Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadnak az emberek...

Miért nem fogadnak az emberek gyakrabban kutyát?

Figyelt kérdés

A menhelyek telítve, kutyák (macskák) ezreit altatják el évente hazánkban... Rengeteget kínoznak, szenvednek egész életükben, pedig gyönyörűek és szeretetéhesek, egy bajuk van: nem fajtatiszták... Pf. Mire fel ez a fajtatiszta kutyaőrület? Jobb kiadni többtízezer forintot egy állatért, amikor azt egy menhelynek is lehetne adományozni, és egy oltás áráért elhozni egy kis kutyát?

Nekem 7 éves menhelyes kutyám van, és minden napomat szebbé teszi. Semmiért / senkiért nem adnám, nem értem az embereket... Vegyétek csak a yorkshire terriereket, hagy dögöljön meg még párszáz / ezer kutya az utcán, gyepmesteri telepen, vagy menhelyen.


(Mellesleg belegondol valaki néha mennyire hatalmas adomány lenne 50 ezer ft egy menhelynek?!)


2010. júl. 25. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető a felháborodásod, de nem tiszted megítélni, hogy kinek mi a megfelelő. Én pl Westie-t szerettem volna már évek óta, nagyon boldog voltam amikor megtudtam venni őket. Menhelyeknél körül se néztem, mert pl a Westie ritka ott, meg akkor az jött volna le hogy ingyen akarok drága kutyát. Én nem szerettem volna magamnak egy keverék kutyust, és hangsúlyoznám, nekünk volt és nagyon szerettük is. De amikor az ember felnőtt lesz és végre olyat vehet magának amilyen kutyust már régóta szeretett volna, akkor nem fog egy keveréket hozni, csak mert az a tisztességes. Sokan vannak úgy hogy szeretnének kutyust, de mindegy hogy milyen, ők biztos hogy menhelyről visznek. Nem vagyunk sajnos egyformák. És én nem szeretném rosszul érezni magam azért, mert más volt olyan szemét hogy kidobta a kutyáját.

Mindig azt mondtam, ha egyszer gazdag leszek, a világ összes kóbor kutyáját egy tanyára szeretném vinni, és én akarom eteni, itatni őket, meg játszani stb.... Tehát a jószándék bennem is megvan, főleg azért mert kutya és macska bolond vagyok. De az embernek a saját igénye mindig magasabb.

2010. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogtalan a felháborodásod. Minden ember más, és ha ezt te nem is tudod felfogni akkor is maradj csöndben! Honnan tudod hogy ami neked jó, tetszik az másnak is? Vagy hogy gondoltad? Mindenki vegyen ki menhelyi kutyát csak mert az segítségre szorul és az mindegy hogy tetszik-e neki vagy sem? Te élnél olyan kutyával aki nem tetszik? Vagy lenne olyan párod akit más ajánl a saját értékrendje alapján és aki segítésgre szorul de nem tetszik neked?

Szerinted mit kezdjek pl én egy ütött, vert, kiélt, félős, menhelyi kutyával ha nekem nem abból áll a kutyázás hogy leviszem sétálni meg egy ágyban alszok vele hanem komoly sport és tenyészcéljaim vannak? Vagy bűnös dolog sportolni egy kutyával esetleg tenyészteni? Hát bocsáss már meg hogy olyan kutyát választok aki tetszik nekem és aki illik az életemhez, az ízlésemhez!

Amúgy meg tanulj meg olvasni és ha legközelebb kiírsz egy ilyen hülye kérdést akkor előtte nézd meg hányszor kérdezták már! :@

2010. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és miből gondolod hogy akinek fajtatiszta kutyája van az nem segít egy menhelynek, nem "reklámozza" másoknak akik csak egy kutyát akarnak? Szerintem sehonnen, úgyhogy ne itélj meg!
2010. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

És még valami: rendszerint nem azok miatt szenvednek az állatok akik a sajátjukat drágán veszik! Nem azok szaporítják, dobják ki!

És nem csak yorki fajta van a világon. Sok más fajtát kedvelő ember van. Szídd inkább azokat akik ilyen helyzetbe hozzák a kutyákat. Én nem fogom más bűnét ledolgozni.

2010. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én valszeg nem fogok menhelyről elhozni kutyust ivel megvan az a fajta ami nekem a legjobban (németjuhász)tetszik és tervem is van vele mégpedig munkaversenyezni akarok a következővel.Menhelyi kutyával ilyesmit nem tudok csinálni mivel kell a versenyhez a tk ennyire egyszerű.

Különben sem azokat kéne piszkálni akik nem menelyről hoznak kutyát , hanem azokat b4szogasd akik ész nélkül szaporítanak....

