Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik ez a dolog a...

Hogyan működik ez a dolog a menhelyekkel kapcsoltban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Falun élek és van itt egy kóbor kutya.Már vagy 2 hete mindennap látom a buszmegállóban ácsorogni.Mindenkihez odamegy, hátha kap valamilyen ennivalót.Szerintem a gazdája kidobta mert nincsen nyakörve, nem ápolt a bundája.

Senki nem csinál vele semmit.

Az lenne a kérdésem, hogy ha Én hazahoznám a kutyát, és etetném 1-2 hétig.Utána ha kihívnám a menhelyet, hogy vigyék az pénzbe kerülne?

Nem tudjuk megoldani, hogy Mi vigyük be.

sajnos ha pénzbe kerül az, hogy elviszik egy menhelyre, akkor Én nem tudom kifizetni. Anyukám nem engedi.Azt mondja, hogy ha nem kellene fizetni akkor itt lehetne a Kutyus 1-2 hétig.És utána beadnánk.Mert hát én gyerek vagyok nincs pénzem.Ha lenne akkor kifizetném Én, de nincs.

Kell ezért fizetni?

Ha igen, akkor körülbelül mennyi lenne az összeg?

És hazahozhatom a kutyát? Nem lenne az önkormányzatnak ebbe beleszólása, hogy haza viszem-e vagy sem?

Köszönöm a válaszokat!

13/L

u.i: Anyukám nem azért nem engedi, mert sokallja az ellátását, hanem, mert ki fogják rúgni és nem lesz pénze!

Köszi, még-egyszer!


2010. dec. 22. 14:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Nem kell hozzá engedély, hogy haza hozzam, ugye?

Be kell jelenteni az Önkormányzatnál?

2010. dec. 22. 14:13
 2/19 A kérdező kommentje:

* Szerintem a gazdája kidobta mert nincsen nyakörve, nem ápolt a bundája.

És nagyon sovány, már kint van az összes bordája. :(

Én azért nem adok még neki enni, mert ha fizetni kell akkor nem szeretném, hogy hozzánk szokjon. :(

Nagyon sajnálom szegényt!

2010. dec. 22. 14:14
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

a jegyzőtől kell megkérdezni, hogy a kóbor kutyák befogását hogyan oldják meg. sajnos vannak falvak (a miénk is ilyen) ahol sehogy...

ha van erre illetékes szerv, akkor őket kell riasztani, ők lakossági bejelentés alapján kimennek és beviszik a kutyát, ez tudtommal díjmentes.

ha ti viszitek be, mint talált kutyát, akkor nem hinném, hogy bármely menhelyen is fizetni kéne érte.

ha olyan faluban laktok, mint mi, akkor csak az utóbbi megoldás marad. érdeklődj utána, mik a lehetőségei és addig is, ha lehet, vidd haza, nehogy elüsse valaki...

2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

azt szintén a jegyzőtől tudod megkérdezni, hogy hány kutya tartható egy háztartásban, de nem hinném, hogy lenne olyan település az országban, ahol fizetni kéne a kutyatartás után :)

az is egy szempont, hogy tényleg lemondott-e róla az előző tulajdonos, ugyanis jog szerint akkor az övé. ha tudod, vidd el állatorvoshoz, van-e benne chip vagy tetoválás.

2010. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.sajnos az állatorvos nem megoldható :(

Amúgy nem is foglalkoznak a kóbor kutyákkal, sajnos :(

Köszönöm!Majd megbeszélem még anyukámmal.

2010. dec. 22. 14:21
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát szerintem 2 kutya után nem kellene fizetni :)

Mert van olyan ház ahol 3 is van.Nekünk jelenleg van egy kutyánk, így tudnánk az etetést megoldani.

Itt falun nem ˇ"szokás" chipet tenni a kutyába :(

Nagyjából mindenki úgy tartja a kutyát, hogy láncon az udvaron.Nem tartják nyilván Őket, szerintem.

Aki ennél is pontosabb választ tud adni, írjon!

2010. dec. 22. 14:24
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, ezt jegyzőtől meg kell kérdezni. Egyébként nem hiszem hogy fizetni kell, mert ahova én járok ki menhelyre, ott csak akkor kell fizetni ha a sajátodat hozod be, ha talált kutyát akkor nem. Nálunk ha a sajátodat hozod, akkor az 4-5000 forint kb, de neked nemkell fizetni, hisz kóbor a kutya. Egyébként nem tudom, hogy kijönnének-e érte a menhelyről, de nem hiszem. Valamikor muszály lenne megoldanotok a bevitelt, mondjuk hétvégén, akkor anyukád se dolgozik, vagy kérjetek meg rokonokat, valakit. De vidd legalább haza addig is, nehogy elüsse egy autó :S
2010. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia! Bátran vidd haa nyugodtan, ha kertes házban laktok, egy kutya egészen biztosan maradhat külön engedély nélkül. Igen, elvileg, ha megtartod, be kell jelenteni a kutyát, de ezt a első oltásnál a állatorvos is megteszi hivatalosan, amikor jegyzékbe veszi a blökit. Ha menhelyre beadod, akkor nem kell fizetned, mivel talált, mentett kutya.

Kérlek, adj neki enni, mert ha túl sokat éhezik, akkor már hiába fog enni kapni, késő lesz és elpusztul a alultápláltságtól! Itt a neten is utánanézhetsz, hogy hol van a közeletekben menhely, de ha megírod, hogy merre laksz, mi is tudunk segíteni a keresésben.

2010. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát Anyukám megengedné, de a bátyám nem :(

Fejér megyében lakok, Székesfehérvár van a legközelebb.

Nem tudom,hogy van-e ott menhely.

Ha írnátok közeli menhelyeket azt megköszönném!

2010. dec. 22. 14:30
 10/19 A kérdező kommentje:

A menhelyek honlapján ott szokott lenni, hogy kell-e fizetni?

Linkeljetek légyszíves!

Nagyon köszönöm!

2010. dec. 22. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!