérni náluk a falkavezérséget,kitartás és sikerűlni fog!Elvégre még csak 6 hónapos,most jön a kamasz korszak nála.Ilyenkor mindent megpróbálnak.Remélhetőleg szépe nlenyugszik majd.A lényeg légy vele következetes és határozott.

2010. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom a válaszodat. További szép napot.
2010. dec. 13. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Az akita nagyon makacs fajta.Mindig ő akar lenni a falkavezér...Sajnos nem tudom,hogy lehetne ezt elnyomni benne :(

Nekem is keverék kutyusom van (márciusban lesz egy éves) de a lábam mellett ő sem sétál.Akármit csinálok :(


Remélem kapsz jó választ a kérdésedre,engem is érdekelne...

2010. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked, hogy az nem elég a falkavezérséghez, ha betartod a javasolt szabályokat! Ezt neked magadnak kell a kutya felé sugározni, hogy te vagy a FŐNÖK! Ehhez kell, akár egy kemény pillantás, határozott szóhasználat, beszéd! Nem babusgatva beszélünk a kutyához. Ha te kiegyensúlyozott vagy, és magabiztos, ezt a kutya is érezni fogja! Határozottság! + a gyakorlatok , szabályok betartása!
2010. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Cesar Milan azt mondta egy részben, hogy ha a kutya általában betartja a szabályokat és nem feladatként tekint rájuk, akkor valószinüleg nem hiszi magát falkavezérnek, csak kicsit dominánsabb típus. Ez nem akkora baj, mert lehet korrigálni a néha előforduló domináns viselkedést.


Én amúgy kutyaiskolát javaslok, már ha minden kötél szakad (a láb mellett sétálást illetően). Bár ez nem egy olcsó megoldás, de hatékony szerintem.

2010. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
FOJTÓ NYAKÖRV HÚZÁS ELLEN . én nem nagyon hiszek ebbe a megfordulok dologba nekem nem segitett . én inkább a durvább megoldás és gyorsabban rászokik a kutya ha húz.
2010. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, amugy határozott vagyok, ha fegyelemrol van szo, akkor mely és kemény hangon szólok hozzá, ha nemfigyel megrántom a porázt, de akkoris csak 2-3 másodpercig csinálja helyesen, aztán újra húz. Már buntivel is csináltam, úgy hogy kimentunk az útra nem messze a háztól, ha húzott, elvittem haza és hátrazártam. 1 óráig nemfoglalkoztam vele.
2010. dec. 13. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!