Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja ezt nevelőapám?...

Miért mondja ezt nevelőapám? Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
Kaptam pénzt karácsonyra, és megvettem magamnak ami kellett, a maradék pénzből vettem a menhelynek két 10 kilós tápot, és konzervet. Erre nevelőapám aztmondta, hogy : ejj dejólmegy a kutyáknak, amikor tizen akárhány ember megfagyott az utcán.Erre én aztmondtam neki, hogy azok engem nemérdekelnek..aztmondta elég szomorú, mert inkább azokon kellene segíteni..szerintem ez viszont nem így van. Rengeteg hontalannak odadobod a pénzt, aztán ahogy összegyűlik neki egy liter borra, már rohan a boltba..meg milyen érdekes a 80 %uknak ott lóg a cigi a szájába..meg szerintem a kutyák az emberekre vannak utalva..egy hontalan mértnem járja le a lábát munka után keresgetve? ha hontalan lennék napi 500 forintért is elvállalnám a legmocskosabb helyeken a takarítást..ők meg csak várják a sültgalambot, és azért alakult így az életük mert elbaszták. Igen , lehet mondani, hogy még énis lehetek hontalan ha kirúgnak a munkahelyemről , stb..de vagyok annyira talpraesett, hogy a legnagyobb szarból is kihúznám magam.Aki hontalan az egyszerűen LUSTA és nem több. Ő megtudná magának teremteni( lehet , hogy keserves munkával) de megtudná a napi betevőt, ehelyett ott üldögél az aluljáróba..és még az a kérdés is felmerült bennem, hogy ezeknek nincsenek rokonai akik segítenének? Vagy a rokonok valamiért nem akarnak segíteni neki? Biztos azért mert olyan jó kapcsolatokat ápol a családjával és olyan jó ember pff...Szerintem ha szeretné a családja, segítene neki...de akik hontalanok, lemerem fogadni a rokonság utálja őket valamiért..merthát nem segítik őket..akkor biztos hogy valamit elkövettek(szerintem a legtöbbjük világ életében alkoholista volt)Szerintem az ebek sokkal jobban megérdemlik. Ti hogy vélekedtek erről?
2010. dec. 24. 09:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkin nem lehet segíteni.

Tőled nagyon rendes, hogy vettél kaját a kutyáknak :-).

A hajléktalan kérdésben nem értek veled egyet, de ez mindegy is. Nem olyan egyszerű szerintem a helyzet, hogy "mind alkoholista, munkakerülő".

Az tök jó, hogy támogatod a kutyákat.

Apukád meg akkor támogassa a hajléktalanokat, szerintem az is szép dolog.

2011. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőapád vajon mennyit segített a hajléktalanoknak?


Tapasztalatom szerint az kritizálja a jótékonykodást, aki maga nem gyakorolja.

Tényleg nem lehet mindenkin segíteni. De vannak elkötelezett emberek. Vannak, akik elsősorban emberen segítenek és vannak, akik a kiszolgáltatott állatokon.

Mindkettőre szükség van.

2011. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

nagyon jól tetted!


a hajléktalanokkal kapcsolatban egyet értek!


amúgy én is a vörös iszap katasztrófakor is csak az állatokat sajnáltam,arra hivatkozva, hogy ők nem tudják miért van ez.

2011. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb ez volt, csak a barátommal, emiatt lett vége. Én, amikor megkaptam a fizetésemet, rögtön rohantam a kutyaeledeles boltba. Egy német juhászkutya büszke tulajdonosa vagyok, neki vettem tápot, játékokat, mindent amit gondoltam.. és vettem 2 zsák olcsóbbik tápot a menhelyes kutyusoknak. Ez minden hónap elején így zajlott, megvettem a tápot, bevittem a menhelynek. Ám amikor idekerült a barátom, összeköltöztünk, a kutyámat nagyon szerette, de folyton furcsállotta, miért költök 3-4 ezer forintot a menhelyi kutyákra. Én megmondtam neki, azért mert segítek rajtuk. Ő is ezzel jött, hogy inkább az embereken kéne segíteni, nem a kutyákon. Szó szerint idézem, emlékszem minden szavára: Ahelyett, hogy az embereken segítenél, a büdös rusnya dögökre áldozod a pénzed.. minek? Őket el lehet altatni, és akkor nincs vele gond. Egy embert nem lehet elaltatni..


Nagyon szíven ütöttek ezek a szavak, nagyon szerettem őt, de összepakoltam a cuccait és kidobtam. Nem tudtam megbocsátani magamnak hónapokig, hogy egy ilyen emberrel éltem együtt..


Egy jó tipp: Én támogatni szoktam a hajléktalan embereket is, de nem pénzt adok nekik, hanem elmegyek a boltba és veszek pl 5 zsömlét, és azt adom nekik oda. Én nem adok nekik cigire meg alkoholra pénzt.. A legutóbb egy hajléktalan oda jött hozzám, hogy adjak neki pénzt cigire. Én megmondtam neki, hogy nem fogom támogatni az életének az elrontását.. felajánlottam neki, hogy veszek neki egy üdítőt meg 1 szendvicset (ilyet sem szoktam mindig) de közölte, hogy az nem kell. Mondtam, hogy akkor viszontlátásra..

2011. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
én is szivesebben adnám a kutyusoknak de ezt hogy lehet csak megveszem és beviszem menhelybe tápot?:O
2011. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
igen úgy:) nagyon megfoják köszönni, mert sajnos napról napra élnek a menhelyek:( ha megteheted vigyél a hozzád legközelebbi menhelyre:)de most télen a pokrócoknak is nagyon örülnek.
2011. jan. 5. 21:53
 17/17 anonim válasza:
ezt nem is tudtam :S Holnap viszek is:) és megkérdezem mit lehetne még vinni :) nálunk gyepmesteri telep van
2011. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!