Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az előnye és a hátránya...

Mi az előnye és a hátránya annak ha beáztatva adom a kutyámnak a száraz tápot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 10:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Áztatva valóban csak nyelik,mint egy krémet. Folyadékkal felengedve viszont már evés közben a bevitt folyadék a tápot fellazítja, evés után nem kell még azonnal vizet innia. Szárazon a gyomorba bekerülve hirtelen duzzad meg az összes tápszem, amikor evés után a kutya nekiesik a vizes táljának. Mindezt egy előadáson hallottam.
2010. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 MME ***** válasza:

Ami tele van gabonával, annál elég fél órával előtte ráönteni a vizet. Más esetben órákig kell áznia, és még úgy is ropogós marad a legbelseje. Úgyhogy nézegetni kell, hol tart a dolog.


Egyébként a lehető legjobbat teszed az áztatással.

Most gondolj bele, hogy port eszik a kutyád... hol természetes ez? Sehol. Magas nedvességtartalmú étel a kedvező.


Másrészt azok az állatorvosok, akiknek még titkon sem érdekük mást mondani, azok bevallják, hogy maximum a negyedét szabadna kitennie a száraznak a kutya étrendjét, és ez a max. A szerveit nem épp jó kondiban tartja. Csupán azért, mert 10% nedvességnél nincs több benne. Ezért kell(ene) áztatni. Minél jobban, annál kedvezőbb.


Harmadrészt én is a gyomorcsavarodás kapcsán tanultam meg, hogy mekkora kockázatot jelent. Ha valaki már áztatott be tápot, az látja, hogy akár az ötszörösére is megdagad. Ha ez a gyomorban/bélben történik, az nagyon nagy gáz, mert ezek után el lehet képzelni, mennyivel nagyobb az esélye a gyomor megcsavarodásának vagy átfordulásának. Néhány százalék esélye van megmenteni a kutya életét akkoris, ha azonnal megműtik. Általában nem a műtő előtt szokott megtörténni...


Ráadásul plusz nedvességet is kap a kutya, ami csak jó, főleg télen, amikor nagyon keserves munka folyton iható vizet teremteni elé, mert egy óra múltán tuti a befagyás, ráadásul a jéghideg víznek is megvannak a kockázatai.


Remélhetőleg hamarosan már ott tartunk, hogy az emberek felfogják széles körben is az áztatás jelentőségét (egyelőre még mindenki lehülyéz, amiért mindig ezt hangoztatom, de nem az én bajom végülis, nem érdekem a vizet reklámozni, nem kapok érte pénzt). Teljesen modernkori vívmány a száraztáp, és már tényekké váltak a kockázatai. Pedig csak egy mozdulat vizet ereszteni rá.

2010. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!