Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenének a kutyáknak, ha...

Segítenének a kutyáknak, ha semmibe nektek sem kerül? Ezt meg tehetitek.

Figyelt kérdés

[link]

Csak regisztrálni kell, minden regisztráció ingyenes, és adomány a kutyáknak! 1-2 adatra van szükség csak, de ez is kikerülhető.


2010. dec. 21. 09:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Az Illatos utat állami pénzből, a te és az én adóforintjaimból tartják fenn, ahol állami pénzen fizetett alkalmazottak dolgoznak. Hogy mennyiért és kik, hagyjuk. A kutyák Hills kutyatápot esznek, nem a kajájukkal van gond. Hanem azzal van gond leginkább, hogy a médiának is köszönhetően rózsaszín ködbe burkolták a helyet. Ennek következtében hihetetlen magas lett a leadott kutyák száma. Mert mindenki azt hiszi, hogy húúú, de jó hely is ez. Épp csak azt felejtik el megemlíteni, hogy ha nincs hely, a már bent lévők közül kell elaltatni egyet, hogy át tudják venni -a jogszabályok szerint meghatározott kötelességüknek megfelelően- a kutyát. És szerény véleményem szerint így karácsonykor -a petárda szezon előtt, mikor köztudomásúlag ömleni fognak a kutyák a telepre- az lenne a kutyáknak a legnagyobb ajándék, ha nem altatnák el őket.
2010. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mi is regisztráltunk már négyen. Engem sem zavar, ha megkeresnek néhány hülye ajánlattal, így is hónapok óta zaklat az aegon mindenféle biztosítási ötlettel, megköszönöm, elbúcsúzunk és kész. Nem akkora dolog. Viszont ha a regisztrációmmal és ennyi "kellemetlenséggel" egy kicsit is segíthetek ezeken az állatokon, akkor megteszem.
2010. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2 . válaszoló vagyok. Én nagyon is jól tudom , hogy az illatos út nem menhely, hanem egy mocskos sintértelep! Az ilyeneket beszüntetném, de mindegy..én nem az illatosnak ajándékozok tápot meg konzervet, mert sajnos messzevan tőlem pest. A helyi menhelynek adományozom , ahol lakom, mert sajnos ittsem rózsás a helyzet.
2010. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mint említettem, Hills tápot kapnak a kutyák, aminél megállapíthatjuk, hogy jó minőségű, úgyhogy az ellátásuk nem rossz. Szerintem nem kajára van szükségük, vagy csini ágyakra, amit nem lehet normálisan fertőtleníteni. Hanem arra, hogy valaki örökbe fogadja őket. Mert a gond az, hogy a telep már most is elég keményen tele van. És ha valami csoda nem történik, akkor szilveszter előtt jó eséllyel altatás lesz, hogy a várhatóan beözönlő kutyáknak helyet csináljanak. Szerintem inkább erre kellene koncentrálni. Hogy ne következzen be.....
2010. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 2 menhelyi kutyám van , és rendszeresen vagyok ideiglenes befogadó is, a helyi menhelynél.Jelenleg is itt van nálam egy kutyákkal antiszoc tacsi:DNekem nagy kutyáim vannak , akikben nemtud kárt tenni, szóval most szoktatjuk a kutyákhoz. Én így sajnos nemtudok befogadni..ismerőseim meg sznobok..nekik divatkutya kell stb...sajnos kevesen vagyunk aki menhelyről fogad örökbe.
2010. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem neked szántam a beírást előző. Csak olyan álszentnek tartom ezt az egész akciót.
2010. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11:53 vagyok. 1986 óta kizárólag menhelyi, vagy befogadott kutyáink voltak, egy kivételével 8 éven felüliként kerültek hozzánk, tehát mondhatjuk, hogy halmozottan hátrányos helyzetű kutyusokat fogadtunk örökbe. Volt, amelyik már csak másfél évig élt, de legalább addig volt szerető családja. Jelenleg egy fiatal, kolontári iszapból mentett kutyánk van, lassan másfél hónapja körülötte forog a mi kis világunk és remélem, még minimum 10 évig így is marad. Mi ennyit tudunk tenni, nincs lelkiismeret furdalásom. Persze, jó lenne, ha többen hoznának ki menhelyről vagy a gyepikről kutyákat, de azon kívül, hogy mindenhol, minden alkalmat megragadva elmesélem, hogy milyen fantasztikusan hűséges, hálás állatok, hogy érdemes akár gyerek mellé is hazavinni, mert - kevés kivételtől eltekintve, de erre valamirevaló menhelyen felhívják a család figyelmét - nagyon hamar megtanulnak minden szabályt, hálásan elfoglalják a családi falkarangsorban nekik kijelölt helyet és óriási igyekezettel próbálnak a gazdinak "megfelelni". Lesz - ahogy mindig akad -, aki nem ért velem egyet, de én hiszem, hogy ezek a kutyák pontosan tudják, értik, hogy a rosszból milyen jóba kerültek és ezt minden erejükkel megpróbálják meghálálni. Tehát, hölgyeim és uraim, tessék örökbefogadni, de csak átgondoltan, felelősséggel! Eleget szenvedtek már ezek a szegény kutyák.
2010. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
igen igen erről van szó. Erről tettem már fel egy kérdést , hogy "Miért nem jó az embereknek a menhelyi kutya?" nagy felháborodást keltettem vele:D Próbálták bizonygatni, hogy a tenyésztőtől vásárolt kutya is ugyanúgy szeret meg ugyanolyan hálás stb..hát kéremszépen NEM!! Akinek még nemvolt menhelyi kutyája, az nemtudja, hogy az a szeretet amit ők adnak az egészen más..a tenyésztőtől vásárolt tök természetesnek veszi amit megadsz neki, mert nem ismeri a szomorú oldalát az életnek..míg egy menhelyi igen..tehát tessék csak örökbefogadni , és nem vásárolni !
2010. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem akarok a menhelyi kutyák ellen beszélni...és nem is szoktam, sút mindenkinek atzt ajánlom akinek nincs konkrét elképzelése a kutyát illetően csak szeretni akar egyet és szeretetet kapni egy négylábútól.

De ezt csípőből cáfolom, h a menhelyi kutya jobban szeretne mint a tenyésztőtől vásárolt. Nekem mind a kettő van - így tudom. Kutyája és jelleme válogatja.


És csak h tudd h nem a levegőbe beszélek:

akkor: [link]

most: [link]


akkor: [link]

most: [link]


és közös: [link]

2010. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondjuk úgy , hogy a menhelyi kutyák 90 % a !:) Kár bizonygatni az ellenkezőjét. Bár ugye menhelyi és menhelyi között is van különbség. Ha olyat hozol ki akit az előző gazdája adott le mittudomén mert a kutya ette a csirkéket, az nemlesz hálásabb. Viszont ha olyat mentesz akit évekig láncon tartottak , csontsovány, és láthatólag fél az emberi érintéstől, az egész más lesz ..ha megnyugszik a lelke nálad,és újra tud bízni az emberekben CSAKIS MIATTAD , mert te emelted ki a szarból, akor nincs olyan kutya amelyik több szeretet ad.
2010. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!