Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pórázon tanítós kutyaiskolák...

A pórázon tanítós kutyaiskoláknak mi értelme van?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 13:59
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
50%
úgy tanulja meg a kutya,hogy láb mellett kell mennie. Picitket mindig rántani kell rajta,hogy lábhoz,egy idő után megtanulja és póráz nélkül is csinálja.
2010. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:

mondjuk, hogy ne legyen verekedés kiképzés alatt :D


egyébként bizonyos szinten az engedelmes munkánál már nagyon pici mozdulatok is számítanak, ezeket pórázzal lehet a legjobban korrigálni. nem beszélve az őrző-védő munkáról...

2010. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
0%

Hát sokkal lassabb folyamat ugyanolyan jó eredményt elérni, mint a póráz nélküli órákon, de két kiképzőt is ismerek, akinek nincs lehetősége erre. Nem mindenki olyan szerencsés, mint a népszigetisek, és nem mindenkinek van erre kerete.


Az egyik kiképző egy falu szélén tartja a foglalkozásokat, mellette egy közepesen forgalmas út megy, semmilyen oldalról nincs elkerítve a mező, és más irányokból és vannak veszélyek, tehát hatalmas felelősség van rajta, én sem mernék ilyet bevállalni, sőt, semmilyen kiképző kedvéért nem tenném meg, hogy elengedjem, csak egy bizonyos fok után. Ja, és ráadásul van nem egy kóbor kutya, amelyik néhányszor már nekirontott a sulisok kutyáinak, és minden ilyen alkalommal jól jött, hogy az egyik kutya pórázon van.


A másik pedig lovakat is tart, a lovak és egyéb állatok közvetlen közelében folyik az oktatás, tehát ott is csak a haladóbbakat lehetne biztonságosan elengedni.

2010. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Dehát ezt mind el lehet érni póráz nélkül is. Szerintem elég nagy baj, ha egy suliban a póráz miatt nem verekednek össze a kutyák...
2010. dec. 22. 14:12
 5/56 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és azt is hozzáteszem, hogy ugyanolyan engedelmes kutyát kapunk végeredményben, mint a póráz nélküli kiképzés végén, tehát én nem látom, hogy olyan nagy gond lenne...
2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
A kóborkutyák rontottak a sulisokra, azt nem lehet kivédeni sajnos, és így azonnal szét lehetett őket választani, mert kéznél maradtak, úgyhogy itt kifejezetten hasznos volt a póráz :)
2010. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy nem nekem írtad :)
2010. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

és a keményebb/dominánsabb kaukázusitól, staffordtól meg kéne vonni az iskolába járás jogát? valahonnan el kell indulni. a végcél persze az, hogy normálisan viselkedjen póráz nélkül is, de nagyon sokszor ez nem magától értetődő dolog. felteszem nem volt még erősen domináns, vagy kutyázós természetű kutyád...

de nem is kell ehhez kutyázós kutya, elég ha féltékeny.


plusz megnézem ki az, aki IPO szintű engedelmest és őrző-védő munkát hoz össze póráz nélkül...

2010. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Problémás kemény kutyáknak előbb szocializációs képzés kell jól kommunikáló falkában, hogy utána csoportba lehessen illeszteni. Igen láttam domináns agresszív dogot, moszkvai őrt, rotweilert is póráz nélküli kutyaiskolában. Az meg eleve nem értem, hogy IPO-ra hogy készülsz pórázzal? Hát a vizsga maga is póráz nélkül zajlik...
2010. dec. 22. 14:27
 10/56 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek? A póráz nélküli kiképzők hogy szokták megoldani a kutyagyilkos kutyák becsatlakozását? Van valami megelőző foglalkozás?

És hogy tanítják meg a gazdiknak azt, hogy első órán is magukra tudják vonni a kutya figyelmét, egész egy órán át?

Erre mindig is kíváncsi voltam, mivel a környékemen egy ilyen suli sincs.

2010. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!