Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S! O! S! Fontos! Milyen...

S! O! S! Fontos! Milyen fajtájú kutya ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam kutyája pár napja halt meg és nagyon megsiratta. Alig beszél, egész nap a szobájában ül, teljesen magába fordult. Egy gépet használunk és láttam, hogy egy bizonyos kutyafajtáról rengeteg képet gyűjtött. Még régebben mesélte is, hogy majd szeretne egy ilyet ha lesz valami ünnep. Szerintem a szülinapjára gondolt, de én most szeretném neki, karácsonyra.

Kérlek segítsetek! Linkelek 3 képet, az egyik képen még kölyök a kutya. Mi lehet a fajtájának a neve?

[link]

[link]

[link]


2010. dec. 17. 14:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
A probléma csak az, hogy ez munkakutya. Így egy kert nem elég neki. Bármekkora is az. Fárasztani kell, és fajtársai vagyis kutyák közé vinni. Hogy megfelelően szocializálódjon. Ez főleg kiskorban nagyon fontos. Igényli a napi sétát. Szerintem napi 1 órát rá tudtok áldozni, hogy nem játszotok vele hanem elviszitek sétálni. Így is úgy is foglalkozni kell vele akkor már nem mindegy, hogy nem a labdát dobálod neki hanem elviszitek sétálni? :) Muszáj. Magától nem fog rohangálni a kertben. Szeret túrázni is. Tényleg nagy a mozgás igénye. Szereti ha törődnek vele. Nem szabad elhanyagolni, mert akkor magának keres tennivalót és az nem mindig jó a gazdának...
2010. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én a nap nagy részében itthon vagyok, így tudok vele foglalkozni. A természetéről hol tudok olvasni? A macskákkal jól kijön? Van egy fekete cicánk.
2010. dec. 17. 15:15
 13/33 anonim ***** válasza:

Szoktatás kérdése. Nagyban áll a macskán is.

Egyébként amit belinkeltem a fajta klubb honlapján ott minden rajta van. Nem nézted meg?

Fajtáról, standard, tudni valók, jó tanácsok. Tényleg minden.

2010. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Még nem néztem. Azon gondolkozom, hogy a macska mellé jó ötlet e. Szerencsére a cicánk nem az a harcias típus, hanem a "hagyjálbékén,nemérdekelsz" fajta. :) Nyáron a barátnőm elutazott és mi kaptuk meg egy hónapra a cicáját. Néha összeverekedtek, de sosem az én macskám kezdeményezett. Őt a másik nem is érdekelte, de az állandóan odament hozzá és piszkálta.

Amúgy még egyszer köszönöm a linket! :) Nézegettem a fiam képeit és nekem is egészen megtetszett a kutyus.

2010. dec. 17. 15:23
 15/33 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond a macskával, egy kölyökkutya kíváncsi, nem lép fel támadólag. Max. meg akarja kóstolni, de a macskák remekül tudják kezelni a helyzetet.

Inkább a kutyát féltsd a macskától:)

2010. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom... Én mindkettőt féltem, bár a mi családunkban volt elég bizarr kutya-macska barátság. Mikor a legelső kutyusunk ellett és voltak kölykei, akkor a perzsa cicánk odament és a kiskutyákkal együtt ott szopizott. :) Nagyon édesek voltak.
2010. dec. 17. 15:30
 17/33 anonim ***** válasza:
20%

"Egy gépet használunk és láttam, hogy egy bizonyos kutyafajtáról rengeteg képet gyűjtött."

"7 éves, idén kezdte az iskolát."

7 éves a fiad, és már internetezik???

Atyaúristen :O

Én 7 évesen bekapcsolni nem tudtam a gépet, nem hogy internetezni.

Korán kezdik manapság.

2010. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Még mindig jobb, mint azok a 13 éves kislányok, akik már gondolatban sem szüzek.

Amúgy nem értem miért olyan megdöbbentő. Apja programozó, a vérében van :)

Gondolom te úgy képzeled, hogy hazajön leül a gép elé és sulikezdésig netezik.

2010. dec. 17. 15:45
 19/33 anonim ***** válasza:
59%

Már szinte mindent leírtak nem ismétlem őket, de azért annyit hozzá teszek hogy tényleg munkakutya, napi szinte kell vele foglalkozni és nem csak testileg de agyilag is. Naponta kell mozgatni, futtatni de ezen kívül valami "munka", lehet az kutya suli, agility, őrzés-védés, a lényeg hogy kapjon feladatokat. Tehát a nagy kert nem elég, a minimum heti 3-4 intenzív mozgás, kirándulás (a napi kisebb séták mellett) Ez mind fontos egy gyerek mellett, mert fontos hogy egy egészséges kiegyensúlyozott kutya legyen.

Azt is vedd számításba hogy egy ilyen kutya 100.000-200.000ft között van, és nem mindegy honnan veszed, mert mint a legtöbb fajtát, ezt is betegesre "gyártják" a szaporítok, családi kutyának meg szaporítótól ilyen típusú kutyát főleg nem veszünk, hisz azon kívül hogy lehet beteg és pár hónap múlva temetni kell, lehet még idegrendszeri problémája ami veszélyes lehet.

Esetleg néz körül a fajtamentőknél [link]

ők feltudnak világosítani a magyar tenyésztőkről, és bővebb leírást is adnak a fajtáról, meg talán találsz is náluk helyes kutyust.

Sok szerencsét kívánok!

2010. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
100-200 ezer? Az egy ilyen szép kutyáért nem is olyan sok. :) Nem vészes. A legkisebb felvágás nélkül mondom, hogy a férjem egy napi keresetéből kijön a kutyusra a pénz.
2010. dec. 17. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!