Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit a véleményetek erről?

Mit a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Nos,a kutyusomat vittem sétálni és megszagolt valamit,mire odarohantam beleevett ( itt rét van és bár pórázon viszem ki a kutyát sokszor elengedem had rohangáljon) és egérmérget rakott ki valaki,(sajna akkor még tudtam ki volt az) de annyira megijedtem,hogy azonnal elvittem állatorvoshoz aki 12.000 ft kért a kutya'méregtelenítésért' kifizettem . Aztán kb 2 hét múlva mentünk megint kutyámmal immár végig pórázon mikor megláttam a 'személyt' aki rakja ki a mérget,odamentem hozzá azonnal rákérdeztem,hogy a rét közepére minek rak ki mérget,mire azt felelte,hogy nem tűr meg semilyen kóbor állatot és az ellen rakja ki.. elmondtam neki,hogy az ő kis murija nekem 12 ezer forintomba került..mikor hangosan elkezdett nevetni és azt mondta,hogy ő ezért nem tart állatot.. :S:S nagyonmérges lettem,szerintetek nem undorító azilyen ember?
2010. dec. 13. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Én eltűntetném onnan a mérget, amint lehet.
2010. dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
fújj,kár hogy vannak hülyék,de hát nincs mit tenni.
2010. dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! a méreg kihelyezése súlyosan büntetendő! Az elmúlt 5 évben 45 parlagi sas pusztult el, egynek az értéke

1 000.000 Ft! Aki mérget tesz ki a földjére, azt be lehet jelenteni az MME-nél!

2010. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De, számomra elfogadhatatlan ez a hozzáállás, de most ezt hagyjuk. Itt inkább az a lényeg, hogyha az a rét az ő magánterülete, akkor kirakhatja a méget, egy szavad sem lehet. Ebben az esetben az a megoldás, hogy máshol sétáltatod a kutyádat. Ha viszont közterület, akkor azonnal jelentsd fel és követelj kártérítést! Oda nem rakhat ki mérget, törvény bünteti.
2010. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nyugodt ember vagyok de valószínű,hogy megetettem volna vele amit kirakott...


Erre nincs valami törvény?Nem lehet megbüntetni?


Fel nem bírom fogni,hogy a rét közepén miért zavarja egy-egy állat!És ha valami védett állat eszi meg...?


Én a helyedben utánajárnék,hogy nincs e azon réten valami védett állat és rögtön feljelenteném....


Nagyon ideges lettem......

2010. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobb is, hogy kitörlődött amit ide most leírtam, mert lehet tiltottak volna az oldalról.. :@ Fuuuuh.. de felidegesített ez a bunkó! Jelentsd fel a mocskot! Már elnézést...
2010. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
állatkínzás!
2010. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ki kell vele fizettetni a dokit, és leállítani.

Ezt egyszerűen meglehet oldani:

Leszedd internetről az erről szóló törvényt kinyomtatod, közlöd hogy több szemtanú is van, és készítettél fényképet is amikor mérget tesz ki, már egyeztettél az ügyvédeddel, tehát amennyiben nem fizeti ki a költségeket és nem hagyja abba, a következő lépés feljelentés lesz, és a bíróságon 12.000ft-nál többet fog otthagyni. Ettől meg fog ijedni hidd el.

Vagy személyesen, vagy meglesed hol lakik is levél formájában a postaládába dobod.

2010. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos az az ő magánterülete, már máshová viszem a kutyát sétálni de attól még egy kóbor kutya,cica megeheti engem ez idegesít! Rögtön ezzel vágott vissza,hogy ez az őmagánterülete azt csinál amit akar és ha nem tetszik elhúzhatoka kutyámmal, de ha most értitek valakinek nincs 12.000 ft-ja az állatorvosra de attól MÉG UGYANÚGY szereti azt az állatot annak a szeme láttára haljon meg az állata mert ez aBAROM kirakja a mérget???

húúú de megtudnám verni az ilyet..

2010. dec. 14. 18:28
 10/15 A kérdező kommentje:

A mérget természetesen azonnal felvettem miután elment az illető de szerintem attol még ugyanúgy kifogja rakni,mindennap nem vehetem föl.. de akárhányszor arra járok lefogom ellenőrizni és ha van kinnt azonnal felveszem,legalább ebben segítek az állatoknak:S


egyébként magánterülete de semmilyen kerítés nincs kirakva tehát bármilyen állat bemehet..

2010. dec. 14. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!