Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a családban csak...

Baj, ha a családban csak egyvalaki van a kutyánk előtt a rangsorban?

Figyelt kérdés

Majdnem 6 éves közép schnauzer kanunk van,4-en vagyunk a családban,és a szemében apum a falkavezér.Rám,anyumra és a nővéremre simán rámorog,egyébként aranyos,szeret minket,de apumat leszámítva nem szoktunk rászólni,én kicsit félek is tőle(de azért szeretem:).Úgy 2 éve(12 éves voltam)nekem ugrott,morogva,és ha nem lépek gyorsan hátra,a karom bánta volna!Még jó,hogy ott volt apum!A szüleim nem veszik ezt komolyan,apum szerint "ő egy kutya,az ösztöneire hallgat!".Akkor apum megnevelhetné,mert jó lenne,ha ő lenne a rangsorban az utolsó,és nem történnének ilyenek!Mit csináljak?

Köszi a válaszokat!:)

14/L


2010. jún. 18. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
baj, a kutyának kéne a falkarangsorban legalul lennie...amúgy vívd ki a kutya tiszteletét és kerülj előrébb a sorban...bár én apádat is jól megnevelném, ha képes veszélyeztetni a gyerekeit...
2010. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ez egy kutyával nagyon nehéz, de egyébként tényleg neki kéne az utolsónak lennie. Egyik ismerősöméknél szintén csak az apukát tisztelte, mert csak ő volt erősebb nála. Az anyuka egyforma erős volt, őt csak annyira tisztelte, mintha vele egyenrangú lenne. A kislány pedig az ő szemében alacsonyabb rangú volt. Meg is lett a baj, megharapta a kislányt, így el is altatták. Az ilyen kutyát vagy meg kell nevelni, vagy bajok lehetnek belőle.
2010. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk egy menhelyről örökbefogadott szukánk volt ilyen. Sajnos csak volt, mert el kellett altatni. Kicsinek aranyos volt, imádott mindenkit. A falkavezér én voltam a szemében, de mindenkinek szótfogadott, mindenkit szeretett. Aztán később játék közben olyan tüneteket produkált, mintha epilepsziás lenne. Megmutattuk az állatorvosnak, nem volt örömhír amit mondott. A kutyáknál gyakori az epilepszia, ami később agresszióba csaphat át. Remény volt arra, hogy kinövi, de nem úgy lett. Ha rájött a dili, hozzá sem lehetett szólni, mert vicsorgott és hörgött, meg kapott utánunk. 1-2 perc alatt lezajlott az ilyen kitörése, és olyan bűnbánó arccal jött pacsit adni, mint aki tudja, hogy rosszat tett. Aztán nem hallgatott senkire, kennelbe nem ment be, örökké szökdösött, hívásra nem hallgatott, és bár nem bántott senkit az utcán, teljesen kiszámíthatatlan lett. A menhellyel megbeszélve, az állatorvos javaslatára elaltattuk. 2 hétig sirattuk, de teljesen kezelhetetlen és gyógyíthatatlan volt.

Kívánom, hogy ne járjatok így, de egy kutya ne csak az apukádat fogadja el, ez nem ösztön, mert akkor a család minden tagját szeretné, és nem morogna. Beszélj állatorvossal.

2010. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nincs vele túl sok gond,szeret játszani velünk,már 6 éve megvan és tényleg nem bántott még senkit,csak ránk morgott,meg hogy egyszer nekem ugrott.Azt szeretném/szeretnénk elkerülni,hogy valamelyikünket megharapja!:(Mind szeretjük őt,de ha egyszer az ösztönei felülkerekednek...Hogy vívjam ki a tiszteletét?14 éves lány vagyok,ő meg egy felnőtt,őrző-védő kutya...

2010. jún. 18. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a kutya elismerjen téged feljebbvalónak, neked kell tenni, és nem apudnak kell máshogy nevelnie!

A tiszteletét úgy tudod kivívni, hogy főnök módjára viselkedsz.

Ezenkívül nem kell olyan helyzeteket kiprovokálni belőle, amikről tudod, hogy olyankor megmorog téged. (Pl. ha neked nem adja oda a csontját, akkor ne is próbáld meg tőle elvenni.)

Ha belül egy törékeny, határozatlan, gyenge személyiség vagy, hiába kiabálsz, a kutya "kiröhög". Nem a keménykedés, üvöltözés számít, hanem az alapvető kisugárzásod, a fellépésed, és a nyelvezeted (mind hang, mind nonverbális értelemben), amit használsz a kutyával szemben.

Olvasd el ezt a könyvet, minden lényeges dolog benne van.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megteszek minden tőlem telhetőt:)
2010. jún. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!