Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáim lábát kimarta a só...

A kutyáim lábát kimarta a só mert egy vki egy ház előtt azt szórt ki. Lehet valahol bejelentést vagy vmit tenni, hogy ne csinálja többször?

Figyelt kérdés
Olyan idegesítő ,hogy sehol máshol nem sóznak csak ott. És 2 kutyát nem bírok egyszerre felemelni. Az tuti ha megtutom akkor nagyon összeveszek azzal aki ezt teszi ,de lehet utána ugyan úgy csinálja.Mit tennétek a helyembe?
2010. dec. 19. 01:22
1 2
 11/20 4k05 válasza:
44%
Már ne is haragudj, de mi a fsz közöd van ahhoz hogy más a saját háza táján mit szór le, és hogyan? Istenem, ilyen mentalitással feljelenthetnéd a fél világot, mert közvetlenül vagy közvetve biztosan okoztak már neked rosszat. Bezzeg ha nem szórtak volna le semmit, akkor meg azért rinyálnál. A helyedben jól fejbebsznám magam egy baltával. Amúgy :)
2010. dec. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Meg nem tilos a sozas. Meg csak "targyalnak" rola. Ha tudod, hogy ott soznak, ne menj arra. Mit akarsz, egeszseges kutyat, vagy nehogy nevetseges legyen cipokben.

Azt hiszem, Neked barmely megoldas nem lesz jo, kotekedo tipus vagy.

2010. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, mi is sóztuk a járdát és a kocsibejárót meg mindent, a kutyának mégse volt soha semmi baja! Pedig egész nap itt szaladgált.


Kamillateás vagy sima langyos vízzel mosd le a mancsát aztán kend be körömvirág vagy hagyományos Nivea (fém tégelyes) krémmel.

De biztos van direkt kutyáknak való védőkrém is.


Mi is használtunk hamut és fűrészport is, de szart se ér. Ráadásul a kocsi megcsúszik rajta!


Az új anyag, ami felváltaná sót egyrészt azt hiszem csak -5 fokig hatásos(mostanában éjjel - 20 °C is lehet), másrészt drága! Akár hatszorosa is lehet a só árának.


Egyébként adhatnál rájuk cipőt. Amíg sétálnak, addig nem okoz nekik panaszokat, nem lenne állandóan abban. De ha neked nem felel meg, mert szerinted nevetséges... érdekes felfogásod van.


De ha gondolod tegyél feljelentést és majd írd meg, mi lett.

2010. dec. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Az anyázóknak küldöm szeretettel ezt a cikket: index.hu/belfold/budapest/2010/12/03/szazezres_birsag_jar_a_jardasozasert/


TILOS sózni! Nem csak a kutyamancsot teszi tönkre, hanem a cipőket, megmarja az autókat, a betont, a hidakat, mindent tönkretesz...


Európa nyugati részein rég tilos a sózás, mégsem szokták nyakukat törni az emberek, vannak rá más megoldások. Még skandináviában is meg tudják oldani, pedig ott aztán van jég meg hó bőven.


Kérdező, ne jelentsd fel, de beszélj vele, és kérd meg, hogy keressetek más megoldást a csúszásmentesítésre.


Engem is borzasztóan zavar, van amikor sikítva közlekedik a kutyám, és én speciel nem tudom felemelni, mert nagyobb annál, és másfelé sem tudunk menni, mert minden szét van sózva.


És ez a krémezés is borzasztó, séta előtt krém, séta után krém, aztán itthon esek el, mert csúszik a csempe a krémtől, ami a kutya lábáról lejön. Én fogok venni kutyacipőt, nem érdekel ki mit gondol.

2010. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Tilos a sózás!!!

Nem lehet ezt megérteni??

Nálunk senki sem sóz, homok van kiszórva! És nincs jég!

Lehet venni mancsvédőkrémet.Állatos boltokban.

Mást nem tudsz tenni.

El kell, hogy szomorítsalak: Az államot nem fogja érdekelni a kutyák sorsa!

2010. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Valóban, én is úgy tudom, hogy már tilos a sózás, de azt azért szeretném kihangsúlyozni, hogy a rendelet előtt is éltek és sétáltak kutyák és ha a gazdi kellő figyelmet fordít a kutyatappancs ápolására, nem fog kisebesedni. Nekem is volt Budapesten is kutyám, mielőtt az agglomerációba költöztünk és sótengerben sétáltunk télen, mégsem lett semmi baja. Indulás előtt bekrémeztem a talpát sima babakrémmel, amikor hazaértünk, langyos vízben alaposan megmostam, megtörölgettem és kész. A lakásban sosem volt a talpa bekrémezve, így nem csúszkáltunk. Megértem, hogy ez kényelmetlen és hogy plusz idő és energia, de a szeretett kutyám egészsége megér ennyit.

Egyébként pedig ez a sózásról homokszórásra való átállás éppolyan nehezen fog sikerülni, mint amilyen nehezen fogják fel egyes kutyatartók, hogy a kutyagumit fel kell szedni az utcáról.

2010. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Csakkitti és az azutáni válaszolókkal értek egyet... Nem igez h mi a xarért nem lehet felfogni h TILOS A SÓZÁS! VANNAK MÁS XAROK AMIT RÁ LEHET SZÓRNI! Ki vok akadwa... Sózd be jó vastagon a járdátokat és menny át rajta oda-vissza... Majd akkor megnézem h mi lexx a véleményed... Nem csúszik de rhadtul csíp... ennyire agyas bandát...(ez azoknak szól akik azt írták h lhet sózni)

ennyi.com

2010. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

ma 15:49

a) tanulj meg írni

b) most ki a szádat szappannal, mert mocskos

c) ezért kell cipőt húzni IQ bajnok... majd ha lesz olyan anyag, ami azonos értékben van, mint a só, akkor biztosan mindenki azt használ, amíg 10x olyan drága, addig meg nem

2010. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

vegyél fel cipőt! köszi , egy tél alatt tönkre teszi a só a csizmákat ,cipőket! Ha nem lenne akkor símán kibírna 3-4 telet is egy cipő vagy csizma.

Gondozom a kutyáim lábát, de nem kis vastagságban van kiszórva a só akkor nem ér semmit. Nem mellesleg igen nevetséges a kutya cipő, + az én kutyáim nem is mennének benne egy métert sem.Mert nem erre lettek nevelve sajnos. És próbáld már egy 6 -8 éves kutyával megszokattatni a cipőt.

Igen felháborodtam este ,mert az egyik kutyám megállt mert annyira marta a só a lábát, és utána a másik is és nem bírtam mind kettőt felemelni.

Szerintem a közös költségből jut bőven mindenhol homokra vagy másmire nem csak sóra. 2 ahol nem gondnok szór ki valamit ott miért nem használnak sót? Érdekes. A közterületesek sem sózzák már a járdákat.

2010. dec. 19. 21:22
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, erre varrjatok gombot!!!


Ma délelőtt itt járt a sózókocsi. Nagyon örültek nekem, mert megállítottam őket. Kérdeztem, mivel szórják az utakat.

Az úr válasza (fél perc csend után, amíg hülyének nézett): " Sóval, Hölgyem! Mivel mással! Sóval... "

2010. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!