Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy ha gyakrabban...

Igaz az, hogy ha gyakrabban fogom vágni a szobakutyám karmait, annál rövidebb lesz a karomban levő élőrész?

Figyelt kérdés
Nem tudom rövidre levágni a karmokat, mert az élőrész már annyira "meg van nyúlva". Azt hallotttam, hogy ha gyakrabban vágnám, rövidülne az élőrész is.
2010. dec. 22. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez inkább a kopásra jellemző. udvaros, betonon mászkáló kutyák körme valóban rövidebb, mint a kanapéhoz, padlószőnyeghez szokott ebeké. vesztenivalód nincs szerintem, csak vigyázz, nehogy belevágj...
2010. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, de az én kutyámnak már annyira hosszúak voltak a karmai, hogy hogy már be voltak hajolva /nem az én hibámból, mert 1 évig külföldön voltam és apunál volt a kutyus/, és most hogy levágtam a karmokból még így is túl hosszúak.
2010. dec. 22. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha röviden tartod a karmát, akkor az élőrész nem tud hosszúra nőni.
2010. dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is volt, hogy nagyon megnőtt. Az állatorvos levágta egészen rövidre, úgy, hogy vérzett a karma, de aztán valamit belenyomott a karmába, és "elégette" vagy valami ilyesmit csinált, és elállt a vérzés.
2010. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MME ***** válasza:
Szerintem igaz. Ha abból indulok ki, hogy amikor megnövesztem a körmöm, akkor az élőrész szintén megnyúlik, és fordítva...
2010. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!