Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy megbízható egy tenyésztő? Sokan mondták már, hogy "csak megbízható tenyésztőtől vegyél kutyát".

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz, nem egyszerű. Sok felé kell járnod, hogy megtaláld a megbízható tenyésztőt, észrevedd az árulkodó jeleket. Elsőként tapasztalatot kell szerezned, mert sajnos hiányzik a pozitív reklám. Más szóval senki nem fogja azt mondani, hogy x tenyésztőtől vegyél kutyát és y-tól ne.

A "jelek" (legalábbis szerintem, és ebben nincs benne az összes):

- Csak törzskönyvvel együtt árulja a kutyáit (ebben nem alkudozik !!), és kezdő csomaggal is ellát (kutyának etetőtál,játék,egy kisebb adag kutyatáp)

- Szerződést köt a gazdival, amiben benne van, hogy a kutyus ivartalanítási kötelezettséggel (tenyésztési és kiállítási céllal vásárolt kutya estén természetesen nem) adja el és kizárólag neki adhatod vissza ha baj van vele

- 8 hetes kora előtt a kiskutya nem kerül az új gazdihoz

- A kutyus eladását követően folyamatos visszajelzéseket vár el a gazditól. Tudni szeretné hogyan fejlődik a kutya, és szükség esetén tanácsokkal is ellát. Sokan blogot szoktak írni,ez nem kötelező, másképp is lehet.

- Vásárlás előtt jóval személyes elbeszélgetés NÁLA, és szemrevételezheted a szülőket és az eredményeiket

- Egy, maximum kettő fajtával foglalkozik függetlenül a divatirányzattól. Vannak tenyésztők, akik a tenyésztéssel felhagynak, ha fajta iránt nincs olyan nagy kereslet és helyette másik fajta tenyésztését kezdik el.

2010. dec. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az első jókat írt. Kizárólag személyes ismerettség során tudsz meggyőződni róla. Itt egy táblázatos összefoglaló:

[link]

2010. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pár oldal, tenyésztő-és szaporítók összehasonlítása:


[link]

[link]

[link]

2010. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előzők jókat írtak, de szerintem az az egyik legfontosabb, hogy a személyes találkozó milyen benyomást kelt,hogyan tartja a kutyáit, és a többi.
2010. dec. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy megbízható tenyésztő első körben mindenképpen le akar róla beszélni valamilyen formában, ill. a kérdéseivel el akar bizonytalanítani!

Ha ennek ellenére is állod a sarat, és látja hogy valóban fel vagy készülva a kutyatartás minden árnyoldalára IS, akkor felajánl egy személyes találkozót ahol szimpátia esetén kiválasztod a kölyköt, és elvitel előtt annyiszor látogathatod meg ahányszor akarod, persze csak ha ráér, de általában napszaktól függetlenül bármikor mert nincs takargatnivalója.

Ja: és még egy fontos dolog, egy igazi kutyatenyésztő "szerelmes a kutyáiba" ha áttál már szerelmes embert nem lesz nehéz felismerni, a fentieket épp azért követi el a gyanútlan érdeklődővel szemben mert az esélyét is szeretné kizárni hogy nem megfelelő családba kerüljön.

2010. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal.

Két dolog amire, felhívnám a figyelmet: A legnagyobb dumával a szaporítók rendelkeznek, aki mindenáron rá akar beszélni a kutyájára, azt jól kerüld el.

A másik az első hsz-ban írt ajándékcsomag. Egy barátnőmmel beszélgettem róla, hogy vannak olyanok, akik egy rakat mindennel ellátva adják a kutyát. Én is szoktam egy kis plüssjátékot adni vele, hogy itthoni szaga legyen, meg néhány napra elegendő kaját. De van olyan, aki több cuccot ad, mint maga a kutya. A barátnőm - aki mindenki által elismerten jó tenyésztő - azt mondta, hogy ő nem csinál árukapcsolást, a vevő örüljön, hogy vehet tőle ilyen minőségű kutyát.

2010. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
kösszi a válaszokat,:D:D ,de az utolsó válaszoló azt irta, hogy, "mindenképpen le akar beszélni a kutyáról." Ezt nem értem. Lehet, hogy csak én nem fogom fel:D. Szerintem, ha jön egy érdeklődő, a gazda nem fogja azt mondani, inkább ne vegyen kutyákat :Dnem értem
2010. dec. 25. 19:46
 8/15 A kérdező kommentje:
vagyis az utolsó előtti
2010. dec. 25. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Pedig viszonylag érthető a "lebeszélés". Nagyon sok érdeklődője van egy tenyésztőnek. Mivel nem zsibvásár és nem muszáj eladni, megválni a kiskutyától van idő megkeresni a legjobbat. Általában már az alom megszületése előtt már van a tarsolyban megfelelő számú jelölt, sőt sokkal több (hátha valaki meggondolja magát). Emiatt érdemes felkészülten felkeresni, mert bizony lesznek kellemetlen kérdések is. Kis túlzással mintha a feleségedért mennél leánykérőbe XD (Ha lány vagy,akkor a férjedért)
2010. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:

Nem azt fogja mondani, hogy ne vegyél kutyát, hanem figyelmeztet mindenre, ami vele jár.

Úgy általában a kutyatartás hátrányaira és az adott fajta speciális igényeire.

Nem azért, mert dögivel van előjegyzése (nem is tudom honnan veszik ezt a válaszolók, én nem ismerek ilyet), hanem mert csak biztos helyre adja a kiskutyát.

2010. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!