Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cavalier King Charles...

A Cavalier King Charles spániel alkalmas kezdő kutyázónak?

Figyelt kérdés
Első pillantásra beleszerettem ebbe a kutyafajtába, és mikor kertes házunk lesz, ilyet szeretnék. Ám tesóm fél az ugribugri -mindenlébenkanál kutyiktól. Érdemes ilyet beszerezni?
2010. dec. 21. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
van egy ismerősöm akinek ilyen kutyája van..én csak jót hallottam róla..játékos,energikus ,gyerek szerető ..ha ilyen ebed lesz akkor az etetéssel vigyázz mert az ismim kutyija is elég kövér hajlamosak az elhízásra de ha sokat mozogsz vele akkor rendben lesz..
2010. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Hegy mellet lakunk, szóval no problem (=
2010. dec. 21. 18:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legtökéletesebb választás első kutyusként. Nagyon okosak, kedvesek,türelmesek.

Az etetéssel kapcsolatosan igaza volt az előző válaszolónak.

Annyit tudok még javasolni, hogy nagyon vigyázz, mert sok a beteges kutya ma Magyarországon. Csak szűrt szülőktől vegyél picit (kérd el a szülők szűrési eredményeiről a dokumentumokat)!!!

Ha bármilyen további kérdésed van, szívesen válaszolok :)

2010. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
szerintem is tökéletes kutya ez a fajta én is imádom
2010. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy ennél a fajtánál gyakori a szívzörejben meghaló kutya. Ennél már csak az a rosszabb, hogy örökíti is !!! Külföldi vérvonalakban található meg, legjobb tudtommal idehaza még nincs ilyen.
2010. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És az árról mit tudtok? =/ Nagyon drága? =/
2010. dec. 21. 21:11
 7/18 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől 100 ezer forint körül van, de hidd el megéri az árát, tényleg tündéri, kedves, nyugodt kutyusok. Gyerek mellé, akár első kutyának is tökéletes választás.
2010. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, most már tuti ilyenünk lesz (=
2010. dec. 22. 07:39
 9/18 anonim ***** válasza:

Az MVD (a szívbetegség) itthon is nagyon gyakori betegség. A kutyák 30-40 százalékának van, főleg akkor, ha nem tenyésztőtől származik a pici....


És az árra.... A szaporítóknál kerül 100 e Ft-ba egy ilyen pici. Egy tenyésztőnél 150-200 e Ft. Persze akkor, ha valóban egészséges, és fajtájellegeket hordozó cavaliert akarsz.

2010. dec. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy másik kérdés kellene, de mindegy: Alkalmas kinti kutyának? Mert nem lenne szívem kinn tartani, ezt a gyönyörű kutyust =/
2010. dec. 23. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!