Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontottam a kutyám nevelését...

Elrontottam a kutyám nevelését, mit tehetnék, hogy ne kelljen menhelyre adnom?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 11:14
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy számít-e,de epilepsziás.
2010. dec. 22. 11:29
 12/31 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy azért nem tudom megnevelni,mert a szüleim leszarják a szabályokat?Én meg csak összekeverem?
2010. dec. 22. 11:31
 13/31 anonim válasza:

Egy baja van a kutyának, nincs szeretve nem érzi a szeretetet csak hogy nevelnék...


Az én kutyám mikor ide került hozzánk (panelba lakunk) szétszedett mindent harapdált stb. stb. nem neveltük csak ilyenekre hogy ül fekszik nem ütöttük meg egyszer se csak jutalmaztuk ha jó volt. Mostmeg tökéletesen viselkedik,

néha megkergeti a madarat de annyi..


Szeresd azt a kutyát ne nevelni akard!

2010. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szüleid leszarják, nem könnyíti meg, de ha te jól csinálnád, akkor a te jelenlétedben működne... A menhelyek amúgy tele vannak, tehát max gyepire tudod beadni. Ahonnan kb. nulla esélye van élve kijutni egy neveletlen, agresszív kutyának. A halálosítéletét írjátok alá.


Nagyon remélem, hogy meg sem fordul a fejetekben, hogy valaha másik kutyát vesztek magatokhoz, ha egy tacskót nem tudtatok megnevelni.


Milyen kutyasuliban voltatok? Mit tanultatok ott?

2010. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Talán tudunk jó kutyasulit ajánlani a környéketeken. Olyan nincs, hogy egy kutyát ne lehetne megnevelni. Szeretni kell és az elvárásokat tekintve következetesnek lenni. Amit ma nem szabad, azt ne lehessen holnap se. És amit veled nem tehet meg, azt lehetőleg ne engedjék meg a család a többi tagjai se. Ha egy kutya világosan látja, érti a szabályokat, tudja, hogy ha betartja, megdicsérik, ha áthágja, megszidják (elég sarkosan és szimplán fogalmaztam meg, de nagyjából ennyi a lényeg), akkor ösztönösen a jóra fog törekedni. Ha megmorog, az azt jelzi, hogy gond van a rangsorral. Először ezt kellene korrigálni. A családi rangsorban mindenkinek a kutya előtt kell állnia, hogy mindenkinek szót fogadjon és senkinek se kelljen félnie tőle. Minden további tanulás, szabályfelállítás csak ezután következhet.
2010. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Van másik kutyám.Érdekes,azt megtudtam nevelni?Nem hülye kutya,mert egy csómó trükköt tud.Talán azért ilyen,mert ha morog,akkor én nagyon félek és ezt megérzi?Szeretve meg van.Állandóan játszunk,simogatjuk és hülyéskedünk vele.
2010. dec. 22. 11:44
 17/31 A kérdező kommentje:
Vác.Az a baj,hogy én nem etettem asztólról,a szüleim meg igen.Hazajövetelkor én 10 percig nem foglalkozok vele.A szüleim meg pont fordítva.stb.Hiába mondom,hogy ezt csak a kutyának rossz,csak kinevetnek.
2010. dec. 22. 11:48
 18/31 anonim ***** válasza:

Első lépésben próbáld meg nem egyszerre letenni elé az ennivalót. Kézből ne etesd, de egy-egy falatot mindig tegyél le elé a földre. Először csak leteszed, és el is veszed a kezed. Majd egyre közelebb az ennivalójához otthagyod. Végül nem engeded ki az ujjaid közül az ennivalót, csak egy kis idő múlva.

Vagy próbálhatod úgy is, hogy leteszed elé az egész ételt, de a kezeddel ugyanezt a folyamatot eljátszod. Tudopm, időigényes... Csak szép lassan etetésről-etetésre egyre közelebb hagyod ott a kezed.


Nekem bevált. Végül eljutottunk odáig, hogy elvehetem előle az ételt, pl. ha valami nagy darab, és szétszedhetem kisebb darabokra. De olyankor is még árgus szemekkel figyel, hogy visszaadom-e neki, és előfordul, hogy még a kezem is megszagolja, nem maradt-e nálam néhány falat.


Sok sikert hozzá, remélem beválik!

2010. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden kutyámat meg tudtam nevelni. 12 évesen bullmasztiffot sétáltattam laza pórázon. Az első saját kutyámmal végigfesztiváloztam két hetet póráz nélkül, koncerteken, tömegben, részegen, és mindig egy szóra mellettem volt.

Aztán a mostani meg mégis kifogott rajtam és a kutyasuli segített. Igen, van olyan, akinek a sokadik kutyájánál derül ki, hogy igazából nem is annyira ért a kutyákhoz, mint gondolta.

A trükkök semmit nem jelentenek, ha alap engedelmesség nincs meg, nem tisztázott a rangsor, akkor a trükköket is csak akkor csinálja, ha kedve van.

A rangsort kell tisztázni, a kötődést erősíteni.

2010. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Csak most láttam, hogy két kutyád van. Nem lehet, hogy kiskorában a másik megette előle az ennivalót, esetleg mostanában is, és csak azt védelmezi?
2010. dec. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!