Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves Amstaf kan kutyám...

1 éves Amstaf kan kutyám morog rám amikor eszik!?

Figyelt kérdés
Mit csináljak vele hogy ne morogjon ??
2010. dec. 20. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit! Hagyd őt enni.
2010. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez azt jelenti, hogy nem te vagy a vezér. Vedd el az ennivalóját előle, hogy tudja, te adod az ennivalót, és el is veszed, ha arról van szó.

Nekünk staff-németjuhász keverékünk volt, mikor apumra rámorgott először ő a nyakörvénél emelte fel jó magasra, hogy tudja már ki az úr.

Én azt javaslom, hogy mielőtt odaadod neki az ennivalót csináltass vele feladatot (ültesd le), mert azt jelenti, csak akkor kap enni, ha neked a kedvedben jár.

2010. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal azt csinálom (ő is amstaff), hogy mikor leteszem a kaját neki, nem engedem, hogy egyen belőle, hanem addig vár, amíg én azt nem mondom, hogy megeheti. Így tudja, hogy a tiéd az élelem, és te csak megengedted neki, hogy egyen belőle.


Csináld azt, hogy leteszed a tálját, és mikor elindulna felé, szólj rá, húzd vissza (esetleg tegyél rá nyakörvet vagy hámot, mert így könnyebb megfogni).

Addig ne engedd oda a tálhoz, míg le nem nyugszik teljesen. És ne csak azért ne egyen, mert te fogod, hanem engedd el, és akkor se mehet a tál közelébe.

Aztán mondd, hogy "tiéd" és már ehet is a kutya.

2010. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rangsorbeli problémák vannak. Jók az előző hozzászólások, de egy kicsit elmélyülhetnétek abban, hogyan kell kialakítani a megfelelő rangsort. Pl. amikor hazamész ne üdvözöld a kutyát, hagyd lenyugodni és utána Te hívd magadhoz! Etetés előtt mindig egyél te is néhány falatot úgy, hogy lássa a kutya. A rangsorban mindig elől álló eszik először, utána a többi. vigyál ki egy kekszet és csinálj úgy, mintha a tájából ennél. Ez lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de amit leírtál, abból baj is lehet. Meg kell mutatni a kutyának, hogy hol a helye a falkában.
2010. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha jó gazdi akarsz lenni, mindenképpen olvasd el :)

2010. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is hatásos, ha ott ülsz vele amikor eszik és ha morog akkor meg se mozdulsz, így rájön, hogy téged bizony nem tud elijeszteni a morgással és egy idő után megszokja, hogy nem vagy veszély az ételére. De jók az előző tanácsok is.
2010. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se ne vedd el, de se ne hagyd, hogy irányítson (úgymond). Szerintem egy kicsit hammbekaplak-kutya (bocsi), ezért én nem nagyon avatkoznék bele :D
2010. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!