Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám elvágta a talppárnájá...

A kutyám elvágta a talppárnáját 80%log kérdés az hogy varrni kell vagy beforr magátol?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elvágta, varrni kell, mivel a talp speciális szövete enélkül, mint a radír (a doki mondta így) továbbhasad.

Egyébként nagyon lassan gyógyul, de nálunk a Bioprton lámpa + folyamatos hyperol sokat segített.

2010. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vágástól függ, de akár egy tisztítás se árt, ha mély a seb. De valszeg varrni is kell.
2010. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 80% lóg, azt tuti, hogy valamivel rögzíteni kell.
2010. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg Betadine oldattal fertőtleníteni tisztítsd ki és hátha beforr magától. Amúgy rá bír álni?
2010. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Doki eldönti, kell-e varrni? Kék krém és kötözés utána.
2010. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Beforr magától csak mikor leviszed sétálni, de ha kertben van akkor is nyomj a sebbe valamilyen orvos által felírt kenőcsöt. Majd kösd be és húzz a lábára egy nylon zacskót.

Mivel a kutya a talpára nehezedik, ilyenkor a sérült rész mindig megnyílik belemegy a por piszok és ezért nehezen gyógyul. Éjszakára a kötést vedd le hadd szellőzzön a seb.

2010. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én szukám is belemászott valamibe a telepen ahol dolgozok. A talp párnáját vágta szét, kb úgy nézett ki mint nálatok. Ám én rohantam a sebészetre vele.

Nem tudom nálatok mikor történt, de csak friss sebet lehet varrni.

Ha több napos akkor már nem valószínű, hogy varrni lehet, és magától se fog összeforrni. Ez esetben csonkolják az újját.

2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha teljesen friss, lehet varrni, de pár óra után már nem, amikor szétnyalja a sebszéleket. Én azt javaslom, hogy mindenképp vidd le orvoshoz, mert fertőtleniteni, és egy antibiotikum injekció nem árt. és magától szépen begyógyul
2010. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!