Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhízott kutyának is kell...

Elhízott kutyának is kell emelni télen az étel adagját?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy boxerem, úgy adódott hogy kitudtam jönni külföldre dolgozni (szerencsére jövőre már megyek haza végleg). Sajnos a kutyámat nem tudtam magammal hozni, így a szüleimmel maradt, amúgy 3 havonta járok haza. Eddig prémium tápot kapott csak (meg néha husit hozzá), de mióta elmentem anyuék mindenféle maradékkal etetik, és hát szerencsétlen el is hízott nem gyengén. Pedig mindig rendelek nekik 4-5 zsák tápot hogy legyen. Mondtam nekik, hogy csak a tápot adjanak, mert így is gurul. De most teljesen rámförmedtek, hogy éheztetni akarom a kutyát, mert hogy télen pont hogy emelni kell az adagját. De mondtam nekik, hogy igen emelni kell, de nem egy kövér kutyának.

Szerintetek?

Remélem érthetően letudtam írni :)

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 25. 13:43
 1/9 Bola79 ***** válasza:
100%

Határozottan csökkenteni ha dagadt.

Ráadásul a kövérség miatt előbb is fog elpusztulni szegény, nagyon art a kutyáknak. Es a prémium tápon kívül mást ne kapjon max vizet !!!

2010. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg sok felesleg van rajta (nem az, hogy picit husis), akkor nem érdemes emelni az adagját.

Amúgy sétáltatják a szüleid?

2010. dec. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát elég husis, ráadásul nem is várom el anyuéktól, hogy mindennap vigyék, de legalább heti 3x-4x. De attól tartok még annyit sem viszik :(. Annyit veszekedtem már velük, hogy én csak jót akarok a kutyának, ne etessék össze vissza, azért veszem a tápot, hogy azt kapja, de nem értik meg. Szerintetek jó ötlet, ha iratok valamit az orvossal, hogy tényleg komolyan vegyék?
2010. dec. 25. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan irass egy papírt az állatorvossal (ha ezt meg tudod oldani). Hátha hallgatnak rá a szüleid vagy menjetek el közösen az állatdokihoz. Tényleg vigyázni kell ezzel, ráadásul a boxer nem is hízékony fajta. Amúgy csak akkor érdemes emelni, ha kinti kutyáról van szó. Azt nem említetted, hogy benti vagy kinti.
2010. dec. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kinti kutya (egyenlőre), amúgy testfelépítése alapból az az erős robosztus német vérvonal, de már túlment a robosztusságon :) Akkor majd a dokival beszélek, meg majd megint a szüleimmel, remélem innentől kezdve komolyan vesznek.
2010. dec. 26. 17:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tőled, hogy nem hagyod annyiba a dolgot. Tök szar, mikor szeretetből csinálnak rosszat egy állattal.

Szorítok.

2010. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Doruss ***** válasza:

Azért kell egy kutya adagját növelni télen, hogy elég hája legyen és ne fázzon, ha kint van. De ha elhízott a kutya, akkor fölösleges, és ha túl kövér, akkor fogyasztani kell, akár tél van, akár nem.

Rendes tőled, hogy így gondolsz a kutyára. Valahogy beszélgess el a szüleiddel, mondd meg nekik, hogy nem kéne, és indokold meg, hátha megértik.

Kitartás!

2010. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! Ahogy hazamegyek, újból kiselőadást fogok tartani nekik :) meg akkor beszélek az állatorvossal is. Mostmár legalább tudom, hogy más is egyetért velem, és remélem innentől kezdve elhiszik nekem, hogy csak jót akarok a kutyámnak.
2010. dec. 29. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a szüleidnek elmondani, a boxerek amúgy sem hosszú életűek mostanában. Ha kövér, embernek is mindenféle baja lesz, de a kutya állat és azoknál ismeretlen a túlsúly. Így szív, csont, máj problémák lesznek hamarosan.

Én is maradtam a szokásos adagnál, ha netán kis felesleggel indult a kutyám télen.

2010. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!