2010. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs jogod ezen háborogni.


Tudod, a legtöbb embernek van egy elképzelése, hogy milyen kutyát szeretne. Nekem is van, tudom hogy mely fajták azok amelyek mind küllemben, mint természetükben nekem megfelelnek.

Továbbá, egy menhelyi kutya a legtöbb esetben felnőtt. Én kölyköt szeretnék, és nem azért, hogy legyen egy cuki kölyök kutyám, hanem azért mert azt a kutyát olyanra akarom nevelni ami nekem tetszik.


Ennyi erővel azt is mondhatnánk miért csinálnak az emberek gyereket? Miért nem fogadnak inkább örökbe?


Kicsit gondolkodjál már, mielőtt így háborogsz.


Ha meg már háborogni akarsz, háborogj azok miatt akik szaporítják a kutyákat, és a senkinek sem kellő kölyköket bevágják a menhelyre. Háborogj azok miatt, akik felelőtlenek, nem tudnak a kutyával bánni, és inkább bevágják a menhelyre!


Ja, és mi francot akarsz a Yorkshire terrierrel? Nem mindenki azt vesz, én se azt vennék, még egy rakás kutya van ezenkívül. Ráadásul , csak hogy tudd, egy rendes tenyésztőtől vett kutya, nem pár tíz ezer, hanem inkább 100 -150 ezer( fajtától függően)

2010. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
TELJESEN egyet értek veled, de sajna TELJESEN egyetértek azokkal is, akik ellened vannak. Igen, igazad van, ez szomorú. de nem mindenki akar menhelyi kutyát. pl. akinek 1000 éve egy yorkie az álma, mert annyira tetszik a fajtája, akkor azt fog venni, és ehez senkinek semmi köze. szóval 50%ig veled értek egyet, 50%ig a többiekkel
2010. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2%
nekem is van egy 3 éves menhelyi kutyám, 1 éve hoztam el. a menhelyi kutyák a leghűségesebbek, van egy fajtatiszta kutyám is, ő is hűséges, de azért annyira nem, mint a menhelyi. :) mondjuk én inkább nem menhelyről hoznék kutyát, mert ki tudja mi volt az "előző életében", mire harap, stb, mert tényleg itt vannak az unokatesómék, a legkisebb 1 éves, a középső 4, én meg a nagytestű kutyákhoz ragaszkodok. :S
2010. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egy kutya nem azért hűséges mert menhelyi! Ez a jellemétől és a nevelésétőlfügg! Nem egyx menhely kutyát ismerek aki akárkivel elmenn és szökik és stb! Az én fajtatiszta kutyáim meg az óljukól sem jöttek ki 3 napig amíg nem voltam otthon, és ha valaki pl el akarja őket vinni pórázon akkor inkább megfullandnak mint hogy elmenjenek tőlem és még sorolhatnám... Erről ennyit. Nem lesz attól jobb hogy menhelyről hozták.
2010. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azokat kellene szidni, akik felelősségteljes állattartók, akik törzskönyves kutyát vásárolnak ivartalanítási szerződéssel. Hanem azokat, akik miatt ennyi állat van menhelyeken. A szaporítókat, akik beteg kutyát árusítanak, akik bárhova eladnak kutyát, akár olyan helyre is, ahol egyáltalán nem értenek a kutyákhoz. És amikor a kölyökkutya az első papucsot megrágja, akkor kijelentik a tudatlan "gazdik", hogy: "ez a kutya nevelhetetlen" és badobják a menhelyre. Ilyen egy törzskönyves szerződéses kutyával nincs, mert a szerződés szerint a Tenyésztő köteles visszavenni az eladott kutyát bármilyen indokkal. A tenysztőktők származó kutyák soha nem kötnek ki menhelyen.

Vegyünk egy példát.

-Szaporító meghirdeti 30 ezerért a törzskönyv nélküli, "ki tudja honnan származik" kutyáját. Mondjuk egy Labradort.

-Ember elmegy, megveszi, hazaviszi.

-Emberünknek otthon már van egy Németjuhásza. Telnek a hónapok, egyszer csak a Labrador vemhes lesz, mert sem a Labrador, sem a Németjuhász nincs ivartalanítva, mert ugye szaporító nem ír ivartalanítási szerződést, örül ha eladhatja valakinek a beteg kutyáit. És kereshet rajta egy kis pénzt.

-Emberünknek van 8 keverék kutyája, mert annyi esze nincs Eberünknek, hogy a vemhesség alatt ivartalanítsa a kutyát, hanem hagyja őket megszületni, mert az az olcsóbb.

-Hol köt ki a 8 keverék?

A Menhelyen. Az én hibám? Nem. A szapoírtó hiába. Igen.

2010. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!