Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cavalier King Charles...

A Cavalier King Charles spániel alkalmas kezdő kutyázónak?

Figyelt kérdés
Első pillantásra beleszerettem ebbe a kutyafajtába, és mikor kertes házunk lesz, ilyet szeretnék. Ám tesóm fél az ugribugri -mindenlébenkanál kutyiktól. Érdemes ilyet beszerezni?
2010. dec. 21. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem!!! Legalábbis úgy, hogy mindig kint tartasd, úgy nem. Nagyon szeretnek kint lenni, de ő alapjában véve szobakutyának számítanak.
2010. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Sejtettem :,(
2010. dec. 28. 19:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is Cavalier King Charles spánielem van, nekem is első kutyus. 20 éves vagyok, és hihetetlen sok dologra megtanított, kutyaiskolába járunk, nagyon okos kutya :)

Rengeteget tudok a kutyákról, mióta ő velem van.


Alapjába véve egy nagyon energikus jellemű, könnyen tanítható, barátságos kutyust ismertem meg ebben a fajtában. De tud nagyon nyugodt is lenne, a kedvenc fotelében pl órák hosszat képes TV-t nézni. :-)

Kutyaiskolában is érdeklődő, odafigyel rám, nagyon ragaszkodó kutyus. Nálunk is lakásban van, de egy-két órára szokott kiengedve lenni, szeret szaglászni, szaladgálni, a dolgát is kint végzi el, teljesen szobatiszta. De a nap nagy részét bent a lakásban tölti, ha csak nem viszem el a kutyás parkba kutyázni :) A kutyákkal nem mutat dominanciát, aranyosan eljátszik velük. Van egy kistesóm, 6 éves, és amikor meglátogatjuk a szüleimet, akkor a kistesómmal is nagyon nyugodtan viselkedik, azért a fülráncigálást nem nagyon tűri, de alapból ha nem piszkálják, akkor nem kezdeményez semmiféle balhét.


Nagyon jó választás lehet egy tapasztalt, vagy akár egy kezdő kutyának is! A táplálására tényleg nagyon oda kell figyelni, mert hajlamosak hízásra. Én, pl amikor az enyémet maradékkal-konzervvel etettem, nagyon szép volt, csak nagyon dagadt lett. Aztán áttértünk egy minőségi száraztápra, már évek óta ezt eszi a kutya, azóta a súlya rendben van, és teljesen egészséges. Nem olcsó, de nagyon megéri. Nálunk az Orijen táp vált be, nagyon jó. Abból is a halasat szereti a drágám :)

2010. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon szépen köszönöm, tényleg sokat segített!!! Most már nagyon sok volt a kommentkérdés, de még egyet azért leírok: Anyumékat csak azzal tudnám meggyőzni, hogy benti kutyus legyen, ha nem szőröz össze mindent. Tudom, hogy hetente elég egyszer fésülni (legalábbis ezt hallottam errefelé), de a hullajtásával mi van? Köszi szépen, előre is :)
2010. dec. 28. 20:03
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok :)


Hát sajnos nem túl sok jóval bíztathatlak... Tényleg hullik a szőrük, mint minden kutyának. Azonban ez a sokszori fésüléssel, furminálással nagyon nagy mértékben lecsökkenthető.

Mi is Orijennel etetünk, tényleg a legjobb táp nekik.

2010. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok a Cavalieres, a hozzászólásod előtti :)


Hát nálunk is az a helyzet, hogy nagyon hullik a szőre, így a heti egyszeri fésülésről mi kénytelenek voltunk átváltani a mindennaposra, és Furminatorral kb háromnaponta átmegyünk rajta, így nem annyira hullik a szőre, sőt, alig. De ha jó kaját kap, akkor a szőrhullás is csökkenthető. Ezért ajánlom az Orijent, nálunk szinte csak az vált be :) Van egy ismerősöm, aki ameddig ilyen Pedigree szarokkal etette a kutyáját, úgy hullott a szőre, hogy nem győzött utána takarítani, szinte csomókban. De mióta pl az Orijenre áttértek, nincs a szőrhullással nagy bajuk :)

2010. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó kezdőknek. Az egyik barátomnak az volt az első kutyája ) most már van egy kelpi-je is, és nagyon l ment nek
2010. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek (=
2010. dec. 29. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!