Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Bízzak benne?

Mit csináljak? Bízzak benne?

Figyelt kérdés

Az van hogy panelban lakom, van egy kiskutyám akit minden nap többször sétáltatok de legszívesebben elengedném hogy hagy rohangáljon. Mellettünk pont van egy kis park féleség ahol tudna játszani de könnyen kikerül a kocsikhoz. Már volt olyan hogy elengedtem és ő elfutott és elütötte egy kocsi de hál'isten nem lett nagyobb baj csak megijedt. És most nem tudom hogy elengedjem és megbízzak benne hogy nem fut el, vagy pedig ne engedjem inkább csak póráz?

én nagyon elengedném de félek hogy elfut, pedig jól nevelt kutya, hallgat rám de amikor lemegyünk mintha valami transzba esne:D De az hogy elütötte a kocsi már régen volt és nem tudom hogy azóta jobban hallgat-e rám.. nekem úgy tűnik hogy igen.


2010. dec. 21. 10:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

a kérdésre as válasz : NE

nem miatta, MIATTAD.

ha nem megy vissza hozzád ,az nem a kutya hibája.

2010. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy a kutyám a hibás, mert tudom hogy én.. és igen nem vagyok tökéletes kutyagazdi hiszen első kutya és ő is váratlanul jött, de megteszek mindent amit tudok mert nagyon szeretem.. és még annyi hogy ha el is fut akkor mindig visszajött utána. csak ennyit akartam hozzáfűzni ha már kitaláltátok hogy vissza se jön.Pár nappal ezelőtt kiugrott a kezemből és elkezdett futni és amikor rá szóltam hogy gyere ide akkor lehajtott fülekkel visszajött egyből, és szerintem azóta megtanulta hogy én vagyok a falkavezér mert akkor nem jött volna vissza.. ez az autós pedig több mint 1 éve történt azóta rengeteget "változtattam" rajta mert tanultam belőle.
2010. dec. 21. 11:37
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen ne engedd el forgalmas helyen.

Keress zárt területet. Akár kutyasuli, vagy bármi.

Vagy utazz kicsit odébb, ahol nagyobb park van és nincs autóforgalom.

Máskülönben el fogod veszíteni a kutyád!

2010. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

a bizalom alapja az önbizalom!

gondold át, hogy mit csinálsz legyen valami elképzelésed arról, hogyan is működik a kutya-vannak nagyon jó szakkönyvek (fogle, fennell, millan)+ házhozjáró szakemberek, vagy kutyaiskola-mindegyik megéri a "befektetést"

2010. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
szia. én a helyedben nem engedném el még ha annyira is szeretném! vidd el olyan helyre ahol tényleg nincs forgalom autóval elviszitek olyan helyre vagy ilyesmi am nekünk sincs olyan hely ahol ellehetne őket engedni csak egy játszóféleség ott szinte nincs is forgalom sulinknál is van ilyen park 2 is csak ott nagy a forgalom nem merném elengedni:S de én legtöbbször pórázon hagyom inkább:)
2010. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha már nem segít sem Cezar, sem Fennel, sem más MESTER, akkor készíts egy minimum 10 méteres könnyű madzagot, rá kicsi, de erős karabiner. Egy ideig futkorásszon vele, úgy, hogy húzza maga után. Ha már megszokta, úgy látod, akkor megfogod a végét, kivárod, amikor ezerrel rohan elfelé és jön a varázsszó--nem, vagy hozzám. Ezzel egyidőben megakasztod a zsinórt.Ha hozzád megy, dicséret és újra mehet . Nem mindig a végét kell fogni. Akár rá is léphetsz bármilyen hosszon is, hogy ne rögzüljön benne a távolság, mert okos kutyák gyorsan felmérik a 10 métert és csak ott működnek:)))Kesztyű ajánlatos, mert a madzag igen fájón tud égetni. Nem egy hét-sem kettő alatt fog működni és amikor újra próbál alkalmi süket lenni, lehet emlékeztetni.
2010. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

ez a madzagos tényleg jó ötlet:)

de ma beszéltem az egyik barátnőmmel hogy jöjjön ki velem egy mezőre holnap.. na majd meglátjuk hogy visszajön-e

2010. dec. 21. 17:13
 18/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mivel ez az első kutyád azt javaslom, hogy ha vannak olyan kutyás ismerőseid akiknek már van rutinja akkor sétálj velük pórázon egy térre vagy sétáltatóra. Engedjétek el a kutyákat játszani. A falka ereje úgyis egyben tartja őket. Időközben mindegyik hívja magához a saját kutyáját. Te is persze és dicsérd meg ha hozzád megy. Utána megint lehet játszani. Ez azért is jó mert a kutyád látja a többi kutya engedelmességét (azért írtam, hogy rutinos gazdák legyenek a többiek)és leutánozhatja. Különben az előttem író is jót ajánlott a hosszú kötéllel.
2010. dec. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"...na majd meglátjuk hogy visszajön-e"

Ha mezőn, ahol nincs más kutya és forgalom, ott feltehetőleg visszamegy.

De a forgalmas helyen nem bizalom kérdése a kutya szabadon engedése, hanem felelőtlenség.

A legengedelmesebb kutyával is lehet bármi, megijed, megzavarják, petárda, durrdefekt, bármi - és kész a baj.

Ha kísérletezel, tudd, hogy a kutyád életével teszed.

Lelked rajta.

2010. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tudom, és soha többet nem engedem el forgalmas helyen, de ma voltam a barátnőmmel egy parkba ami elég "kihalt" volt ilyen hidegbe, és elengedtem meg játszottunk meg megfuttattuk. De egyszer nem akart visszajönni bárhogyan is hívtam de aztán sikerült visszacsalogatni és akkor leszidtam és letettem még egyszer és nem ment el hanem ott volt velünk és engedte hogy megfogjam és visszategyem rá a pórázt:)
2010. dec. 22. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!